این خودرو با یک دستگاه پخش کننده بسیار ساده عرضه شده است. با افزایش قیمت‌ها، قیمت این خودرو نیز از حدود 40 میلیون تومان به 80 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است

برلیانس h230 یکی از خودروهای چینی پرطرفدار در بازار خودروهای زیر 100 میلیون تومان در ایران است. این خودروی چینی که توسط پارس خودرو تولید می‌شود در دو مدل گیربکس دستی و اتومات به بازار عرضه می‌شود. به طور کلی برلیانس h230 توانست فروش خوبی را در ایران تجربه کند و به همراه سایر اعضای خانواده برلیانس در لیست ده خودروی پر فروش ایران در سال 96 قرار گرفت. با این حال این خودرو بدون نقص نبوده و صاحبان این خودرو با معایبی روبه رو شده‌اند. در این مقاله سعی می‌کنیم با معایب برلیانس h230 آشنا شویم. تمامی موارد اشاره شده در این مقاله از تجربه رانندگی صاحبان این خودرو استفاده شده است.

دنده اتومات

شاید اصلی‌ترین مشکلی که تمام دارندگان برلیانس h230 به آن اشاره می‌کنند گیربکس اتومات این خودرو باشد. به عقیده بسیاری از افراد به دلیل عدم همخوانی بین موتور ضعیف این خودرو و گیربکس نصب شده روی برلیانس h230 اتومات، در عملکرد آن ضعف‌هایی دیده می‌شود.

این موضوع سبب شده است تا شتاب برلیانس اتومات نیز کمتر از برلیانس h230 دستی باشد. عدم شتاب مناسب به یکی دیگر از دلایل نارضایتی بعضی از صاحبان این خودرو تبدیل شده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود اگر قصد خرید برلیانس h230 را دارید بهتر است نوع دستی آن را انتخاب کنید.

شتاب گیری ضعیف برلیانس h230

در مورد دلیل شتاب ضعیف این خودرو در مدل اتومات صحبت کردیم. اما در مدل دستی نیز شتاب خودرو راضی کننده نیست. دو مورد برای دلیل این ایراد مطرح شده است. مورد اول وزن زیاد بدنه در مقایسه با قدرت موتور خودرو است. و مورد بعدی گاز خوردن اضافی در هنگام تعویض دنده یک به دو است. البته مورد دوم عمومی نیست و در بعضی از موارد دیده شده است و در مدل‌های جدید این ایراد رفع شده است.

طراحی ستون‌ها و شیشه جلو و عقب برلیانس h230

برلیانس یکی از خودروهای نسبتاً ایمن در بین خودروهای زیر 100 میلیون است که توانسته 5 ستاره ایمنی کسب کند. اما این مورد سبب شده است که در طراحی خودرو مشکلاتی دیده شود. اولین مورد دید ضعیف خودرو در قسمت جلو است که به دلیل قرارگیری ستون‌ها است. دید عقب خودرو هم به دلیل کوچک بودن فضای شیشه‌های عقب چندان مناسب نیست و صاحبان این خودرو پیشنهاد می‌کنند که از دوربین دنده عقب برای آن استفاده شود.

حذف آپشن ها در هنگام خرید

تعدادی از آپشن های این خودرو حذف شده است. سنسور دنده عقب و چراغ مه شکن مهم‌ترین آپشن هایی هستند که در هنگام تحویل خودرو برروی آن وجود ندارد، که البته این مورد نیز به موجودی در زمان تحویل خودرو از طرف شرکت سازنده بستگی دارد. به دلیل ضعف در دید شیشه عقب خودرو، حضور سنسور دنده عقب می‌توانست بسیار کمک کننده باشد.

البته در مدل های قدیمی‌ تر این مشکل دیده نمی‌شود و هم سنسور دنده عقب و هم چراغ مه شکن به صورت فابریک روی ماشین نصب شده است.

مشکلات درون کابین

ورود صدا به داخل کابین اولین موردی است که باید به آن اشاره کنیم. این مورد احتمالاً به دلیل وجود مشکلات مونتاژی است. با این که این موضوع نیز چندان عمومیت ندارد اما تعداد افرادی که از این مشکل صحبت کرده‌اند هم چندان کم نیست. در برلیانس های کارکرده این موضوع بیشتر دیده می‌شود.

ضعف در مولتی مدیا

این خودرو با یک دستگاه پخش کننده بسیار ساده عرضه شده است. با افزایش قیمت‌ها، قیمت این خودرو نیز از حدود 40 میلیون تومان به 80 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. در چنین شرایطی استفاده از یک پخش کننده بسیار ساده می‌تواند آزار دهنده باشد. همچنین عدم حضور مانیتور در مقایسه با سایر رقبا در این قیمت یک عقب گرد محسوب می‌شود.

جمع بندی

برلیانس h230 در مجموع جزو خودروهای پر فروش در بازار فعلی خودرو ایران است. در حالی که گزینه های دیگر در این محدوده قیمتی مخصوصا خودرو های داخلی دارای مشکلات بسیار بیشتری هستند اما مشکلات آن در حدی نیست که خریداران را از خرید برلیانس H230 منصرف شوند.

منبع : ویرلن

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

آخرین اخبار