کد خبر: 225233
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: برای تعریض آزاد راه کرج – تهران دو و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش «اخبار خودرو»،مهرداد جهانی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این طرح به طول ۲ کیلومتر در خط جنوبی آزادراه کرج-تهران و در محدود شهر گرمدره اجرا شده است. برای اجرای این طرح دو و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

این مسئول بیان کرد: قرارداد توسعه آزاد راه تهران – کرج در دی ماه سال گذشته منعقد شده و قرار بود که طی یک سال انجام شود، اما پس از گذشت شش ماه به بهره برداری رسید.

جهانی عنوان کرد: محدوده گرمدره گره ترافیکی سنگینی داشت که با بهره برداری از این طرح بخشی از مشکلات ترافیکی آزاد راه تهران - کرج برطرف شد. در اجرای این طرح تعداد خطوط آزاد راه تهران - کرج از سه خط به چهار خط رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: میزان تردد از محورهای مواصلاتی البرز در هر ساعت، چهار برابر میانگین محورهای مواصلاتی کشور است.

به گزارش ایسنا، علی درویش پور در مراسم بهره برداری از تعریض لاین جنوبی اتوبان تهران - کرج در محدوده گرمدره که امروز سه شنبه هفتم خرداد ماه صورت گرفت، با اشاره به اینکه حجم تردد در ساعت از آزادراه تهران-کرج حدود ۳.۵ برابر تردد سایر محورهای کشور است، افزود: بر این اساس برنامه‌ریزی برای روان سازی ترافیک حاصل از این حجم تردد از اهم برنامه‌های مسئولان البرز بویژه استاندار محترم البرز محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این پروژه با ۱۰.۵ کیلومتر با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد تومان پیش بینی شده و بخش لاین جنوبی اتوبان تهران-کرج در محدوده گرمدره در حدود ۲.۵ کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اکنون آماده بهره برداری شده است.

درویش پور گفت: تعریض لاین شمالی اتوبان کرج-تهران نیز در محدوده گرمدره به طول ۲.۵ کیلومتر در دستور کار قرار دارد. تعریض لاین شمالی اتوبان کرج-قزوین نیز به طول ۴.۵ کیلومتر با ۴۵ درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

معاون استاندار البرز اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طی نظارت و بررسی جدی بر روند کار امید است سه فاز باقی مانده از این پروژه امسال به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه سال ۹۸ بهار راهسازی در البرز است، گفت: توسعه راه‌ها و تکمیل پروژه‌های راهسازی البرز از تأکیدات استاندار محترم البرز است که مجدانه پیگیر تحقق این امر هستیم.

درویش پور افزود: با اراده‌ای که برای ارتقا زیرساخت‌های راهسازی البرز از سوی مقامات ملی، استاندار محترم البرز و نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، تابستان امسال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه راه‌های البرز خواهیم بود.

وی عنوان کرد: بهره برداری از قطعه اول و دوم آزادراه تهران-شمال، تکمیل ادامه آزادراه همت تا جاده کرج-چالوس که هر هفته نظارت و بررسی در این راستا صورت می‌گیرد، تکمیل قطار برقی کرج-هشتگرد، تسریع در تکمیل راه چرمشهر-آبیک و بهره برداری محور هشتگرد-طالقان به جد در دستور کار استان قرار دارد.

معاون استاندار البرز گفت: با توجه به اهمیت راه‌های البرز و پیگیری‌های استاندار محترم برای تسریع در تکمیل آنها، هر هفته جلسات تخصصی با حضور مسئولان ارشد ملی در البرز و تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه‌ها و بویژه کمربند شمالی کرج که به ادامه همت متصل و گره ترافیک البرز باز می‌شود و مردم البرز شاهد ترددی آسان خواهند بود. میزان تردد از محورهای مواصلاتی البرز در هر ساعت، چهار برابر میانگین محورهای مواصلاتی کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

آخرین اخبار

بین الملل