دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۱

افزایش قیمت تمام شده تایر کشور/ مسئولان صنعت تایر را دریابند

عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر کشور با بیان اینکه قیمت تمام شده تولیدات تایر کشور نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است، توجه ویژه مسئولان کشور به مسایل فراروی صنعت تایر را خواستار شد

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایرنا، \’ارسلان امتعلی\’ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بخش عمده این افزایش قیمت تمام شده مربوط به قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی است به گونه‌ای که هم اکنون تمام مواد اولیه مورد نیاز صنعت کشور به صورت آزاد خریداری می‌شود و هیچ کنترل قیمتی بر روی آنها نیست.
وی افزود: قیمت کنونی تایر همچنان به قیمت فروش سال گذشته است و این زیان و مشکلات بسیار جدی را برای صنعت تایر کشور ایجاد کرده و ادامه فعالیت عمده کارخانجات کشور را زیر سئوال برده است.
امتعلی سپس کمبود شدید نقدینگی، مشکل ارتباط بانکی، اعتبارات اسناد و واردات تایرهای چینی و بی‌کیفیت را از جمله مشکلات صنعت تایر کشور برشمرد و گفت: با توجه به این مشکلات، بخش صنعت تایر کشور در سال گذشته با تمام توان به فعالیت خود ادامه داد و بیش از ۲۳۰ هزار تن تایر تولید کرد که این میزان قابل توجهی است.
این عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر کشور با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهاد اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: صنعت تایر کشور مصمم است وظایف خود را در راستای جهاد اقتصادی به نحو مطلوب انجام دهد اما چنانچه مساعدت‌های لازم شامل تامین نقدینگی، ایجاد سایر تسهیلات بانکی و اعتبارات اسنادی و اجازه افزایش قیمت، صورت نگیرد این صنعت ضمن اینکه در انجام برنامه‌های خود ناتوان خواهد بود، تولیدات کشور نیز بشدت کاهش خواهد یافت.
وی تایر را یک کالای استراتژیک دانست و اظهار داشت: مذاکراتی با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به منظور افزایش قیمت تایر انجام شده و قیمت پیشنهادی خود را نیز ارایه کردیم.
این فعال بخش صنعت تایر کشور در ادامه سهم تایر در هزینه‌های حمل و نقل را حدود یک درصد برشمرد و گفت: چنانچه این رقم به صورت غیرمنطقی بیش از این جلوه داده شود، سبب التهاب مصرف کننده و تنش در بازار خواهد شد.
به گفته وی، با جلوگیری از افزایش قیمت تایر، این صنعت دچار مشکل می شود و به سمت تعطیلی پیش خواهد رفت.
عضو هیات مدیره انجمن صنفی تایر کشور در مورد تاثیر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بر صنعت تایر گفت: اجرای این قانون در دو بخش مستقیم و غیرمستقیم بر فعالیت صنعت تایر کشور تاثیر گذاشت نخست آنکه اجرای این قانون به طور مستقیم در حوزه انرژی این صنعت را متاثر ساخت و سبب افزایش سه درصدی قیمت تمام شده محصولات داخلی شده است.
وی با بیان اینکه لاستیک جزء ۲۲ قلم کالایی به شمار می‌آید که اجازه افزایش قیمت را ندارد، افزود: اما مشکل عمده صنعت تایر کشور عوارض غیرمستقیم اجرای قانون هدفمندی یارانه است که همان جلوگیری از افزایش قیمت نهایی محصول است.
امتعلی سپس تصریح کرد: علاوه براین تمام تامین کنندگان خارجی مواد اولیه صنعت تایر طی ۱۵ ماه گذشته تا ۳۰ درصد قیمت‌های خود را افزایش دادند.
عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر کشور وضعیت این صنعت را بحرانی توصیف کرد‌ و گفت: فعالیت این صنعت در شرایط فعلی همچون تلاش برای بقا است و رقابت در بین تولیدکنندگان داخلی معنا ندارد.
وی در ادامه در مورد بسته‌های حمایت وزارت صنایع و معادن از واحدهای تولید نیز گفت: حمایت‌های خاصی را در این مورد تاکنون شاهد نبودیم به جز اینکه هزینه‌های انرژی واحدهای تولیدی به صورت وام با سود چهار درصد پرداخت می‌شود که این در خصوص شرایط نابسامان صنعت تایر کشور تعیین کننده نیست.
امتعلی همچنین حاشیه سود صنعت تایر کشور را کمتر از هشت درصد عنوان کرد و گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، صنعت تایر کشور نیاز به کمک جدی مسئولان دارد که یکی از راههای خروج از مشکلات صنعت، تخصیص تسهیلات نقدینگی بانکی به کارخانه‌های تولید تایر است.
وی سپس به سند چشم انداز بیست ساله کشور اشاره کرد و گفت: براساس بررسی‌های انجمن صنفی صنعت تایر کشور در مورد ارتباط نقش صنعت تایر در سند چشم انداز کشور، مصرف تایر در سال ۱۴۰۴ به میزان ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید.
امتعلی افزود: چنانچه رشد تولیدات داخلی متناسب با این مصرف نباشد در آن مقطع حدود دو میلیارد دلار واردات صورت خواهد گرفت.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=930
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما