تایرکورد

به‌عنوان مالک خودرو به‌ندرت پیش‌می‌آید رینگ و تایر را به‌صورت یک مجموعه کامل باهم خریداری کنید. اگرچه این مجموعه‌ به‌صورت یکجا در برخی بازارهای جهانی موجود است که از پیش بالانس شده و آماده‌ نصب روی خودرو هستند، اما بسیاری‌از راننده‌های ایرانی مجموعه رینگ و تایر را به‌صورت جداگانه خریداری می‌کنند.

به گزارش «اخبار خودرو»، به‌عنوان مالک خودرو به‌ندرت پیش‌می‌آید رینگ و تایر را به‌صورت یک مجموعه کامل باهم خریداری کنید. اگرچه این مجموعه‌ به‌صورت یکجا در برخی بازارهای جهانی موجود است که از پیش بالانس شده و آماده‌ نصب روی خودرو هستند، اما بسیاری‌از راننده‌های ایرانی مجموعه رینگ و تایر را به‌صورت جداگانه خریداری می‌کنند. اما پیش از نصب رینگ و تایر روی خودرو باید به چه نکاتی توجه داشت؟  مونتاژ، بالانس رینگ و تایر باید توسط افراد حرفه‌ای و با استفاده از تجهیزات مخصوص انجام شود. مهره‌های تایر باید به صورت ایمن بسته شوند. رینگ‌ها باید بدون خمیدگی و تاب و آسیب‌دیدگی نداشته باشند. هیچ گرد و خاکی نیز نباید بین مرکز و رینگ دیده شود. گشتاوری که برای سفت کردن پیچ‌های چرخ  روی پیچ‌ها اعمال می‌شود، باید یکسان  باشد. چرخ باید به صورت امن روی مرکز بنشیند. 

    شیوه صحیح بالانس چرخ‌ها
بالانس یعنی توزیع یکنواخت وزن تایر پیرامون محور گردش، یعنی جایی که مرکزثقل یا تعادل مجموعه رینگ و تایر منطبق‌بر مرکز گردش است. تعریف انگلیسی‌ها از بالانس تایر هم به این صورت بوده که چرخ زمانی بالانس است که جرم تایر، وقتی روی رینگ یا روی محور خودرو مونتاژ می‌شود، به صورت یکنواخت روی محور توزیع شود. یعنی  هیچ نقطه‌ای روی تایر، سنگینی نکند.

  اثرات بالانس نبودن تایر
بالانس یا بالانس نبودن تایرها می‌تواند کیفیت رانندگی را به خوب یا یک بد تبدیل کند. برخی خودروها (و بعضی راننده‌ها) نسبت به دیگران، حساسیت بیشتری نسبت‌به عدم بالانس تایر دارند، اما هیچ‌کس از لرزش خودرو خوشش نمی‌آید. بالانس نبودن رینگ و تایر یا نصب نادرست آن می‌تواند اثرات نامطلوب بر کیفیت رانندگی داشته باشد و عمر تایر، بلبرینگ‌ها و سایر اجزای سیستم تعلیق را کاهش دهد. اگر خودرو دارای لرزش باشد، به طور معمول در سرعت‌های حدود 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت اتفاق می‌افتد و حتی ممکن است با افزایش سرعت این مشکل افزایش پیدا کند. این مشکل احتمالا مربوط به بالانس تایر خودرو است. یکی دیگر از عللی که می‌تواند منجر به لرزش شود، این است که این مجموعه کاملا گرد نیست. اما مشکل زمانی به وجود می‌آید که نقطه‌ بالانس‌تایر که معمولا توسط تایرساز تعیین می‌شود با نقطه‌ بالای رینگ، درست روی هم منطبق می‌شوند. این امر موجب دوبرابر شدن جهش یا خروج و انحراف می‌شود. اگر مشکل لرزش به‌وسیله‌ بالانس مجدد برطرف نشد، آن‌گاه از نصاب حرفه‌ای بخواهید تا انحراف تایر را بررسی کند. درصورتی‌که چنین جهشی وجود داشته باشد، در بیشتر اوقات می‌توان آن را با چرخاندن تایر به آرامی بر رینگ برطرف کرد.

  روشی برای بالانس کردن تایر
تکنسین باید تایر را روی رینگ شل کند و آن را 180درجه بچرخاند. سپس دوباره آن را روغن‌کاری و مجددا باد کند. با این کار، انحراف باید تا حد زیادی کاهش یابد اما اگر این اتفاق نیفتاد، یک بار دیگر آن را انجام دهد. اما این بار، آن را فقط 90درجه بچرخاند. در تلاش سوم، آن بادیگر 180درجه بچرخاند. با انجام این کار، نقطه‌ بالاییِ روی تایر باید در هر ربع از چرخ امتحان شود. در یکی از این نقاط، تایر و رینگ بیشترین تعادل را خواهند داشت یا در اصطلاح مجموعه رینگ و تایر درگردترین حالت ممکن قرار می‌گیرند. در همان نقطه، تایر را مجددا بالانس و سپس در حین رانندگی آزمایش کنید. در صورتی که مشکل تایر برطرف نشده باشد، این مشکل می‌تواند از جای دیگری در تایر یا حتی از  خودرو باشد. در صورتی که تایر یا مجموعه‌ رینگ به خاطر رینگ کردن نادرست، بترکد یا منفجر شود، آسیب‌های جدی به قطعات حساس خودرو وارد خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل