کد خبر: 222732
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹

چندسال پیش کمپانی ولوو با معرفی ایربگ عابرپیاده در بحث ایمنی پیشتاز و اولین کمپانی بود که ایربگ را خارج از کابین سرنشینان طراحی و تعبیه کرد. 

به گزارش «اخبار خودرو»،تصادف بدترین واژه ممکن برای مالک، خودرو و کمپانی است. با گسترش و تولید روز‌افزون خودروها، مولفه‌ای به نام ایمنی در بین خودروسازان به‌عنوان چالش جدی مطرح شد. 
هر کمپانی خودروساز تلاش می‌کند با استفاده از فناوری‌ها و ایده‌های جدید میزان ایمنی خودروهای تولیدی خود را افزایش دهد. چندسال پیش کمپانی ولوو با معرفی ایربگ عابرپیاده در بحث ایمنی پیشتاز و اولین کمپانی بود که ایربگ را خارج از کابین سرنشینان طراحی و تعبیه کرد. 
باگذشت چندسال و افزایش آمار تصادفات و جراحت‌های سرنشینان اینبار کمپانیZF   آلمان با اجرای پروژه تعبیه ایربگ جانبی بدنه که در بیرون خودرو قرار گرفته، قصد دارد مقدار صدمات ناشی‌از برخورد جانبی به سرنشینان را کاهش دهد. ایربگ‌ها به‌عنوان دافع نیرو در خودرو شناخته می‌شوند، باتوجه به آزمایش‌هایی که این کمپانی انجام داده، این پروژه می‌تواند 40درصد از میزان نیرو و صدمات وارده سرنشینان را کاهش دهد و ایمنی آن‌ها را در زمان برخورد جانبی افزایش دهد. 
کمپانی زد اف برای نصب و تعبیه این سیستم در خودرو هنوز مشغول تحقیق برای تغییر در طراحی و متریال بدنه جهت جانمایی این قطعه است. به‌کارگیری از این طرح می‌تواند مانند یک ناجی از سرنشینان در زمان تصادفات جانبی عمل کند. با اجرایی شدن این طرح می‌توان به‌صورت قابل‌توجهی شاهد کاهش صدمات به سرنشینان بود و از آن به‌عنوان انقلابی در عرصه ایمنی خودروها یاد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

آخرین اخبار