معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: توجه ویژه به معضلات ترافیک شهری طی سال های اخیر و تخصیص بخش عمده ای از بودجه شهرداری تهران به ایجاد و تکمیل زیرساخت های حمل و نقلی، نشان دهنده تمرکز مدیریت شهری بر بهبود کیفیت زندگی شهری و افزایش آرامش و رفاه عمومی شهروندان است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،مازیار حسینی گفت: افزایش بهره وری و توسعه زیرساخت ها، تنها با احترام گذاشتن شهروندان به قوانین و مقررات ترافیکی تکمیل می گردد و در صورت نادیده گرفتن قانون، حتی با صرف هزینه های کلان در زمینه بهبود حمل و نقل شهری نیز آسایش و رفاه عمومی میسر نخواهد شد.

وی با اعلام این که رعایت قوانین و مقررات عبور و مرور و ارتقای نظم و انضباط ترافیکی در کنار حفظ مبانی حمل و نقل انسان محور، لازمه اثربخشی توسعه سیستم های حمل و نقل پایدار و ایمن شهری است، تأکید کرد: «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» با شعار «اطاعت از قانون؛ حمل و نقل ایمن» برگزار می شود.

چاره اندیشی برای مهم ترین چالش پایتخت در کنفرانس ترافیک تهران

معاون شهردار تهران با اشاره به این که دبیرخانه این کنفرانس به منظور ایجاد فرصتی دوباره برای هم اندیشی صاحب نظران عرصه حمل و نقل و ترافیک در طول سال فعال بوده، اظهار کرد: به منظور افزایش دست آوردهای علمی و اجرایی کنفرانس پیش رو، فرصت مغتنمی برای طرح ایده های نو و خَلق اندیشه های ناب پژوهشگران، متخصصان و دست اندرکاران این حوزه است.

مازیار حسینی با بیان این که امیدواریم دبیرخانه این کنفرانس با مرور دست آوردهای نوین حوزه حمل و نقل و ترافیک، گام های مؤثری در جهت رفع دغدغه های مدیریت شهری در این حوزه برداشته و به نتایج شایسته ای در این زمینه دست یآبد، تصریح کرد: کنفراس پیش رو، با این اعتقاد و باور برگزار می شود که امروز مهم ترین چالش پایتخت، ترافیک و آلودگی هوای ناشی از آن است و برای فائق آمدن بر این چالش، باید با استفاده از نظرات صاحب نظران داخلی و خارجی چاره اندیشی شود.

گفتنی است «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» همزمان با «دومین نشست کمیته حمل و نقل شهرهای آسیایی» طی روزهای دهم و یازدهم اسفند ماه جاری از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

آخرین اخبار

بین الملل