دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۸

محاسبه گازبهای بخش تجاری با 2 نرخ 100 و 200 تومانی

به گفته وی واحدهای تجاری که در هفت ماه نخست سال نیز از گازطبیعی برای گرمایش استفاده می کنند، گاز مصرفی آنها به ازای هر مترمکعب 200 تومان و واحدهای تجاری مثل اغذیه فروشی ها و قنادی ها به ازای هر متر مکعب 100 تومان محاسبه خواهد شد

برنا نوشت:مجتبی شیخ بهایی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر نهایی شدن چگونگی محاسبه گازبهای بخش های مختلف برای هفت ماه نخست سال در ستاد هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: در این دوره زمانی(هفت ماه نخست سال) گازبهای بخش تجاری با دو نرخ 100 و 200 تومان به ازای هر متر مکعب محاسبه می شود.

به گفته وی واحدهای تجاری که در هفت ماه نخست سال نیز از گازطبیعی برای گرمایش استفاده می کنند، گاز مصرفی آنها به ازای هر مترمکعب 200 تومان و واحدهای تجاری مثل اغذیه فروشی ها و قنادی ها به ازای هر متر مکعب 100 تومان محاسبه خواهد شد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این که گازبهای بخش های صنعتی و نیروگاهی در هفت ماه نخست سال نیز تغییر نکرده است، بیان کرد: گازبهای بخش صنعتی به ازای هر متر مکعب 70 تومان و برای بخش نیروگاهی نیز بدون تغییر به ازای هر مترمکعب 80 تومان محاسبه خواهد شد.

وی همچنین از خروج نانوایی ها از بخش تجاری و محاسبه گازبهای این بخش متناسب با نرخ گاز صنایع خبر داد و گفت: با توجه به نوع فعالیت نانوایی ها به عنوان یکی از واحد های عمومی خدمت رسان، گازبهای این بخش نیز متناسب با نرخ واحد های صنعتی محاسبه خواهد شد.

شیخ بهایی اظهار داشت: افزایش 100 درصدی گازبهای دستگاه های اجرایی از 100 تومان به 200 تومان به ازای هر متر مکعب نیز بیانگر آن است که دولت کاهش مصرف و مصرف بهینه انرژی را با هدف صرفه جویی اقتصادی و توسعه زیرساخت ها از خود شروع کرده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=925
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما