چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۴

تخلیه ۴ دانشگاه غیرانتفاعی از دانشجو

وی از اعلام اسامی ۴ موسسه ای که دانشجویان آنها در موسسات دیگر مهمان شده اند صرف نظر کرد و گفت: این ۴ موسسه در استانهای اصفهان، قم، قزوین و سمنان قرار دارند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم از خالی شدن ۴موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی از دانشجو خبر داد و گفت: دانشجویان این ۴موسسه به دلیل عدم رعایت استانداردها در این موسسات به موسسات دیگر مهمان شدند.

غلامعلی نادری در گفتگو با مهر، افزود: دانشجویان این ۴ موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی را به موسسات دیگر مهمان کردیم تا این ۴ موسسه خود را به مرحله استاندارد برسانند. موضوع ۱۴ موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی دیگر نیز به دلیل اینکه استانداردها را رعایت نکرده اند در کمیسیون ماده ۹ مطرح است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم اضافه کرد: به این ۱۴ موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی اخطار داده شده که اگر به این اخطارها گوش ندهند و خود را به استانداردهای لازم نرسانند ظرفیت پذیرششان را برای مهرماه ۹۰ صفر می کنیم.

وی از اعلام اسامی ۴ موسسه ای که دانشجویان آنها در موسسات دیگر مهمان شده اند صرف نظر کرد و گفت: این ۴ موسسه در استانهای اصفهان، قم، قزوین و سمنان قرار دارند.

نادری در بخش دیگری از این گفتگو از عدم دستیابی موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی به اهداف کمی برنامه چهارم توسعه خبر داد و به مهر گفت: طبق برنامه چهارم باید هر موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در پایان برنامه چهارم ۲ هزار دانشجو داشته باشند اما با ۲۹۱ موسسه ای که داریم به هر موسسه ۷۰۰ دانشجو می رسد که این مخالف برنامه چهارم توسعه است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=844
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما