دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۳

سکه نخرید؛ ضرر می‌کنید

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قیمت سکه در بازار داخلی حبابی است، گفت: متقاضیان خرید سکه در بازار اطمینان کامل داشته باشند که با خرید سکه، به‌طور قطع ضرر خواهند کرد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت، \”مصطفی مطورزاده\” با بیان این که متقاضیان خرید سکه در بازار اطمینان کامل داشته باشند که قیمت سکه در بازار حبابی است، تصریح کرد: با حضور در بازار کنونی و خرید سکه، به‌طور قطع ضرر خواهند کرد.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش قیمت جهانی طلا در ماه‌های گذشته بر قیمت سکه در بازار داخلی تأثیر گذاشته است.

بهای طلا جهانی؛ قیمت سکه داخلی

مطورزاده با بیان این که قیمت طلا، جهانی و قیمت سکه، داخلی است، گفت: بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه باید اقدام‌های لازم را انجام دهد.

وی با بیان این که مردم باید سرمایه خود را در بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنند، اظهار کرد: مسئولان باید از نظر امنیتی، بسترهای لازم را برای سرمایه‌گذاری مطمئن مردم در بخش‌های مختلف فراهم کنند.

طلا کالای تزئینی بماند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این که در بیشتر کشورهای دنیا، طلا جنبه زینتی دارد، افزود: متأسفانه مردم ایران طلا را به عنوان سرمایه می‌شناسند.

افزایش قیمت سکه در بازار از اواخر سال گذشته آغاز شد و در روزهای اخیر قیمت سکه تا مرز ۴۷۰ هزار تومان هم افزایش داشت؛ این افزایش قیمت، مسئولان بانک مرکزی را برای کاهش قیمت سکه به تکاپو وا داشت تا سرانجام بانک مرکزی پنجشنبه (اول اردیبهشت) با توزیع گسترده سکه در بازار موفق شد قیمت سکه را تا مرز ۴۰۰ هزار تومان هم کاهش دهد.

مقطعی بودن تدبیر بانک مرکزی برای کاهش قیمت سکه و همچنین سودجویی برخی افراد موجب شد تا قیمت سکه امروز به مرز ۴۴۰ هزار تومان هم برسد.

هم اکنون همه نگاه‌ها به بانک مرکزی است تا ببینند که مسئولان این نهاد دولتی، این بار برای کاهش قیمت سکه در بازار داخلی از چه ترفندی استفاده می‌کند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=920
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما