شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۸:۴۵

قیمت‌های جدید نان فانتزی در راه

وی در واکنش به این سوال که آیا قیمت نان فانتزی افزایش پیدا می‌کند، گفت: قطعا افزایش پیدا می‌کند، چرا که در کنار افزایش قیمت آرد ما شاهد افزایش قیمت بهبود‌دهنده، خمیرمایه و روغن نیز هستیم.

رییس اتحادیه نان فانتزی تهران از پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی قیمت نان فانتزی خبر داد و گفت: احتمالا تا عصر روز شنبه قیمت‌های جدید اعلام می‌شود.

جواد کرمی در گفت‌وگو با «فارس»، با بیان اینکه پیش از این دولت برای عرضه گندم ۲۵۰ تومانی ۱۱۰ تومان در هر کیلوگرم یارانه می‌داد، افزود: اما با عرضه گندم به قیمت ۳۶۰ تومان دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: اگر گندم ۳۶۰ تومان باشد قیمت آرد در واحدهای نان فانتزی به بالای هر کیلوگرم ۴۵۰ تومان می‌رسد.

وی در واکنش به این سوال که آیا قیمت نان فانتزی افزایش پیدا می‌کند، گفت: قطعا افزایش پیدا می‌کند، چرا که در کنار افزایش قیمت آرد ما شاهد افزایش قیمت بهبود‌دهنده، خمیرمایه و روغن نیز هستیم.

رییس اتحادیه نان فانتزی تهران گفت: از ما آنالیز قیمت گرفته‌اند و ما قیمت‌ها را با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان اعلام کرده‌ایم. کرمی درباره میزان افزایش قیمت نان فانتزی گفت: بین ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش قیمت خواهیم داشت، اما پس از محاسبه دقیق تا امروز بعدازظهر قیمت‌های جدید را اعلام می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر نان فانتزی ۱۰ تا ۱۲ درصد از نان مصرفی خانوارها را تشکیل می‌دهد. ما به دنبال آن هستیم تا این رقم به ۲۰ تا ۲۵ درصد برسد.

یادآور می‌شود که پیش از این مسوولان وزارت بازرگانی هرگونه افزایش قیمت نان صنعتی را غیرقانونی دانسته و گفته‌اند که اگرچه زمان توافق این وزارتخانه با تولیدکنندگان بر سر عدم افزایش قیمت‌ها تا انتهای فروردین‌ماه ۹۰ بوده اما مفاد آن همچنان به قوت خود باقی است.

افزایش قیمت نان شایعه است

از طرف دیگر معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران گفت: افزایش قیمت‌ نان شایعه است و استانداری تهران برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد.نعمت‎الله ترکی با اشاره به اینکه استانداری باید نسبت به افزایش قیمت نان اقدام کند، تاکید کرد: در این خصوص ابلاغیه‌ای به استانداری تهران اعلام نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با بیان اینکه پیگیر هستیم افزایش قیمتی غیراصولی در استان تهران نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی در سطح استان تهران فعال هستند و با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=873
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما