دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۵

مختصات خط ۶ مترو تهران اعلام شد

محمد منتظری افزود: این خط، از خطوط شمالی – جنوبی شبکه مترو است که بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، راه اندازی آن در سه فاز در سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ پیش بینی شده است.

مهر: مختصات جغرافیایی و اجرایی خط ۶ مترو تهران اعلام شد.

مجری خط ۶ مترو تهران در استان تهران گفت: عملیات اجرایی احداث خط ۶ مترو تهران در برخی امور آغاز شده است.

محمد منتظری افزود: این خط، از خطوط شمالی – جنوبی شبکه مترو است که بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته، راه اندازی آن در سه فاز در سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: احداث و بهره برداری از این خط منجر خواهد شد که بخش قابل توجهی از ترافیک محورهای شمالی – جنوبی شهر کاسته شده و دسترسی به شمال و جنوب تهران تسهیل شود؛ همچنین ترددها در محدوده مرکزی نیز با سهولت بیشتر و ترافیک کمتر صورت گیرد.

از دولت آباد و آزادگان تا کن و سولقان

این مسئول ادامه داد: خط ۶ مترو ۳۱ کیلومتر طول خواهد داشت که از منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران و محدوده پارک جنگلی توسکا در بزرگراه آزادگان عبور می کند و در نهایت به شهرک کن و محله سولقان در شمال غربی تهران منتهی می شود.

وی افزود: این خط در طول مسیر خود از نقاط مهم و پرتردد شهر مانند میدان خراسان، میدان شهدا، میدان امام حسین(ع)، میدان سپاه، میدان هفت تیر، میدان ولی عصر(عج) و بلوار کشاورز عبور می کند.

مجری خط ۶ مترو تهران با تأکید بر اینکه اکنون تمام زیر ساختها و امکانات برای توسعه سریع خطوط مترو وجود دارد، گفت: تنها نیاز کنونی مترو تهران، تأمین به موقع اعتبارات است؛ چرا که تمام امکانات و توانمندیهای لازم برای ساخت و بهره برداری مترو وجود دارد و چنانچه اعتبارات مصوب و قانونی مترو به موقع پرداخت شود، قادر خواهیم بود که شبکه خطوط مترو را هرچه سریعتر تکمیل کنیم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=758
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما