پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
کاهش ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی قیمت خودرو در یک هفته

خریداران منتظر ارزانی خودرو باشند

پیش‌بینی‌ها از بازار خودرو حاکی از آن است که با روند صعودی تولید و عرضه خودرو در هفته‌های آتی، قیمت خودرو ارزان‌تر شود.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خبرآنلاین، طی چند هفته‌ای که از شروع سال 1394 می‌گذرد، در بازار شاهد هستیم که قیمت خودرو نه‌تنها افزایش پیدا نکرده، بلکه در برخی موارد قیمت خودروها تا حدودی کاهش پیدا کرده است.

بیشترین عامل گرانی خودرو در سال‌های گذشته را می‌توان به چند موضوع مربوط دانست؛ تحریم صنعت خودرو، کاهش تولید خودروسازان و عدم ثبات قیمت دلار.

اما در سال‌جاری اثرات این سه عامل مهم که در سال‌های گذشته باعث افزایش قیمت خودرو شده بود، کم‌کم محو شده است؛ به طوری که صنعت خودرو از تحریم خارج شده و خودروسازان نیز تولید خود را نسبت به گذشته افزایش داده‌اند.

پیش‌بینی‌ها از بازار خودرو حکایت از آن است که با روند صعودی تولید و عرضه خودرو در هفته‌های آتی، قیمت خودرو کاهش یابد.

به نظر می‌رسد در حال حاضر دیگر خودروسازان دلیلی برای افزایش قیمت خودرو نداشته باشند و از سوی دیگر، مشتریان نیز در بازار از روی سیری شروع به خرید خودرو کرده‌اند؛ چراکه استرس گران شدن خودرو را ندارند. بر این اساس، بازار از خودروهای تولید داخل اشباع خواهد شد و همین مورد، ارزانی خودرو در روزها و هفته‌های آینده را به دنبال خواهد داشت.

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو نیز روند کاهشی قیمت خودرو را نشان می‌دهد. برای نمونه، خودرو پراید131 که در هفته گذشته با قیمت 20 میلیون و 500 هزار تومان در بازار فروخته می‌شد، امروز قیمت آن به 20 میلیون تومان کاهش یافته است. همچنین خودرو تیبا که هفته گذشته 25 میلیون تومان قیمت داشت، در حال حاضر با قیمت 24 میلیون و 500 هزار تومان فروخته می‌شود.

در همین حال، خودرو سمند LX که هفته گذشته به قیمت 31 میلیون و 800 هزار تومان از سوی فروشندگان خودرو اعلام می‌شد، امروز 30 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌شود. پژوپارس نیز حدود 700 هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده و در حال حاضر با قیمت 37 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رود.

در این شرایط، هم‌اکنون نمایشگاه‌داران خودرو پیش‌بینی می‌کنند که در روزها و هفته‌های آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار باشیم.

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. jafari
  در ارتباط با مطلب : خریداران منتظر ارزانی خودرو باشند

  ميدونيد تورم چگونه شكل ميگيره؟نه به قيمت نفت ونه به توليد و نه به هيچ صراتي مستقيم نيست!!! فقط وقتى هزينه هاى يك دولت نسبت به درآمدهاى واقعى اش خيلي بيشتر باشه اونوقت مجبور به چاپ اسكناس و افزايش نقدينگى براى كاهش كسري ميشه و اين يعنى تورم كه به مروربه تمام كالاها سرايت پيدا ميكنه و قيمتها به طبع افزايش، اين وضعيت سالهاى ساله در كشور ما وجود داشته و وجود خواهد داشت بنابراين وقتى پولي داشتيد چيزيي رو بخريد معطل نكنيد و ياد پرايد ٧ ميليوني به خير كه اون زمان هم قرار بود ارزان شود!!!!!!

 2. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : خریداران منتظر ارزانی خودرو باشند

  همه مطمئن باشید تا 3.2 هفته ی دیگه ماشین 10 درصد گرون می شه

 3. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : خریداران منتظر ارزانی خودرو باشند

  اين ارابه هاي مرگ رو ديگه مردم نمي خرند. فرقون سازا كيفيت توليدشون رو افزايش بدن.

دیدگاه شما