کد خبر: 158090
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰

در حالی از اواخر سال گذشته، قیمت‌گذاری خودرو ازسوی شورای رقابت مسکوت باقی مانده بود که رئیس این شورا از احتمال طراحی فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو در دوران پساتحریم خبر می‌دهد.

به گزارش اخبار خودرو ،در حالی از اواخر سال گذشته، قیمت‌گذاری خودرو ازسوی شورای رقابت مسکوت باقی مانده بود که رئیس این شورا از احتمال طراحی فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو در دوران پساتحریم خبر می‌دهد. آن‌گونه که رضا شیوا در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد می‌گوید در جلسه هفته گذشته این شورا مشخص شده که بازار خودرو کماکان انحصاری است و به همین دلیل قیمت‌گذاری همواره به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مدنظر اعضای شورا است. با این وجود به نظر می‌رسد که شورا قصد دارد، سیاست‌های خود را در شرایط کنونی که تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران لغو شده‌، بازنگری کند. براین اساس، اعضای شورای رقابت به این جمع بندی رسیده‌اند که به دلیل تغییر شرایط اقتصادی در کشور فرمول شورای رقابت نیز باید براساس تحولات کنونی به روز شود.

هرچند رئیس شورا اظهارنظری درباره مولفه‌های جدیدی که ممکن است در فرمول آینده شورا، اثرگذار باشد را مطرح نکرد با این وجود، او تاثیر کاهش هزینه‌های ناشی از تحریم بر قیمت خودرو را موضوع مهمی دانست. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که شورا قصد دارد کاهش هزینه‌های صورت گرفته که در دوران تحریم موجب افزایش قیمت خودرو و تحمیل هزینه به مصرف‌کنندگان شده است را در فرمول کنونی مدنظر قرار دهد تا کاهش هزینه‌ها در صنعت خودرو، اثر خود بر قیمت را نشان دهد. در فرمولی کنونی که شورا آن را دستورالعملی برای رقابتی شدن بازار انحصاری خودرو در ایران می‌داند، تورم نهاده‌های تولید، بهره‌وری، قیمت مواد اولیه و کیفیت نقش اساسی در تعیین قیمت را ایفا می‌کنند.

 

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • روزگار ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  به خاطر تحریمها میخای ماشینُ ارزون کنی نه عزیز من ملت ماشین نمیخرن کمپین پیروز است
 • ایران ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  بنظر من یکم بیشتر صبر کنید بیشتر تیغ بزنید ملتو..یا از این وامهای خوشکل بدین دو برابر بکشید روش..گرفته گرفتس دیگه تا میتونید ملتو بچاپید شاید بعد دیر شه!!
 • ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  من نیاز شدید به ماشین دارم بالاخره بخرمیا بازمصبر کنم? :'(
 • پراید سوار حرفه ای ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
  نه گلم شما یکم صبر کن فعلا میگن نسخه پراید طلایی رنگ با بوووق تویوتایی داره میاد..صب کن اونو بخر
 • h ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  من یک پژو ۹۳ داشتم روزگارم سیاه کرد هروز خراب بود تو را خدا ماشین چینیدب مردم ندید ۲۸ میلیونوخریدم ۲۴ میلیون فروختم مجبور شدم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

آخرین اخبار

بین الملل