توصیف کالا در آگهی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در پیدا کردن مشتری دارد. بنابراین برای اینکه در زمان کمتری ماشین خود را به فروش برسانید باید ماشین خود را با کلمات و جملات درست، معرفی و توصیف کنید.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود اکثر افراد جامعه به فضای مجازی طبیعتاً ترجیح افراد این است که برای خرید هر چیزی به اینترنت مراجعه کنند و محصول موردنظر خود را در سایت‌های مربوط به آن پیدا کنند.

به همین دلیل امروزه اپلیکیشن‌ها و سایت‌های گوناگونی برای خرید و فروش محصولات دست دوم فعالیت می‌کنند. خرید و فروش خودرو دست دوم نیز از این قائده مستثنی نیست. شما می‌توانید با استفاده از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به صورت اینترنتی برای ماشین خود آگهی فروش بگذارید و آن را به فروش برسانید.

اما نکته‌ای که قابل توجه است، این است که تبلیغ در اینترنت با تبلیغ به صورت سنتی برای فروش خودرو  متفاوت است. در این مطلب می‌خواهیم راه‌کارهایی را برای فروش خودرو دست دوم در اختیار شما قرار دهیم تا راحت‌تر و سریع‌تر ماشین خود را به فروش برسانید.

اطلاعات کافی در مورد ماشین خود داشته باشید

هنگامی‌ که یک تبلیغ آنلاین برای ماشین خود در سایت‌های مختلف می‌گذارید. خریداران با شما از راه‌های ارتباطی اعلام شده توسط شما، تماس خواهند گرفت و در مورد مشخصات فنی ماشین شما مانند میزان سالم بودن بدنه ماشین، قدرت موتور، مسافت طی شده توسط ماشین و یا اعتبار زمانی باقیمانده از بیمه و سایر موارد از شما سوال می‌کنند. بهتر است به این موارد در مورد ماشین خود مسلط باشید تا بتوانید با اعتماد بیشتری به سوالات مشتریان پاسخ دهید. این مورد در بازاریابی و جذب مشتری برای ماشین شما بسیار موثر است.

عکس های خوب و با کیفیت از ماشین خود بگیرید

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار ترین عوامل در فروش خودرو دست دوم به صورت آنلاین این است که عکسی که برای تبلیغ استفاده می‌کنید عکس خوبی باشد. زیرا اولین تصویری که افراد از ماشین شما در آگهی اینترنتی خواهند دید عکس ماشین شماست. پس با قرار دادن یک عکس خوب می‌توانید تصور بسیار خوبی از ماشین خود در ذهن مشتریان بگذارید. سعی کنید هم از فضای بیرونی و ظاهر ماشین و هم از فضای داخلی ماشین خود عکس بگذارید. با این کار مشتریان به آگهی شما بیشتر اعتماد می‌کنند و رغبت بیشتری برای تماس با شما خواهند داشت.

اطلاعات کافی را در آگهی خود قرار دهید

یکی دیگر از عواملی که اعتماد مشتریان را به آگهی شما جلب می‌کند این است که اطلاعات کافی در مورد ماشین خود در آگهی قرار دهید. البته منظور از اطلاعات کافی این نیست که تمام اطلاعات تخصصی ماشین را در آگهی قرار دهید. سوالات متداولی که خریداران هنگام خرید خودرو می‌پرسند را در نظر بگیرید. اطلاعاتی مانند سال تولید ماشین، مسافت پیموده شده، مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری ماشین، میزان سوخت مصرفی ماشین و اطلاعاتی از این دست معمولا برای خریداران حائز اهمیت است. سعی کنید این مسائل را حتما در آگهی خود عنوان کنید.

یک متن توصیف خوب برای ماشین خود آماده کنید

توصیف کالا در آگهی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در پیدا کردن مشتری دارد. بنابراین برای اینکه در زمان کمتری ماشین خود را به فروش برسانید باید ماشین خود را با کلمات و جملات درست، معرفی و توصیف کنید. از مزایای ماشین خود و امکانات رفاهی به کار رفته در آن بگویید و خریدار را از ارزش ماشین خود مطلع کنید. با یک معرفی خوب در واقع خریدار را برای پرداخت مبلغ موردنظر خود متقاعد می‌کنید. با این کار زمان کمتری را برای مذاکرات در هنگام فروش صرف می‌کنید.

آگهی خود را در سایت ها و ابزار های آنلاین با ترافیک بالا قرار دهید

علاوه بر کیفیت خود آگهی، سایت و یا اپلیکیشنی که آگهی تبلیغات خود را در آن قرار می‌دهید نیز در سرعت فروش ماشین و تماس گرفتن خریداران با شما تاثیر زیادی دارد. سایت‌های معروف با بازدید بالا را برای درج آگههی خود انتخاب کنید تا آگهی شما در این سایت‌ها توسط افراد بیشتری دیده ‌شود و مسلما تماس‌های بیشتری دریافت خواهید کرد. برخی از سایت‌ها برای تبلیغ گذاری مبلغ ناچیزی را دریافت می‌کنند که البته گذاشتن یک آگهی و امکاناتی که سایت در اختیار شما قرار می‌دهد، ارزش این مبلغ را دارد.

سخن پایانی

همان طور که مشاهده کردید قرار دادن آگهی اینترنتی و فروش خودرو دست دوم به صورت اینترنتی متفاوت تر از روش‌های سنتی آن است. عوامل زیادی نیز در تاثیرگذاری آگهی‌ها و افزایش سرعت فروش خودرو شما موثر است. با در نظر گرفتن این راه‌کارها به راحتی می‌توانید ماشین خود را در کوتاه‌ترین زمان به فروش برسانید.

منبع : ویرلن

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

آخرین اخبار