کد خبر: 227982
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
ممنوعیت تردد در تهران

رئیس شورای شهر تهران افزود: 2طرح دو فوریت داشتیم که یکی از آن‌ها تغییر در اجرای جلسه شورای شهر تهران بود که قرار شد با هئیت وزیران مکاتبه شود.

به گزارش «اخبار خودرو​»،محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در تشریح مصوبات دویست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز یکشنبه (هفدهم‌فروردین ماه) برگزار شد، گفت: امروز اعضای شورا از ساعت 8 صبح فعال بودند و با شهردار تهران جلسه هم اندیشی داشتیم و شهردار تهران نیز گزارش عملکرد خود را ارائه کردند تا برای اعضای شورا جزئیات عملکرد شهرداری در مقابله با کرونا مشخص شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: 2طرح دو فوریت داشتیم که یکی از آن‌ها تغییر در اجرای جلسه شورای شهر تهران بود که قرار شد با هئیت وزیران مکاتبه شود و در آن درخواست شود اگر شرایط اضطراری شد، اعضای شورا بتوانند جلسه خود را به شکل غیر علنی برگزار کنند.

هاشمی گفت: به دلیل تعطیلی دو هفته‌ای شورای شهر تهران‌، اعضای شورا دل پری داشتند و تعداد تذکرات زیاد بود و پس از تذکرات وارد دستور جلسه شدیم و آقای رسولی خزانه دار شورای شهر تهران درباره بودجه غیر کرونایی شهرداری تهران توضیحاتی داد.

او ادامه داد: تصمیمات کرونایی در شورای شهر تهران اتخاذ نمی‌شود و ما با ستاد کرونا هماهنگ هستیم، زیرا تصمیمات خارج این ستاد می‌تواند سوء تفاهم ایجاد کند و ما تنها پیشنهاد خود را اعلام‌ می‌کنیم تا در ستاد کرونا تصمیم گیری شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: یکی از پیشنهاد‌های ما در کنار کاهش ظرفیت فعالیت و تعطیلی مراکز مدیریت تردد برای کنترل تردد مردم بود و پیشنهاد ما تقسیم بندی شهروندان بر اساس رقم پایانی کد ملی آن‌هاست تا به این شکل شهروندان به ده دهک تقسیم بندی شوند و شکل تردد آن‌ها به یک دهم در روز کاهش پیدا کند. (هر فرد در ماه تنها سه روز بتواند تردد کند).

هاشمی گفت: افزایش تعداد تست کرونا در شهر تهران مطرح شد و ما باید تعداد تست‌ها را افزایش دهیم و لازم است که شهرداری نیز در این مسیر گام بردارد، زیرا تنها غربالگری و تست به شکل دماسنجی کافی نیست و ما زمانی که ادعای ساخت کیت‌های آزمایشی کرونا را داریم باید ظرفیت تولید افزایش پیدا کند و از قالب تبلیغات رسانه‌ای خارج شود.

او ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا گرمخانه‌های شهرداری تهران دایر بود و این شکل تجمع معتادان متجاهر به دلیل تعطیلی برخی از مراکز فعال بود که وظیفه خود را به درستی انجام‌ ندادند و موجب شد بسیاری از آن‌ها در معابر مشاهده شوند.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
    0 0
    ایا می دانید یکی از عوامل موئثر در اشاعه ویروس کرونا وجود افراد زباله گرد است که متآسفانه بار ها به مسئولین تذکر داده شده ولی کو‌گوش شما شورای شهر بهتره اول برای جمع‌آوری این افراد اقدام کنه تا تصمیم های بی اثر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

آخرین اخبار

بین الملل