بازديد رئيس هیات تحقيق و تفحص مجلس شورای اسلامی از خطوط توليد ايران خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحلیل‌های سطحی از سوی برخی افراد در جامعه علیه صنعت خودرو،‌ خواستار ارایه نقد سازنده از مجاری مناسب و جلوگیری از ایجاد فضای هیجانی شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، محمدرضا نجفی در حاشیه بازدید از خطوط تولید ایران خودرو، ضمن تاکید بر این‌که خودروسازان نیز باید ظرفیت پذیرش انتقاد و ایجاد بهبود و اصلاح امور خود را داشته باشند گفت: تحلیلگران و افراد نقدکننده صنعت خودرو باید به گونه‌ای عمل کنند که با برخی جریانات همراه نشده و کار را به صورت اصولی و مبنایی و برای آباد کردن زیرساخت‌های کشور دنبال کنند تا در نهایت مردم، دولت و حاکمیت و همه کسانی که به نوعی ذی‌نفعان صنعت خودرو هستند از این اقدامات منتفع شوند.

وی افزود: نقدی موثر خواهد بود که منجربه مخدوش شدن و آسیب دیدن سرمایه‌های مادی،‌ معنوی و انسانی نشده و با کم‌ترین هزینه، بیشترین تاثیر را در بهبود عملکردها داشته باشد. بر خود و دیگران روا نمی داریم بنای تخریب سرمایه‌های موجود در کشور را داشته باشیم بلکه سعی خواهیم کرد تا اجزای متفرق موجود را برای ساختن آینده بهتر در کنار یکدیگر قرار دهیم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات صنعت خودرو کشور را تابلوی مناسبی برای ارزیابی از میزان ضعف و قوت‌های توسعه صنعتی کشور توصیف کرد و گفت: ایران‌خودرو می‌تواند از کانون‌های خلق ارزش افزوده، ثروت و اعتبار برای کشور باشد و باید بتواند ذی‌نفعان متکثر و متنوع خود را از نتیجه فعالیت خود منتفع کند.

نجفی خاطرنشان کرد: آنچه که در ادوار گذشته بنابر دلایل محیطی و محاطی در صنعت خودرو اتفاق افتاده بخش قابل توجهی از مطلوبیت‌ها و نیازهای متوازن ذی‌نفعان را فراهم نکرده است و درحال حاضر با وجود  سرمایه‌های انسانی و مدیریتی و نیز انگیزه این مجموعه، ضروری است تا با عزم و همتی تعالی‌جویانه  و برنامه‌ای زمان‌بندی شده برای دست‌یابی به تحقق انتظارات بر زمین مانده اقدام شود.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
  4 1
  سلام صنعت خو درو 40 سال وقت داشته تا خودش را به سطح و کیفیت جهانی برسونه ولی با این مدیریت و این حمایتهای دولتی و مافیای بی رحم 100 سال دیگه هم که به همین شکل ادامه بده هیچ پیشرفتی نخواهد داشت . مسولین خودرویی اصلا به انتقادات و اظهار نظر مردم هیچ گونه اهمیتی نمی دن چون بازار رقابتی نیست و خودروی غیر رقابتی هیچ وقت پیشرفت نخواهد کرد .
 • جاسم IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
  1 0
  صنعت خودرو توسط ۲ خودروساز سیری ناپذیر ، صنعتی کثیف را برای کشور رقم زدند وبقیه صنایع یا آلوده شدند یا له شدند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

آخرین اخبار

بین الملل