کد خبر: 157216
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قریب به یک میلیون خودروی فرسوده در کشور وجود دارد که چالشی جدی را در سلامت هوا و رونق بازار خودرو ایجاد کرده اند.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،امیر حسین قناتی در تشریح عمده ترین اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مدیریت خودروهای فرسوده در کشور اظهار داشت:خودروهای بسیاری در کشور فعال هستند که از استانداردهای مورد نیاز برخوردار نیستند و در حال  حاضر چالش های جدی را در سلامت زیست محیطی ایجاد کرده اند.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود:بخش عمده آلایندگی های موجود در کلانشهرها به خودروهای کاربراتوری معطوف می شود که در این خصوص، سعی می شود با اتخاذ راهکارهایی مناسب در ستاد حمل ونقل و در نظر گرفتن تسهیلاتی ویژه، معضل موجود به نحوی موثر مدیریت شود.

قناتی گفت:دستورکارهایی مدنظر قرار دارد تا طی رایزنی های لازم با خودروسازها و بانک ها، بسته های تشویقی سازنده و موثری تعریف و طراحی شود، تا با اجرای آن میل ورغبت مالکان خودروی فرسوده به جایگزین سازی تقویت شود.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن وتجارت عنوان کرد:خودروهای فرسوده علاوه بر انتشار آلایندگی هوا، مانعی در مسیر رونق بازار خودرو نیز به شمار می روند که با جایگزین سازی خودروهای استاندارد، بخش قابل توجهی از دغدغه ها و نارسایی های موجود رفع می شود.

وی افزود:طبق ارزیابی های انجام شده، در حال حاضر قریب به یک میلیون خودروی فرسوده در کشور فعال است که در نظر داریم ظرف دو سال آینده این عدد و رقم را به کمتر از ۱۰۰ هزار خودرو کاهش دهیم.

قناتی یادآور شد:اعمال محدودیت های حرکتی از دیگر ابزارها و روش های موثری است که می تواند میل استفاده از خودروهای مستهلک و فرسوده را در کشور به حداقل ممکن برساند و در این چارچوب با قوانینی که وضع خواهد شد، عملا امکان تردد خودروهای فرسوده وجود نخواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

آخرین اخبار

بین الملل