کد خبر: 191662
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹

مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران گفت: پایایی استانداردهای کارخانه خودرو زیاد نیست و ضروری است قبل از ۵ سال خودروها به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از مهر ،سید نواب حسینی منش در نشست خبری طرح نوروزی معاینه فنی، اظهارداشت: شهرداری تهران به استقبال نوروز رفته و تمامی مراکز ما در دو شیفت از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب معاینه فنی خودروها را بر عهده دارند.

وی افزود: مالکان خودرو الزامی است قبل از سفرهای نوروزی برای دریافت برگ معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند که در مراکز ما ۱۸ آیتم بر روی خودروها مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران با اشاره به این آیتم ها گفت: مباحث مربوط به ایمنی، آلایندگی، عیوب ظاهر، انحراف فرمان، ترمز دستی و میزان گازهای خروجی از جمله مواردی است که در مراکز معاینه فنی بررسی می شود.

حسینی منش با تاکید بر این مطلب که پایایی استانداردهای کارخانه ای خودرو زیاد نیست، گفت: بر اساس قانون خودروهای صفر تا ۵ سال نیاز به معاینه فنی ندارند اما واقعیت این است که این خودروها بعد از ۵ سال به مراکز ما می آیند حداقل سه نقص مهم دارند.

وی تاکید کرد: این آزمایش بر روی یک میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو صورت گرفته و ما مشاهده کردیم این خودروها مشکلات بسیاری دارند.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی شهر تهران با اشاره به تعطیلات نوروزی نیز گفت: در هفته اول نوروز دو مرکز ما به صورت شیفت باز هستند اما از هفته دوم همه مراکز فعال خواهند بود.

برچسب‌ها

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ایرانی ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
    باسلام چند سال پیش خودروهای صفر بعد از دو سال نیاز به معاینه فنی داشتند در حال حاضر به پنج سال افزایش یافته که منطقی به نظر نمی رسد به نظر بنده برای خودرهای صفر بعد از سه سال جهت اخذ معاینه فنی عاقلانه می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

آخرین اخبار