شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۹

بنـزین در بورس کالا پذیـرش شد

بنزین صادراتی صبح امروز در جلسه هیات پذیرش بورس، پذیرش شد.

محمدرضا شهیدی‌تبار ـ رییس هیات مدیره‌ شرکت بورس کالای ایران و عضو هیات پذیرش ـ در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: عمده مقاصد صادراتی بنزین کشورهای اطراف هم‌چون عراق و افغانستان خواهد بود.

وی با بیان این‌که در سال ۱۳۸۵، ۷۳ میلیون لیتر مصرف روزانه‌ی بنزین در کشور بود، افزود: ۲۷ میلیون لیتر آن به‌صورت وارداتی تامین می‌شد.

او ادامه داد: پس از هدفمندی یارانه‌ها مصرف بنزین به زیر حدود ۶۰ میلیون لیتر رسید و با افزایش توان و کار روی ظرفیت‌سازی پالایشگاه‌ها ظرفیت تولیدی امسال به حدود ۷۰ میلیون لیتر می‌رسد و این مازاد عرضه قابلیت صادرات دارد.

به گفته‌ی رییس هیات مدیره بورس کالای ایران اولین عرضه‌ی صادراتی طی دو هفته‌ی آینده انجام خواهد شد و این موضوع نوید‌بخش گذار از روش‌های معمول به سمت روش‌های مدرن صادرات این کالای استراتژیک است که هم‌چنین با عرضه در بورس چشم‌انداز خوب اقتصادی کشور و نیز شفافیت بیش از پیش صادرات این محصول در وزارت نفت را به همراه خواهد داشت.

وی در پایان از همکاری مسوولان وزارت نفت و نیز مدیران ارشد شرکت ملی پخش و پالایش نفت که مصرانه پیگیر عرضه‌ی بنزین در بورس شدند، قدردانی کرد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=879
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما