هفته‌نامه آلمانی اشپیگل گزارش داده گروه حقیقت‌یاب اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند دایملر، ب‌ام‌و و فولکس‌واگن باید مبلغ ۱میلیارد یورو را به‌خاطر کاهش تاثیرگذاری سیستم‌های فیلترینگ اگزوزها پرداخت کنند.

به گزارش «اخبار خودرو»، خودروسازان آلمانی تصمیم گرفته‌اند ابعاد مخزنی را که به‌نام Adblue شناخته می‌شود، کاهش دهد و البته برخی از فیلترها را از مخازن خودروهای بنزینی حذف کند.

ادبلو راهکاری برای کاهش نیتروژن اکسید موتورهای دیزلی با استفاده از ترکیب اوره در آب است. ب‌ام‌ در مورد این موضوع اعلام نظر نکرده و گروه دایملر اعلام کرده که در حال همکاری با مسئولین اروپایی است و بررسی روند این تصمیم را تایید می‌کند.

فولکس‌واگن نیز اعلام کرده که در حال همکاری با مسئولین است. همکاری‌های استراتژیک بین خودروسازان آلمانی چیز غیرمعمولی نیست، اما در حال حاضر آن‌ها متهم به همکاری در راستای عملی خلاف قوانین شده‌اند و در واقع می‌توان از این همکاری به عنوان یک کارتر یاد کرد که در صورت اثبات آن باید ۱۰درصد از درآمد جهانی خود را صرف پرداخت این جریمه کنند.

گفتنی است که در شرایط فعلی مسئولین اتحادیه اروپا نیز حاضر به صحبت در مورد این موضوع یا اعلام نظر خود نشده و قصد دارند تا روشن شدن کامل این مساله اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها قرار ندهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

آخرین اخبار