داج چلنجر هلکت

داج چلنجر هلکت یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای آمریکایی محسوب می‌شود که طرفداران پروپاقرص فراوانی در سراسر دنیا دارد. حال یکی از تیونرهای آلمانی اقدام به تغییراتی بر روی این خودروی عضلانی کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، تا کنون شاهد اعمال تغییرات مختلف توسط تیونرهای آمریکا بر روی خودروهای مختلف بودیم که نتایج شگفت‌انگیزی نیز در پی داشته است. اکثر تیونرها تمرکز خود را بر روی ساخته‌های پورشه، آئودی و ب‌ام‌و گذاشته‌اند اما شرکت GeigerCars تا حدودی نسبت به سایر تیونرها متفاوت است چرا که علاقه خاصی به اعمال تغییرات بر روی خودروهای آمریکایی دارد. این شرکت در آخرین فعالیت خود، اقدام به دستکاری داج چلنجر هلکت کرده و نام آن را Cerebrus گذاشته است.

چلنجر هلکت در نسخه استاندارد تولید شده توسط کارخانه می‌تواند حداکثر توان ۷۱۷ اسب‌بخار را تولید کند اما این تیونر آلمانی اعتقاد دارد که همچنان فضا برای بهبود بیشتر وجود دارد. هر چند که نسخه دیمن می‌تواند ۸۴۰ اسب بخار توان را تولید کند اما این شرکت همچنان به این عدد راضی نشده است. شرکت آلمانی ذکر شده توانسته توان چلنجر هلکت را به ۸۹۰ اسب بخار برساند و در این حالت ۱۰۱۸ نیوتن.متر گشتاور نیز تولید می‌شود. توان ذکر شده از طریق سوپرشارژر تامین می‌شود ضمن این که سیستم نرم‌افزاری خودرو نیز دچار تغییرات و بهبودهایی شده است.

در بخش خارجی خودرو نیز تغییراتی بر روی ظاهر اعمال شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از رینگ‌های جدید با رنگ مشکی اشاره کرد. کیت بدنه پهن نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است تا جذبه و ابهت آن بیش از پیش شود. هودی که بر روی کاپوت قرار دارد دستخوش تغییراتی شده که بر پایه نسخه دیمن است. از لحاظ رنگ‌بندی نیز یک از نکات جالب طراحی چهره یک سگ خشن بر روی گلگیر عقب است که با چشمان قرمز یک حالت شیطانی را نشان می‌دهد.

این تیونر آلمانی قیمت چلنجر تقویت شده را ۱۲۹ هزار یورو اعلام کرده است که به پول آمریکا ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ دلار و به پول ایران با نرخ آزاد ارز حدود ۱۴ هزار تومان حدود ۲ میلیارد تومان می‌شود.

منبع : گسترش نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

آخرین اخبار