دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۸

محاسبه گازبهای بخش تجاری با ۲ نرخ ۱۰۰ و ۲۰۰ تومانی

به گفته وی واحدهای تجاری که در هفت ماه نخست سال نیز از گازطبیعی برای گرمایش استفاده می کنند، گاز مصرفی آنها به ازای هر مترمکعب ۲۰۰ تومان و واحدهای تجاری مثل اغذیه فروشی ها و قنادی ها به ازای هر متر مکعب ۱۰۰ تومان محاسبه خواهد شد

برنا نوشت:مجتبی شیخ بهایی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر نهایی شدن چگونگی محاسبه گازبهای بخش های مختلف برای هفت ماه نخست سال در ستاد هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: در این دوره زمانی(هفت ماه نخست سال) گازبهای بخش تجاری با دو نرخ ۱۰۰ و ۲۰۰ تومان به ازای هر متر مکعب محاسبه می شود.

به گفته وی واحدهای تجاری که در هفت ماه نخست سال نیز از گازطبیعی برای گرمایش استفاده می کنند، گاز مصرفی آنها به ازای هر مترمکعب ۲۰۰ تومان و واحدهای تجاری مثل اغذیه فروشی ها و قنادی ها به ازای هر متر مکعب ۱۰۰ تومان محاسبه خواهد شد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این که گازبهای بخش های صنعتی و نیروگاهی در هفت ماه نخست سال نیز تغییر نکرده است، بیان کرد: گازبهای بخش صنعتی به ازای هر متر مکعب ۷۰ تومان و برای بخش نیروگاهی نیز بدون تغییر به ازای هر مترمکعب ۸۰ تومان محاسبه خواهد شد.

وی همچنین از خروج نانوایی ها از بخش تجاری و محاسبه گازبهای این بخش متناسب با نرخ گاز صنایع خبر داد و گفت: با توجه به نوع فعالیت نانوایی ها به عنوان یکی از واحد های عمومی خدمت رسان، گازبهای این بخش نیز متناسب با نرخ واحد های صنعتی محاسبه خواهد شد.

شیخ بهایی اظهار داشت: افزایش ۱۰۰ درصدی گازبهای دستگاه های اجرایی از ۱۰۰ تومان به ۲۰۰ تومان به ازای هر متر مکعب نیز بیانگر آن است که دولت کاهش مصرف و مصرف بهینه انرژی را با هدف صرفه جویی اقتصادی و توسعه زیرساخت ها از خود شروع کرده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=925
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما