وزیر صنعت گفت: گروه خودروسازی سایپا با شرکت سیتروئن فرانسه در خصوص سرمایه گذاری و مشارکتی ۵۰ درصدی مذاکرات خوبی داشته است و تا رسیدن به شرایط مطلوب در خصوص انعقاد قرارداد و همکاری، مذاکرات در جریان است.

به گزارش اخبار خودرو ،محمدرضا نعمت زاده در برنامه تیتر امشب ۲۵ خرداد در مورد صنعت خودرو گفت: برای ارتقاء سطح کیفی خودرو اقدامات خوبی توسط خودروسازان صورت گرفته است که در این راستا خودروسازان موظفند تا واحد کنترل کیفیت و نظارت بیشتری  داشته باشند و   وزارت صنعت هم برای کمک به این بخش از صنعت همکاری های لازم را انجام می دهد. نعمت زاده گفت: گزارش های سال گذشته که به صورت میدانی کسب شده نشان می دهد مشتری مداری، خدمات پس از فروش و کیفیت قطعه ها کیفی تر شده اند؛ در این عرصه همه باید کار و تلاش کنند تا فضای موجود را بهبود ببخشند. وی تصریح کرد: ما معتقدیم که صنعت خوروسازی مهم است و حدود ۸ درصد اشتغال زایی کرده و ۱۸ درصد از تولید نا خالص کشور را به خود اختصاص داده است؛ از سوی دیگر برای کشور درآمد زاست که می تواند به عنوان درآمد غیر نفتی جایگاه مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد. وزیر صنعت در خصوص مذاکرات چند وقت اخیر سایپا و سیتروئن گفت: گروه خودروسازی سایپا با  شرکت سیتروئن فرانسه در خصوص سرمایه گذاری و مشارکتی ۵۰ درصدی مذاکرات خوبی داشته است و تا رسیدن به شرایط مطلوب در خصوص انعقاد قرارداد و همکاری، مذاکرات در جریان است. نعمت زاده خاطرنشان کرد: نظام کنترل کیفی برای خوردروهای داخلی بسیار سخت گیرانه تر از گذشته شده و عملا سطح استانداردها را بالاتر برده ایم، این سختگیری ها براساس نظر مصرف کنندگان تنظیم شده است. وزیر صنعت ادامه داد: هدفگیری ما برای ارتقای صنعت خوردوهای تولیدیمان این است که باید این صنعت به سمت کیفی شدن گام بردارد و با صدور ابلاغیات این امر محقق نمی شود بلکه کار جمعی است و خودروساز داخلی نیز باید کیفیت صنعتش را افزایش دهد زیرا هرگونه کوتاهی موجب می شود خودروهای وارداتی جایشان را بگیرند؛ براساس برنامه ریزیها قرار است تا ۳ سال آینده خودروهای داخلی به کیفیت مورد قبول جهانی برسند. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به روند رشد و ارتقاء واحدهای قطعه ساز در بخش های خدمات پس از فروش اشاره کرد و ادامه داد: امید است به سمتی برویم که ۱۰ سال آینده دو ثلث تولید برای داخل و یک ثلث در بخش صادرات مورد استفاده قرار گیرد. نعمت زاده با بیان اینکه استاندارد جهانی مراجعه خودروها به تعمیرگاه در سه ماهه اول عمرشان حدود یک و نیم است و این رقم در ایران سه است گفت: امیدواریم تا سه سال آینده به حدی برسیم که نارضایتی در بخش کیفی خودروهایمان از بین برود و رضایت مشتریان نسبت به کیفیت خودرو داخلی افزایش یابد.
 

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سعید ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  اگر کل سایپا کاشان به شرکت سیتروئن واگذار می شد ، مردم ایران ان روز را باید روز آزادی اعلام می کردند و به جشن و سرور می پرداختند . هرچند ایرانییان در دهه های قبل نشان داده اند خودروهای فرانسوی اولویت اول انان نیست و اگر بتوانند بیشتر به سمت خودروهای آلمانی و ژاپنی و آمریکایی تمایل دارند ، متاسفانه به دلیل سیاست خارجی اشتباهی که کشور تا کنون داشته است نتوانسته است مانند یک کشور عادی به تعامل با جهان پرداخته و ضمن داشتن یک روابط خوب ، خواست و نیاز مردمش را که خرید خودروهای آلمانی و ژاپنی و آمریکایی است را برآورده نماید .
 • ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  میشه عکس این ... را نذارید لطفا؟!!! من .... فامیل سالاری ایشان را هر روز میبینم و زندگی افراد عادی بدون پارتی را ریختن بهم.
 • علی قمی ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  یه آه با حسرت میکشم به حاله خودم هی..........
 • 23 ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  ۱۰ سال آینده دو ثلث تولید برای داخل و یک ثلث در بخش صادرات ۳۶سال کم بود این ۱۰ سالم روش فقط راضی باش (دهه۶۰ برباد فنا دادی دهه۷۰ که کلا همین ۵سال قبل به فنا رفت حالانوبت دهه۸۰ هستش که اونم با این ده سال به فنا میره خسته شدیم از دست شما ....
 • 23 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  تو امریکا (۲دهم) درصد است چطوری شد ۱٫۵درصد خودرو ایرانی ۳ درصد (باز درنوشابه باز کردی برا ما) بگو ۶۰درصد بود (به خدا به پیروپیغمبر قسم همین فامیلمون شیشه بالا برش دوبار خراب شد نمایندگی گفت فقط عوضش کنیم راضی باشید از ما (بجای درست کردن عوض میکنن) یک بارم گیربکسش بود یکبارم چراغ ایربگش روشنه اصلا خاموش نمیشه داخل ماشین صدا داره اتاقکش گاز رسانی ماشین نمیدونم چه شده ماشین میلرزونه) دنده دوش سفت میره جاش در ماشین سخت باز میشه وسختم بسته میشه .. ده اخه این کجاش۳درصد ماکه میدونیم اماراتون کلا اشتباه و چاخانه
 • محمود ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  حضور برادران خیامی جهت تولید خودر الزامی است از کار افرینان توانمند استفاده کنید .
 • رامین ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  دیگر صنعتی از وجود شما نمانده ورضایت مشتری برای شما معنی ندارد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

آخرین اخبار