دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۹

پشت میزنشینی خطر سرطان روده را دو برابر می‌کند

خبر بدتر اینکه حتی کارمندانی که سعی می‌کنند تناسب اندام خود را حفظ کنند و به کلاسهای ورزش بروند باز هم به دلیل عدم تحرک در ساعات کاری همین اندازه در معرض ابتلا به تومورهای سرطانی روده هستند.

پزشکان هشدار دادند که پشت میزنشینی خطر ابتلا به سرطان روده را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، اگر جزو کسانی هستید که تصمیم می‌گیرند تا پایان عمر زندگی پشت میزنشینی را انتخاب کنند از همین لحظه دوباره به تصمیم خود بیندیشید و این تصمیم جدی را بازنگری کنید چون نتایج آزمایشات جدید نشان می‌دهد که ۱۰ سال یا بیشتر اشتغال به کار پشت میزنشینی و شغل بی‌تحرک احتمال ابتلا به برخی از انواع سرطان روده را دو برابر تشدید می‌کند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، خبر بدتر اینکه حتی کارمندانی که سعی می‌کنند تناسب اندام خود را حفظ کنند و به کلاسهای ورزش بروند باز هم به دلیل عدم تحرک در ساعات کاری همین اندازه در معرض ابتلا به تومورهای سرطانی روده هستند.

در این مقاله که در مجله آمریکایی «همه گیرشناسی» به چاپ رسیده پزشکان سعی کرده‌اند که خطرات الگوی کاری در زندگی مدرن امروزی را بیشتر گوشزد کرده و مورد تاکید قرار دهند.

آمارها نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا به این سرطان در کشور انگلیس تشخیص داده می‌شود. این آزمایشات همچنین یافته‌های قبلی را تایید می‌کند که براساس آنها، مردانی که زیاد در طول روز پشت میز می‌نشینند۳۰ درصد بیشتر از مردانی که مشاغل پرتحرک و فعال دارند در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند. پزشکان استرالیایی با مطالعه روی ۹۱۸ بیمار مبتلا به سرطان روده به نتایج فوق دست یافته‌اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=924
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما