یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۸
در جاده ها و بزرگراه های آمریکا

مسافت پیموده شده خودروها در سال رو به کاهش است/ نمودار

مسافتی که کل خودروها در آمریکا در سال 2012 پیموده اند نسبت به سال 2011 کاهش یافته است. در حقیقت شیب رشد این آمار از دهه 1990 تا به حال به پایین ترین حد خود رسیده است.

به گزارش سایپانیوز به نقل از بیزینس اینسایدر، به تازگی کمیسیون بزرگراه از وزارت حمل و نقل آمریکا گزارشی تحت عنوان گرایش ها در حجم ترافیک Traffic Volume Trends منتشر کرده است. به طور اخص در ماه اکتبر سفرها در ماه اکتبر امسال نسبت به سال گذشته 3 دهم درصد تغییر کرده و به رقم 9 دهم میلیارد مایل رسیده است.
یکی از عادت ها و نقاط قوت کشورها غربی گردآوری، تحلیل و ذخیره آمار و اطلاعات است. آمریکایی های از سال 1970 به فکر آن افتاده اند که یک سری داده ها را در زمینه پیمایش خودروها گردآوری و تحلیل کنند. هدف اصلی از گردآوری این اطلاعات مقایسه سفرهای خودروها در تمام جاده های آمریکا در هر سال و مقایسه آن با سال گذشته است.
آمار نشان می دهد که مسافت پیموده شده خودروها در بزرگراه ها، جاده ها و خیابان های آمریکا هر سال با شیب تندی افزایش یافته جز در سه مورد، یک بار در دهه  1970 که 39 ماه طول کشید تا روند افزایشی پیدا کند، بار دیگر در دهه 1980 بود که افول آن 61 ماه به طول انجامید و و آخرین آن از ماه ژوئن 2005 شروع شده و در نوامبر 2011 بیشترین کاهش این دوره را به ثبت رسانده و پیش بینی ها نشان می دهد روند کاهشی ادامه خواهد داشت  و این کاهش به قدری است که تا سال 2015 به نقطه اوج 1995 می رسد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=8795
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما