بازار خودرو

ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران مبنی بر هزینه مابه‌التفاوت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ قیمت خودروها را دستخوش تغییراتی کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، بر اساس ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران در مورد "حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه برای بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه در سال۱۳۹۸" که طبق روال هر ساله انجام شده است، حق بیمه خودروهای سواری بین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

بر این اساس، حق بیمه پایه برای خودرویی مانند پژو۲۰۶ یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۲۰۰تومان تعیین شده است. به این رقم مبلغ ۱۸۹ هزار تومان بابت بیمه حادثه راننده مسبب حادثه طبق آئین نامه اجرائی ماده ۳ قانون شخص ثالث اضافه و سپس پنج درصد از آن مبلغ بابت تخفیف بیمه نامه‌های شخص ثالث خودروها صفرکیلومتر کسر می‌شود. عدد حاصل از این محاسبه با در نظر گرفتن ۹درصد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده، یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۴۴۰ تومان می‌شود که مبلغ نهایی بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۸ است. این حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۵۵۵ تومان بوده که حاکی از افزایش ۴۴۲ هزار و ۸۸۵ تومانی در سال جدید است.

افزایش حق بیمه سایر محصولات نیز براساس ابلاغیه بیمه مرکزی و فرمول مشخص اعلام شده محاسبه شده است.

به عنوان مثال حق بیمه پایه برای خودرویی مانند پراید یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. به این رقم مبلغ ۱۸۹ هزار تومان بابت بیمه حادثه راننده مسبب حادثه طبق آئین نامه اجرائی ماده ۳ قانون شخص ثالث اضافه و سپس پنج درصد از آن مبلغ بابت تخفیف بیمه نامه‌های شخص ثالث خودروها صفرکیلومتر کسر می‌شود. عدد حاصل از این محاسبه با در نظر گرفتن ۹درصد مالیات و عوارض بر ارزش افزوده، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌شود که مبلغ نهایی بیمه شخص ثالث در سال ۱۳۹۸ است. این حق بیمه در سال ۱۳۹۷ مبلغ یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۵۸۰ تومان بوده که حاکی از افزایش ۳۸۰ هزار و ۹۶۵ تومانی در سال جدید است.

منبع : ایسنا

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • هاشم IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
  0 0
  عیب نداره ما میگیم چشم
 • IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
  0 2
  انشالله استارت افزایش قیمت خودروروزدیم ورفتیم بالا.اقاجون یه واقعیت روبایدقبول کنیم اینکه تازمانی که قیمت خودروافزایش نداشته باشه بازارراه نمیفته وملت بلاتکلیفن ولی بازارخودروداغ باشه مردم میدونن توچی بایدسرمایه گذاری کنن پس این موضوع به نفع همست
  • علی IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
   0 0
   همین شما هستین بدبخت کردین مردم رو...
 • اسمعیل FR ۰۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0 0
  خدا لعنت کنه باعث و بانی ه این وضعیت رو، مردم نون ندارن بخورن، اینا هی این چیز و آون چیز رو بالا میبرن...
 • مجتبی IR ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
  0 0
  ما توانش رو داریم بیشتر افزایش قیمت بدین بریم صف بگیریم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

آخرین اخبار