جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹

علت لرزش خودرو در چیست

در این قسمت از بخش عیب‌یابی خودرو به زبان ساده به بررسی دسته‌موتورها در خودرو و نشانه‌های خرابی آنها می‌پردازیم.

دسته موتور(Engine Anchor Mount) به قطعاتی در خودرو گفته می‌شود که وظیفه تحمل وزن پیشرانه و جعبه دنده را داشته وهمچنین اتصال آنها با  بدنه خودرو را ممکن می‌سازند. اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. پیشرانه‌ هنگام تولید نیرو و جعبه دنده ‌‌هنگام انتقال آن نیرو و همچنین در عبور از دست‌انداز‌های موجود در خیابان‌ها تحت تنش‌های فراوان قرار دارند. از این رو پیشرانه و جعبه دنده باید دارای خلاصی‌های جزئی و البته حساب‌شده به منظور دفع این تنش‌ها و ضربات باشند. این وظیفه مهم نیز برعهده دسته موتورهاست.

به طور کلی ۲ نوع دسته موتور وجود دارد:
۱- دسته موتورهای هیدرولیکی
۲- دسته موتورهای لاستیکی. به این منظور که دسته موتورها ازطریق دفع ضربات و ارتعاشات وارده از طریق کمک‌های هیدرولیکی ‌یا اتصالات لاستیکی که به شکی ویژه طراحی شده‌اند از آسیب دیدن و عملکرد نامناسب مجموعه انتقال نیرو جلوگیری می‌کنند.
تعداد، محل قرارگیری و شکل ظاهری دسته موتورها در خودروهای دارای ساختارهای متفاوت انتقال نیرو مثل پیشرانه جلو، محرک جلو، محرک عقب و… با یکدیگر کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، در خودروهایی که پیشرانه آنها به صورت عرضی نصب شده است (مانند اکثر اتومبیل‌های محرک جلو) ۳‌عدد دسته موتور وظیفه تحمل فشار ناشی از کارکرد پیشرانه و جعبه دنده را برعهده دارند.
دسته موتور بالایی معمولا از نوع هیدرولیکی است و بیشترین فشار پیشرانه ‌روی این دسته موتور است‌؛ در نتیجه بیشترین آمار خرابی یا به اصطلاح پارگی نیز به همین دسته موتور مربوط می‌شود.
دسته موتور زیرین وظیفه خنثی‌کردن لگد و تکان‌های پیشرانه و همچنین تحمل وزن مجموعه انتقال نیرو را بر عهده دارد و پس از دسته موتور بالایی متحمل بیشترین حد فشار است.
دسته موتور دیگر معمولا وظیفه تحمل وزن گیربکس را داشته و کمتر از سایر دسته موتورها دچار خرابی می‌شود.

نشانه‌های خرابی دسته موتور‌ها
زمانی که یک ضربه موتور هیدرولیکی دچار نشتی روغن شود و یا زمانی که دسته موتور لاستیکی بر اثر تنش و جابه‌جایی‌های فراوان دچار از هم گسیختگی شود باید در سریع‌ترین زمان ممکن با نمونه سالم تعویض شود در غیر این صورت آسیب‌های احتمالی بسیار هزینه‌بر خواهد بود. اولین نشانه خرابی یا پارگی دسته‌موتورها لرزش غیر‌طبیعی پیشرانه و بروز سر و صدا‌های غیرعادی از سیستم انتقال نیرو مخصوصا به هنگام عمل نیم کلاچ‌کردن، گرفتن ناگهانی کلاچ و یا ‌هنگام ترمز‌گیری است. البته وابسته به اینکه کدام دسته موتور شکسته باشد، خاموش‌شدن پیشرانه به هنگام ترمزگیری نیز محتمل است.
در صورتی که هنگام نیم‌کلاچ کردن یا شتاب‌گیری تکان‌های ناگهانی (لگد) را در پیشرانه خودرو احساس کنید، امکان پارگی دسته موتور زیرین وجود دارد.
همچنین در صورت پارگی دسته موتور بالایی علاوه بر لرزش‌های غیر عادی و صدای ویبره در داخل اتاق‌، ممکن است در دست‌انداز‌ها نیز صدای تقه از سمت  راست خودرو احساس شود که در این صورت معمولا یکی از عوامل ایجاد این صدا را می‌توان به پارگی دسته موتور نسبت داد. از دیگر نشانه‌های خرابی پایه‌های موتور لرزش دسته دنده در خودرو‌های گیربکس دستی است‌ که معمولا لرزش در دنده‌های ۲ و ۴ اتفاق می‌افتد.
بعد از اینکه هر یک از نشانه‌های بالا را در خودرو مشاهده کردید نوبت به بازرسی دسته موتور‌ها می‌رسد.
بررسی دسته موتور بالایی در عموم خودرو‌ها راحت و در دسترس است‌. اگر از نوع هیدرولیکی ‌و پارگی آن شدید باشد‌، ممکن است اطراف آن کمی روغنی شده باشد و همچنین از ظاهر آن می‌توان به سلامت آن پی برد. تعویض این دسته موتور نیز کاری نسبتا کم زحمت است.
اما دسته موتور زیری کمی غیر قابل دسترس است و برای بررسی آن در برخی خودرو‌ها  حتما نیاز به جک یا چال سرویس دارید.
همواره به خاطر داشته باشید بی محلی به آسیب دیدگی ‌‌یا پارگی دسته موتورها در طولانی‌مدت می‌تواند به سادگی منجر به پارگی سایر دسته موتو‌ها شود که اگر ‌ هنگام حرکت خودرو رخ دهد سوا از آسیب‌دیدگی‌های جانی احتمالی، قفل‌شدن جعبه دنده خودرو در یکی از دنده‌ها به دلیل به هم خوردن اهرم‌بندی سیستم صفحه کلاچ (در خودرو‌هایی که مکانیسم کلاچ آنها سیمی ‌یا اهرمی است) کمترین آسیب و خرد شدن جعبه دنده هزینه‌بر‌ترین مشکلی خواهد بود که بر اثر پارگی دسته موتور بروز می‌کند.

عوامل خرابی دسته موتورها
به طور کلی دسته موتور‌ها اعضای سخت‌جانی هستند اما اگر آنها را تحت فشار بگذاریم، ممکن است زود‌تر از عمر طبیعی به مشکل بخورند!
شتاب‌گیری ناگهانی، هرزگردی و معکوس کشیدن‌های غیرحرفه‌ای از مهم‌ترین عوامل فشار مضاعف بر دسته موتورها و کاهش عمر آنهاست. چراکه در اجرای تمامی این موارد پیشرانه به‌صورت ناگهانی تحت حداکثر گشتاور چرخشی میل‌لنگ قرار گرفته و به شدت و سرعت زیاد جابه‌جا می‌شود.
در صورت خرابی دسته موتور‌ها حتما باید آنها را با نمونه‌های اصلی و با کیفیت عوض کرد در غیر این صورت تعویض آنها به کاری روزمره برای شما مبدل می‌شود.

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. وحدت گفت:

  سلام پرادم موقع عوض کردن دنده می لرزید دیسک و صفحه عوض کردم ولی باز هم موقع حرکت می لرزد- ضمنا پیج مربوط به سیم کلاج سفت می کنم به ماشین فشارمیاد و شل می کنم کلاج خیلی بالا میگیره ولی بازهم موقع حرکت می لرزهلطفا راهنمایی کنید. باتشکر

 2. فرشید گفت:

  با سلام.پراید مدل ۸۸ دارم.تو سرعت بالای هفتادتا و از دنده سه به بالا ماشین به کلی لرزش پیدا میکنه.ولی فرمون اصلا نمیزنه.چهارتا چرخ رو عوض کردم بالانس هم کردم جلوبندی و تنظیم موتور رو هم انجام دادم ولی باز هم رفع نشد.میخواستم بدونم مشکل از کجاست.آیا گیربکس میتونه عامل این لرزش باشه.چون از سرعت هفتاد به بالا و از دنده سه به بالا گیربکس زوزه میکشه و ورور میکنه.تا کلاچ رو هم میگیرم لرزشه از بین میره یا خیلی کمتر میشه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با تشکر از شما و سایتتون.

 3. مهتا گفت:

  سلام ، ۲۰۶ اس دی وی۸ دارم چند روزی هست که ماشین لرزش داره حالت ویبره، موتور ماشین و نگاه کردم اونم لرزش خفیف داره این لرزش چه در طول مسیر چه در حالت ساکن وجود داره کم و زیاد هم نمی شه علت چی می تونه باشه

 4. حامد گفت:

  من یک دنای صفر دارم که حتی درجا در دور ۳۰۰۰ تا۴۰۰۰ لرزش داره. حتی آینه جلو هم می لرزه. به نطر شما دوستان مشکل پیه

 5. حامد گفت:

  من یک دنای صفر دارم که حتی درجا در دور ۳۰۰۰ تا۴۰۰۰ لرزش داره. حتی آینه جلو هم می لرزه. به نطر شما دوستان مشکل چیه؟

 6. علی گفت:

  سلام من یه پژو پارس دار هر دو پلوسو عوض کردم جعبه فرمان کامل عوض کردم چهار تا لاستیک هانکوک گذاشتم چهار تا رینگو عوض کردم کمک و فنر عقب وجلو رو عوض کردم ولی هنوز ماشین یه حالت ویبره داره و کوبش ریز داره تمام ناهمواری های جاده رو نشون می زیر پا و فرمان لرزش داره خداییش کمک کنید روانی شدم

 7. علی گفت:

  سلام
  پراید ۱۱۱ مدل ۹۳ دارم موتور یورو ۴ خیره سرشون
  در حالت درجا اتاق ماشین می لرزه و حالت ویبره داره همچنین موتور هم لرزه داره،تو حرکتم هنگام نیم کلاژ یکم ماشین میلرزه درضمن تو حرکت از چرخ سمت شاگرد صدای ساییدگی لاستیک کم باد به زمین میاد با اینکه تنظیم باد زدم
  مشکل از چه چیزهایی میتونه باشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • علی گفت:

   امروز رفتم ماشینو مکانیکی نشون دادم گفت دسته موتورا سالمن رفتم دیاگ ردم وایرارو عوض کرد چون برق دزدی داشت و گفت مصرف سوخت بالاست که باید انژکتورارو بشوره ولی واسه ویبره ماشین گفت بخاطر تلسکوپی فرمونه ۹۰%…میتونه واسه تلسکوپی باشه آیا!!!
   جدیدا بعضی وقتام فرمونو که میچرخونم تق تق صدا میده خوده فرمون

 8. سامان گفت:

  پرایدم موقع استارت زدن وقتی که روشن میشه تا یک دقیقه لرزش داره بعد خوب میشه،ولی اگه دوباره خاموش کنی دوباره کوقع روشن شدن ی دقیقه لرزش داره

 9. مجید عبداللهی گفت:

  سلام ماشین من پراید ۹۳ یورو۴ درحالت درجا شدیدا میلرزه بردم سه تا دسته موتورشم عوض کردم بوش رامم عوض کردم ولی بازم فرقی نکرده ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. سجاد شاهمیرزایی گفت:

  سلام خسته نباشین.چند روزیه ماشینم وقتی روشن میکنم چه تو حرکت چه حلت ایستاده وقتی دور موتور میاد رو ۳‌هزارتا ماشین میلرزه انگار‌ی ویبره قویه داخل اتاق البته.هرجا هم بردم چیزی نتونستن بگن.ماشینمم پرشیاس.امکانش هست زودتر کمکم کنید

 11. ناشناس گفت:

  سلام متور پراید در حالت درجا وقتی موتور سرده لرزش دارد ولی بعد از ۱۰دقیقه درست میشود غلط چیست با تشکر

 12. فرشاد گفت:

  سلام
  سوزوکی ۲۰۰۰ دنده اتومات مدل ۸۶ دارم
  در حال درجا لرزش غیرعادی داره،
  مخصوصا قسمت و صندلیهای عقب،
  یک ذره که گاز میدم لرزش از بین میره،
  دسته موتور، دسته گیربکس، ماانی فول همه رو عوض کردم،
  ولی درست نشد!
  دوستان خواهشا خواهشا… کمک کنید..

  • ابوذر گفت:

   سلام دوست عزیز من هم سوناتا yf دارم دقیقا همین مشکل شما رو دارم .
   شمع دسته موتور سوزن انژکتور و تمام فیلترها رو تعویض کردم درس نسد.
   واسه من فقط لرزش درجا داره ماشین در حالت D
   اگه راه حلی بود و دلیلشو فهمیدید به منن اطلاع بدید.
   آخه یه نفر میگفت دسته گیربکست خرابه نمیدونم راس میگه یا نه.

 13. محمد گفت:

  سلام دوست عزیز
  من ۲۰۷ دارم وقتی سر هست تا ۴ دقیقه بعد که خیلی دیگه گرم بشه ماشین انگار از زیر لرزش کل ماشینو بر میداره وقتی گاز میدم چه در جا چه در حرکت زمان گاز دادن لرزش بیش از اندازه زیاده تو اتاق

 14. سعید ط. گفت:

  سلام. مزدا ۳ اتومات پس از روشن کردن و زمانی که سرد هست لرزش شدیدی تو اتاق ایجاد میکنه به طوری که تو کل اتاق محسوس هستش که بعد از مدتی و با گرم شدن ماشین لرزش از بین میره. لطفا راهنمایی کنید ؟
  با تشکر

 15. محمد کسایی گفت:

  سلام.تندر۹۰مدل ۹۰دارم.موتور لرزش خفیفی دارد که بردم تنظیم موتور که گفتن همه لوازم برقی سالمه و ایراد از تسمه تایم که بد انداخته شده یا از دسته موتور پایین میباشد که بردم تعمیرگاه هردو را بازدید کردم که دسته موتور نیاز به تعویض داشت که عوض کردم تسمه تایم هم مشکلی نداشت ولی باز هم موتر درجا لرزش خفیف دارد.لطفا” راهنمایی کنید

 16. علی گفت:

  سلام خسته نباشی .پراید مدل ۸۷ ، سوزن اژکتور با شعماش تعویض کردم .ولی دسته موتور نه .چون میگن مشکلی نداره .ولی بعد اینکه ماشین روشن میشه بعد چند دقیقه گرم شدن شروع به لرزش داشپورت و فرمان میکنه .داخل شب که چراغ ها ر روشن میکنم لرزش بیشتر میشه .علتش چیه .

 17. عنایت گفت:

  سلام من پراید ۱۳۱ دارم درحالت خلاص اتاق میلزه وقتی کلاچ میگیرم قطع میشه علت چیه ممنونم

 18. مجید گفت:

  سلام،من ماشینم۴۰۵ هستش قتی که میخوام حرکت کنم ماشینم خیلی میلرزه وویبره خیلی شدیدی میزنه وبعداینکه داغ میشه بدتر میشه مثلا تو ترافیک که هستم واقعا خیلی شدید میلرزه خیلی کلافه ام کرده ممنون میشم بگین مشکل چیه

 19. وحید گفت:

  سلام پراید هر وقت روشن میکنم لرزش دارد دسته موتور هم ایراد نداره اکزوز هم ایراد نداره ممنون میشم مشکل ان چیست

 20. مصطفى گفت:

  سلام پراید مدل ۸۸دارم گیربکسش تازه تعمیر کردم دیسکوصحفه هم عوض کردم دیروز متوجه لرزش موتور درجا شدم وایر عوض کردم فیلر گرفتم سوزنها شستشو کردم ولی برطرف نشد لطفا کمک کنید راهنمایی میخوام

 21. شاهین گفت:

  سلام من ۲۰۶ دارم در حالت درجا موتور لرزش داره
  وقتی چراغ روشن میکنم یا شیشه بابابر رو فعال میکنم لرزش بیشتر میشه
  دلیلش چیه

 22. شهرام زبرجد گفت:

  ماشین سمند EF7پایه گاز سوز را حدودا” ۲ ماه خریدم ولی…
  ۱-فرمان در حین چرخاندن در حالت پارک کردن یا دورزدن در جا لرزش دارد؟
  ۲-ایربک سمت شاگرد بصورت پلمپ نبوده و لبه های آن نسبت به سطح داشبورد ناهماهنگ است انگار بازشده باشد و یک فرد ناشی با آب دهان آن را سمبل کرده و جا بزند آفرین به واجد Q.C نهایی
  ۳-در هنگام استفاده از بنزین بطور ناخودگاه در طول مسیر به روی گاز رفته و چشمک میزند و نیز چاغ چک هم روشن میشود ووقتی خو
  دم با فرمان خودم روی گاز میروم صدایی از سمت شاگرد بگوش میرسد گویا مشکل رگلاتوردارد؟؟؟
  ۴-در کاتالوگ ضبط به همراه کنترل بوده و کنترلی تحویل ندادند علت؟؟؟؟
  در پایان بنده خودم از پرسنل مجموعه عظام هستم واز خودرو ملی نهایت حمایت را میکنم لطفا” و حتما” پیگیری کنید با توجه به اینکه به نمایندگی هم رفتم ولی حالت پارتی بازی زیاد است
  درسته که باید تا ۴۰۰۰۰ گارانتی داری ولی واقعا”؟؟؟متاسفم
  بنده نسبت به خریدم خیلی تعصب دارم و دوست دارم بهترین باشه ولی اکثر پرسنل محترم فنی در نمایندگیها میگویند زیاد حساس نباش همینه آیا شما موافقید.خودتون جای من بگذارید خودرو را با کلی مشکلات نقد خریداری میکنید ولی از نظر بنده دسته دومه آخه این خودش دزدی وقت مردم و مال مردم و به سکته انداختن مردم نیست …….

 23. ناشناس گفت:

  سلام من ماشینم سه کار میکنه امتحانش کردم خانه یکش مشکل داره کار نمیکنه ماشین ؟روا

 24. سید احمد موسوی گفت:

  سلام بنده خودرو ۲۰۶V8 دارم.
  از سرعت ۸۵ تا ۹۵ خودرو می لرزه و سرعت که به ۱۰۰ میرسه لرزش قعط می شود.
  علت چیه؟؟؟؟
  ممنون می شوم راهنمایم کنید؟؟؟؟؟

 25. فاضل گفت:

  با سلام
  پراید مدل ۸۹ دارم سرعت بالا میلرزه و فرمون هم میزنه به نحوی که در ها هم تکون میخورن
  از چه چیزی میتونه باشه؟
  لاستیک بالانسه ایرانی بارز
  لاستیک عقب بالانس نیس
  بجز دسته موتور ها و بالانس چرخ و تنظیم فرمون از چی ممکنه باشه؟

 26. حسن گفت:

  سمند مالتی پلکس مدل ۹۵
  ۱.لرزش آینه داخل خوردو در هنگام رانندگی زمانیکه ماشین در حال حرکت و دنده ..‌‌‌.ولی هنگام خلاصی مشکل رفع میشه
  ۲.لرزش فرمون هنگام دور درجا یا سر پیچ
  ۳.افتادن دور ماشین درحالت درجا خصوصا زمانیکه کولر روشن میکنم
  ۴.صدای چرخها در سرعت ۸۰ کیلومتر حتی درحالت خلاص و بیشتر سر پیچها
  ۵.امپر آب و بنزین دقت کافی ندارد مثلا با ۵۰لیتر بنزین عقربه از حد اخر عبور میکند
  ۶.صدای موتور خیلی بم و اگزوز درحالت درجا پرپر میکنه
  ۷.با بسته بودن دریچه هوای داخل باز بوی هوای بیرون به داخل خودرو میاید البته خیلی زیاد

  کمک کمک کمک

 27. kian گفت:

  با سلام
  پراید مدل ۹۱ دارم در حالت عادی و در جاده صاف روی سرعت ۹۰ تا ۱۰۰ فرمون میلرزه بعدش رو سرعت ۱۱۰ یاشه یا سرعتش بیشترش کنم نمیلرزه-
  سربالایی بدون اینکه ترمز بگیرم باز هم میلرزه رو ۸۰ تا –
  سرازیری هم وقتی سرعتم بالاست رو ۱۱۰ تا ۱۲۰ میخوام ترمز بگیرم لرزش زیاد هست (ماشینم سنگین بود یعنی ظرفیت کامل بود ۴ نفر )
  به نظر شما دلیل لرزش فرمان چیه؟
  فقط فرمون میلرزه؟

 28. محمد معماریان گفت:

  سلام علیکم خسته نباشید ماشین من اوپتیما هست، و در حالت درجا لرزش داره دیاگ هم زدم، میگن مشکل نداره بنظر شما مشکل چیه؟

 29. ary گفت:

  salam manam hamin mojelo daram

 30. ناشناس گفت:

  سلام ماشین ال۹۰ دارم درجا که کارمیگند لرزش دارد تنظیم موتوری بردم شمع عوض کردم صافی بنزین ولی تعغیرنداردلطفا راهنمایی کنید

 31. مهرداد گفت:

  سلام ماشینم تیبا ٢ هست تو ترمزگیری لرزش داره چند بار دیسک هم عوض کردم درست نشده چیکار باید کنم؟؟؟؟

 32. سجاد گفت:

  یه ۲۰۶Sdدارم اتاق ماشین رو عوض کردم از موتوری هم ضربه دید,دیسک وصحفه و دسته موتور هم عوض کردم ماشین رو به دلیل لرزش هنوز تحویل نگرفتم.وقتی که به ماشین گاز میدم و در حال حرکت ماشین میلرزه توی سرعت ۷۰ بیشتر میلرزه
  اگه میشه راهنماییم کنید

 33. عباس گفت:

  سلام پرایدم موقع روشن کردن خیلی لرزش داره خیلی ولی یه چند دقیقه در جا کار میکنه درست میشه .اشکالش چیه میشه راهنماییم کنید؟
  فرموندر حالت حرکت بسمت چپ میرم یعنی سر پیچ بعضی مواقع صدای تق میاد علتش چیه؟؟
  لطفا به این شماره ۰۹۳۹۸۴۵۲۵۷۰پیام یا تلگرام بدید سپاسگزارم

 34. حسین گفت:

  چرا فرمان ماشین درجا می لرزد پژو۴۰۵ _و بعد صبح هم بعد کار می کند پتپت می کند

 35. ناشناس گفت:

  سلام ماشین من بعد چند دقیقه کارکرن تک میشود لطفا راهنمایی کنید

 36. رضا گفت:

  با سلام خدومت دوستان گرامی
  بنده یه سمند ef7 مدل ۹۰ دارم . خدا رو شکر تا حالا هیچ مشکلی نداشتم ولی یه مسئله ای هست که موفق به حلش نشدم . ماشین وقتی درجا کار میکنه هیچ مشکلی نداره ولی یکم که گاز میدی یعنی دور موتور ۲۵۰۰ به بالا حالت لرزش ویبره ای به اتاق منتقل میشه تا وقتی که دور موتور از ۳۰۰۰ رد بشه . این صدا تو حرکت هم بوجود میاد و فقط وقتی که ماشین تو زور باشه و گاز بدی هیچ صدایی شنیده نمیشه . لازم به ذکر است به غیر از دسته موتور بالا که هیچ مشکلی نداشت همه دسته موتورها رو عوض و شمعها نو کردم . و همچنین تنظیم موتور هم شده . وایر ها هم چک شده .

 37. حسین گفت:

  سلام
  مزدا ۳
  زمانی که دنده عقب میزنم لرزشی در اتاق احساس میشود.
  علت چیست؟

 38. اقبال رنجبر گفت:

  سلام من ۲۰۶ مدل ۹۵ دارم‌

 39. سایسان گفت:

  سلام پراید مدل ۸۶ کلیه قطعات جلو بندی پولس میل پولس و مشعلی تعویض کردم سرعت جهل به بالا شدید لرزش داره با تشکر

 40. اصغر گفت:

  سلام خسته نباشید ماشین من دیزلی وقتی با دنده هشت راه می روم ماشین می لرزد لطفا راهنمایی کنید

 41. محمد گفت:

  سلام به همه عزیزان
  من تیبا مدل ۹۰ دارم ظاهرا یک سرطان لاعلاج گرفته ! هرچی مکانیک بردم علت را نفهمیدند .
  یکبار در حین رانندگی صفحه کلاجم خورد شد بکسل کردم و در تعمیرگاه صفحه را تعویض کردم بعد از این قضیه در حین رانندگی و دور موتور ۳۰۰۰ و با دنده ۲ اطاق می لرزهگاهی هم لرزش خیلی کم داره گاهی زیاد
  مجدد صفحه را تعویض کردم و کله پلوسها و مشعلی ها و بلبرینگ چرخها و دیسک های ترمز را هم تعویض کردم لرزش رفع نشد.
  لاستیکهای جلو هم خارجی انداختم فرقی نکرد چهار لاستیک را بالانس کردم باز لرزش دارد.
  لطفا راهنمایی کنید کلی هزینه کردم سرطان ماشین خوب نشده کلافه شدم.
  یک مکانیک خیلی وارد اگر در تهران معرفی کنید ممنون میشم

 42. رامين گفت:

  سلام
  ماشین من ٢٠۶ هست موقعی که در سر بالایی تو اتوبان پشت چراغ قرمز ایستاده باشم موقع راه افتادن فشار به موتور وارد شده و لرزش تو ماشین می افته به صورت اره ای حرکت می کنه دلیل خرابیش چه میتونه باشه با تشکر ؟

 43. محسن گفت:

  سلام
  برلیانس اتومات دارم چند وقتی هست ماشین درجا دارای ویبره هست .درصورتی که خلاص باشه این ویبره کم و در حالت دنده بیشتر میشه.ولی به محض گاز دادن و یا حرکت این ویبره قطع میشه .میخواستم بدونم میتونه مربوط به دسته موتور باشه؟

 44. مهدی گفت:

  سلام
  مزدا ۳۲۳ دارم موقعی کا درجا کار میکنه یه لرزش خفیف روی دسته دنده و فرمون حساس میکنم.جدیدا هم وقتی میخوام حرکت کنم وقتی کلاچ رو میخوام ول کنم از جلوی داشبرت یه صدایی میده.انگان دوتا لاستیک رو تو فشار بهمدیگه بمالن.مشکل از کجا میتونه باشه

 45. سیامک گفت:

  سلام . پراید مدل ۹۲ و غیر هیدرولیک در حالت درجا پس از گرم شدن خودرو و پایین آمدن دور موتور لرزش زیادی به بدنه و فرمان وارد می کند .دسته موتورها و دیسک وصفحه و استپر و یراق فرمان تعویض شده و فیلرها تنظیم شده و دیاگ هم زده شده اما لرزش فقط اندکی کاهش یافت و هنوز هم زیاد است . با گاز دادن و افزایش دور موتور لرزش موقتا” از بین می رود و با بازگشت دور موتور به درجه ۱۰ دوباره لرزش از سر گرفته می شود(یادآور می شوم دنده خلاص است ) . لطفا راهنمایی کنید. هم وقت و هم هزینه زیادی صرف شده اما نتیجه مطلوب نبوده. آیا مشکل قابل حل است ؟

 46. عمران گفت:

  سلام من وانت نیسان دیزل مدل۹۰ دارم.جلوی ماشینم از سرعت ۸۰تا۱۲۰بدجوری میلرزونه.تنظیم باد کردم.بالانس هم رفتم ولی فایده ای نداشت البته یخورده کمی بهتر شد ولی مثل اولش نشد.راهنماییم کنید.ممنون

 47. فرشاد گفت:

  سلام حضوردوستان پرشیامدل ۸۶دارم بعدتعویض صفحه کلاج درحالت درجاماشین لرزش داره تمام دسته موتورهاروعوضکردم تاثیرنداشته علت ازکجامیتونه باشه؟

 48. علی گفت:

  اگر از حالت خلاص بخوایم بزنیم دنده یک ، در هنگام درگیری ماشین شروع به لرزیدن میکنه مشکل از کجاست؟ ( فرض : نحوه ی کار راننده کاملا درست است ) . هدف ما طراحی دیسک و صفحه است ( دیسک و صفحه ی طراحی شده توسط ما چه ایراداتی میتونه داشته باشه ؟ و اینکه آیا ممکنه ایراد از قطعه ی طراحی شده ی ما نباشه ؟ و اگر نبود ایراد از کدوم قطعات میتونه باشه ؟ ) . ( خودرو پژو ۴۰۵ ،سمند و یا پراید ) با تشکر

 49. ابراهیم گفت:

  سلام دوستان . ماشینم در سرعت بالای ۶۰ تا ۱۰۰ کیلومتر صدای قرقر قرقبیرینگاشو راهنماییم کلافم کرده چک کردم مال اون نبود تو همه دنده ها در حالت خلاص و در هر حالتی امتحان کردم صدا میده لطفا راهنماییم کنین .

 50. رضا گفت:

  لرزش ماشین تو دنده ۲ چیست

 51. فریدون گفت:

  سلام دوستان ماشین من در جاکارمیکنه فرمان به شدت میلرزد راهنمایی بفرمایید

 52. اسد گفت:

  ماشینم پراید است جلوبندی ساز هم بردم همه را عوض کردم لاستیکها را بالنس کردم ولی ماشینم رو سرعت صدتا به بالا فرمونش میلرزه لطفا راهنمایی بکنید

 53. سیاوش بهاالدینی گفت:

  ممنون از راهنمایی شما

 54. امین گفت:

  سمند عکسون ۹۰ وقتی توی ترافیک هستم چراع چک روشن میشود و مو تور می لرزد وشم سه کار نمی کند

 55. ناشناس گفت:

  سلام یه پراید ۹۳دارم ماشین در جا تکان های شدیدی میخوره انگار که تو ماشینی زلزله میاد تعمیرگاه های زیادی بردم ولی کسی علتشو نفهمید سر سیلند رو هم باز کردم به دستگاه میزنن فشار منیفول خیلی بالاست رو ۵۰۰نشون میده لطفا راهنماییم کنید چکار کنم …!!!

 56. مرتضی گفت:

  ماشین درجا کار می کنه می لرزه شاید علتش شیر هیدرولیک باشه

 57. متین گفت:

  سلام پراید من موقع درجا کولر که میزنی لرزش داره از چی میتونه باشه

 58. شاهین گفت:

  من پژو دارم موقعه ای که سه نفر عقب میشینن میخوام از دنده دو به سه برم و از سه به چهار ماشین شدید میلرزه بعد که دور برمیداره خوب میشه علتش چی میتونه باشه

 59. شروین گفت:

  سلام
  پژو پارس سال مدل نود دارم امروز بعد ازیه مسافت طولانی ماشینو که خاموش میکنم موتور به لرزش میفتاد میخاستم بدونم ایرادش چیه حتی سوییچم دروردم موتور لرزش داشت خاموش نمیشد

دیدگاه شما