سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱ - ۸:۴۸

بهترين ماشين‌هايي كه در سال 2013 به بازار مي‌آيند

اگر شما يكي از ميليون‌ها نفري هستيد كه عشقتان به اتومبيل‌هاي جديد شهره آشنايانتان است بايد بدانيد كه سال نوي ميلادي شركت‌هاي بزرگ اتومبيل‌سازي دنيا خواب‌هاي خوبي برايتان ديده‌اند. تغييراتي كه اين شركت‌ها در اتومبيل‌هاي خود ايجاد كرده‌اند بسيار چشم‌نواز هستند.

رسانه‌هاي مختلف انتخاب‌هاي متفاوتي را به عنوان برترين‌ خودروهاي سال ۲۰۱۳ منتشر كرده‌اند.به گزارش اقتصاد ايران آنلاين، ۱۰ خودروي اين مطلب را «فوربس» به عنوان خودروهايي معرفي كرده كه بازار سال نوي ميلادي را تحت‌تاثير خود قرار خواهند داد.

Acura ILX

اين خودرو كه ورژن لوكس «هوندا سيويك» است سبكي منحصربفرد را درظاهر دروني و بيروني خود به نمايش مي‌گذارد. اتاق اين خوردو شيك و راحت است. موتوري با حجم دو ليتر كه ۱۵۰ اسب‌بخار قدرت دارد روي آن تعبيه شده است. موتور Acura ILX چهار سيلندر و دنده‌ آن اتوماتيك است. در اين ماشين از امكانات جانبي فوق‌العاده‌اي نيز استفاده شده. از جمله امكانات جانبي اين خودرو مي‌توان به اتصال تلفن‌هاي هوشمند اشاره كرد. در اين سرويس با جا دادن سيمكارت به كيتي كه در اتومبيل نصب شده، مي‌توان خودرو را مجهز به يك تلفن‌همراه شخصي كرد.

Audi Allroad

اين خودرو را مي‌توان جايگزيني بسيار مناسب براي اتومبيل Subaru Outback دانست. قدرت اين اتومبيل ۲۱۱ اسب‌بخار است، از يك موتور چهار سيلندر استفاده مي‌كند و دنده‌اش نيز اتوماتيك است. حجم موتور اين خودرو دو ليتر است. در اين اتومبيل از تكنولوژي‌هاي فوق‌العاده‌اي استفاده شده. از جمله ويژگي‌هاي اين اتومبيل كنترل قدرت هوشمند، اتصال آن به نقشه‌هاي گوگل و سيستم هشدار نقطه كور را مي‌توان نام برد. Audi Driveاز ديگر امكانات اين اتومبيل است كه به راننده امكان مي‌دهد مسير و نقاط تغيير مسير را براي خودرو برنامه‌ريزي كند.

BMW -Gran Coupe

Gran Coupe به تازگي به خودروهاي سري شش بي.ام.دبليوي چهار درب سال ۲۰۱۳ اضافه شده است. برخلاف مدل‌هاي دو درب، اتومبيل‌هاي چهار درب مي‌توانند چهار سرنشين را در نهايت راحتي درخود جاي دهند. حجم موتور اين خودرو سه ليتر است و ۳۱۵ اسب بخار قدرت دارد. اين خودرو از موتور شش سيلندر بهره مي‌برد. در اين اتومبيل مجموعه‌اي از سيستم‌هاي پيشرفته كنترل شاسي تعبيه شده است كه در حفظ وقار آن به شدت تاثير دارد.

BMW X۱

براي كساني كه به دنبال خودرويي زيبا و در عين حال محكم هستند،بي.ام.دبليو جديد يكي از بهترين گزينه‌هاست. BMW X۱ سريع و فرز است. اين خودرو يك جانشين كوچكتر و ارزان‌تر براي X۳ است. اين اتومبيل، موتوري چهار سيلندر با ۲۴۰ اسب‌بخار قدرت دارد. چرخ‌هاي اين خودرو به نحوي طراحي شده‌اند كه در جاده‌هاي خشك و لغزنده با امنيت كامل حركت مي‌كنند.
 

Buick Encore

Buick Encore از نظر مكانيكي اگرچه شبيه  Sonic شورولت است، اما از سيستم‌هاي جديدي در آن استفاده شده. اين خودرو ۱۴۰ اسب‌بخار قدرت دارد، حجم موتورش ۱.۴ ليتر است و از دنده اتوماتيك بهره مي‌برد. Buick Encore به يك سيستم پيشرفته از بين بردن سروصدا در اتاق ماشين مجهز است و از سيستم‌هاي هشداردهنده‌اي همچون هشدار خروج از خط بهره مي‌برد.

Cadillac ATS

كاديكلاك ATS خودروي لوكسي است كه بخشي از ساختار خود را از كاديلاك CTS وام گرفته است. اين اتومبيل از موتوري با حجم ۳.۶ ليتر و ۲۷۰ اسب بخار قدرت بهره مي‌برد. در اين خودرو از سيستم‌هاي پيشرفته امنيتي و راحتي راننده استفاده شده است. اين خودرو مجهز به صفحه‌ نمايش خازني ال.سي.دي لمسي است كه از كنترل چند لمسي انگشت بهره مي‌برد. اين صفحه نمايش بسيار شبيه آي‌فون يا آي‌پد است.

Cadillac XTS

ويژگي‌هاي ساختاري اين اتومبيل باعث شده است كه درون و بيرون آن بسيار زيبا و چشمگير باشد. اين خودرو از موتوري با حجم ۳.۶ ليتر و ۳۰۰ اسب بخار بهره مي‌برد. خودروهاي سبك XTS سيستم‌هاي خود را از كاديلاك CTS-V وام گرفته‌اند. با اين حال رانندگي با اتومبيل‌هاي مدل XTS بسيار روان‌تر از ديگر مدل‌هاست. در اين اتومبيل سيستمي تعبيه شده است كه در شرايط نامساعد جوي باعث مي‌شود امنيت رانندگي در آن بالاتر برود. در Cadillac XTS طيف كاملي از آخرين امكانات در دسترس قرار گرفته است از جمله سيستم اجتناب از برخورد و هشداردهنده نقطه كور. پشتي صندلي راننده درمواقع خطر به لرزش درآمده و از طريق ارتعاش به راننده هشدار مي‌دهد.

Chevrolet Spark

اين خودرو مدل كوچك و جذابي است با چهار درب. موتور آن ۱.۲ ليتر حجم دارد، چهار سيلندر است و مي‌تواند ۸۴ اسب‌بخار قدرت توليد كند. يكي ديگر از ويژگي‌هاي آن كم‌مصرف بودن آن به شكل چشمگيري است. در قسمت عقب اين اتومبيل دو نفر به راحتي مي‌توانند مستقر شوند. حجم صندوق عقب آن نيز بيش از ۳۱ فوت مكعب است. اين اتومبيل نيز از امكان اتصال تلفن‌هاي هوشمند برخوردار است.

Dodge Dart

اين خودرو را بايد نخستين رقيب جدي اتومبيل Dodge Neon دانست. مكانيك و طراحي اين اتومبيل از تبار آلفا رومئوهاي ايتاليايي است. اين خودرو بسيار شيك و مقرون به صرفه و با طراحي داخلي ويژه و قابل‌توجه است. هنگام رانندگي با اين اتومبيل احساس مي‌كنيد فرمان ماشين گران‌تري را در دست داريد. موتور اين خودرو ۱۸۴ اسب بخار قدرت دارد. اين اتومبيل به عنوان يكي از ارزان‌ترين اتومبيل‌هايي در بازار عرضه شده است كه از سيستم ايمني هشدار نقطه كور استفاده مي‌كند.

Ford C-MAX Hybride / Energi

انحنا و قوس‌ زيباي  اين اتومبيل باعث شده است كه در اتاق داخلي آن پنج سرنشين به راحتي بتوانند مستقر شوند. حجم موتور اين اتومبيل دو ليتر است. خودوري جديد فورد به سيستم‌هاي لمسي و كنترل چندرسانه‌اي مجهز شده است. يك دوربين ديد عقب نيز از ديگر امكانات فورد C-MAX است. اين اتومبيل از يك موتور برقي نيز استفاده مي‌كند كه به اندازه ۲۰ مايل مي‌توان با آن رانندگي كرد.
نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=8840
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما