کد خبر: 225723
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

معاون اول رئیس جمهور، از آزادراه در دست ساخت همت- کرج که به زودی به بهره برداری خواهد رسید، بازدید کرد.

صبح امروز سه شنبه اول مرداد ۹۸، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور از آزادراه همت-کرج بازدید کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»،در جریان این بازدید خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، معاون اول رئیس جمهور را در جریان جزئیات فعالیت عمرانی احداث آزادراه همت- کرج قرار داد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، در حال حاضر ۱۱۶۰ کیلومتر آزادراه در دست ساخت است که طی سالهای ۹۸ و ۹۹ بخش مهمی از این آزادراه ها، به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: آزادراه هایی که طی دو سال آینده افتتاح خواهند شد، شامل قطعه اول آزادراه تهران- شمال، آزادراه کنار گذر جنوبی تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی که از آبیک به چرمشهر وصل می شود و استان های تهران و البرز را از گره ترافیکی نجات خواهد داد.

به گفته خادمی، آزادراه همت- کرج به طول ۱۴.۶ کیلومتر، آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر که تاپایان سال به بهره برداری می رسد؛ ضمن اینکه آزادراه خرم آباد- بروجرد به طول ۶۷ کیلومتر با پیشرفت ۸۰ درصدی به عنوان بخشی از آزادراه اراک- خرم آباد، آزادراه ارومیه- تبریز که تا یک ماه آینده قطعه ۴ آن به بهره برداری می رسد و نهایتاً آزادراه اصفهان- شیراز به طول ۲۲۴ کیلومتر است که مجموعاً طول آزادراه هایی که طی این دو سال افتتاح خواهد شد، ۵۸۶ کیلومتر خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تاکنون برای احداث این آزادراه ها ۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان منابع دولتی هزینه شده که با مجموع سرمایه گذاری های بخش خصوصی برای ساخت این آزادراه ها به ۱۷ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر، رئیس سازمان برنامه و بودجه از دو آزادراه همت- کرج و قطعه یک تهران- شمال بازدید کرد و ۱۰۰ میلیارد تومان برای آزادراه همت- کرج و ۳۰۰ میلیارد تومان برای آزاد راه تهران- شمال اختصاص داده شد؛ اما ۵ واحد مسکونی معارض در سر راه این آزادراه قرار دارد که برای تخریب آنها باید ۲۵ میلیارد تومان به مالکان این واحدها نقدا پرداخت شود.

وی افزود: قطعه اول آزاد راه همت- کرج به طول ۵.۵ کیلومتر زیر بار ترافیک است. قطعه دوم این آزادراه به طول ۴.۵ کیلومتر در دست ساخت است که موانع زیادی بر سر راه آن بود و بخش زیادی از معارض ها از سر راه احداث آن برداشته شده است. قطعه آخر این آزادراه نیز به جاده چالوس متصل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از آزادراه همت- کرج نیز به داخل شهر کرج متصل می شود؛ ضمن اینکه بخشی از مسیر نیز بر مسیر رودخانه کرج و توسط شهرداری این شهر ساخته خواهد شد که ترافیک را به کنارگذر شمالی کرج می برد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران درباره راه آهن شلمچه به بصره در عراق اظهار داشت: هفته آینده هیاتی از شرکت ساخت به عراق برای بازدید از اراضی مورد نظر اعزام خواهد شد؛ این در حالی است که منطقه احداث این خط آهن منطقه جنگی بوده و باید پاکسازی شود.

خادمی گفت: عراقی ها نیز پذیرفته اند که روال قانونی انتقال زمین به شرکت ساخت برای احداث این خط آهن در دولت عراق طی شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل