بورس

سرانجام پس از مدت‌ها اکثر نمادهای خودرویی دیروز در بازار سرمایه روز خوبی را پشت سر گذاشتند، به‌طوری‌که نمادهای سایپا، ایران‎خودرو، سایپاآذین، پارس‎خودرو، زامیاد، گروه بهمن، گسترش‌سرمایه‎گذاری‌ایران‎خودرو، سرمایه‎گذاری‌رنا، کمک‎فنرایندامین، رینگ‎سازی‌مشهد و مهرکام‌پارس مثبت شدند.

 به گزارش «اخبار خودرو»، سرانجام پس از مدت‌ها اکثر نمادهای خودرویی دیروز در بازار سرمایه روز خوبی را پشت سر گذاشتند، به‌طوری‌که نمادهای سایپا، ایران‎خودرو، سایپاآذین، پارس‎خودرو، زامیاد، گروه بهمن، گسترش‌سرمایه‎گذاری‌ایران‎خودرو، سرمایه‎گذاری‌رنا، کمک‎فنرایندامین، رینگ‎سازی‌مشهد و مهرکام‌پارس مثبت شدند و درمقابل نمادهای الکتریک‎خودرو‌شرق، لنت‌ترمز‌ایران، فنرسازی‌خاور و مهندسی‌نصیر‌ماشین منفی خوردند. همچنین روز گذشته طی 22هزارو655 نوبت معاملاتی، 428میلیون‌و415هزار سهم به ارزش 42میلیاردتومان مورد دادوستد قرار گرفت. ازسوی‌دیگر، ارزش‌کل بازار گروه خودرویی تا پایان معاملات روز گذشته بالغ‌بر 13هزارمیلیاردتومان شد.

  عرضه‎های آبشاری و سنگین حقوقی‎ها
اتفاقی که کمتر تحلیلگری انتظار آن را داشت، عرضه‎های آبشاری و سنگین حقوقی‎ها در دقایق پایانی دادوستدهای روز دوشنبه بود که تقریبا تمام تقاضای موجود در سامانه معاملات را پاسخ داد. این اتفاق تا حدودی کار بازار را برای روزهای آینده سخت کرد و حالا به‌نظر می‎رسد بازار برای ادامه مسیر صعودی خود نیاز به اندکی استراحت و دست‌به‌دست شدن دارد. افزایش عرضه‎ها صرفا می‎توانند روند صعودی نمادهای دارای بنیاد‌قوی را کُند کنند. با‌این‌حال، در صورت توقف افزایش ریسک‎های سیستماتیک بازار، می‎توان به ادامه روند صعودی خوش‎بین بود. این در حالی است که ارزندگی بسیاری از نمادها در سطوح قیمتی کنونی باعث شده است همزمان با افزایش عرضه، تقاضای مناسبی نیز در بازار جریان داشته باشد. پس‌از رفع نگرانی درباره نرخ فروش محصولات، حالا نرخ‎های مصرفی شرکت‎ها به محلی برای تردید سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

  تشکیل صف‎های بلند خرید
روند افزایشی قیمت سهم‎ها روز گذشته با کاهش مواجه شد و سرعت رشد شاخص‎های بازار به‎شدت افت کرد. این در حالی است که شاخص بورس دیروز در بالاترین تراز تاریخ بازار سهام قرار گرفت. همچنین دیروز در بورس تهران قیمت سهم‎ها نسبت‌به روزهای گذشته روند متفاوتی را طی کرد و صف‎های خرید با حجم بسیار زیاد تشکیل شد که تا پیش از این مشاهده نشده بود. ازسوی‌دیگر، هرچند دیروز نماگر اصلی بورس باز هم به رکورد جدیدی دست یافت و توانست تا رقم ۱۳۳هزار‌و۵۸۴ واحدی برسد اما رشد شاخص‌کل نسبت‌به روز دوشنبه تنها ۲۵۶واحد رشد کرد. همچنین ارزش‌کل معاملات روز سه‎شنبه بورس تهران در‌حالی بیش‌از 938میلیارد‌تومان نمایش داده شد که ناشی‌از دست‌به‌دست شدن بیش‌از 2میلیارد‌و653میلیون سهم و اوراق مالی قابل‌معامله طی 183هزارو985 نوبت دادوستد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

آخرین اخبار