کد خبر: 229892
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

یکی از سیستم‌های مهم در خودرو که وظیفه قطع و وصل و درکل انتقال قدرت تولیدشده از پیشرانه به گیربکس را به‌عهده دارد، کلاچ است.

به گزارش «اخبار خودرو»،یکی از سیستم‌های مهم در خودرو که وظیفه قطع و وصل و درکل انتقال قدرت تولیدشده از پیشرانه به گیربکس را به‌عهده دارد، کلاچ است. این سیستم در گیربکس‌های دستی از استهلاک بیشتری برخوردار است و عمدتا مالکان خودروها به‌دنبال یافتن راهی برای افزایش عمرمفید این قطعه هستند که برای حصول این نتیجه مالکان خودروها باید همواره به سه‌نکته توجه داشته باشند. نخست‌اینکه در زمان توقف بیش از 30ثانیه در ترافیک باید دنده خلاص و پدال کلاچ رها شود. چراکه این مورد سبب افزایش عمرمفید فنرهای کلاچ خواهد شد. همچنین رهاسازی پدال کلاچ باید به‌آرامی صورت گیرد تا مانع کوبش و ضربه به‌سطح کلاچ شود. این مساله مقدار سایش را در کلاچ کاهش داده و سبب افزایش طول عمرمفید آن خواهد شد. 
درآخر اینکه در زمان حرکت با خودرو نیم‌کلاچ نگیرید؛ چراکه دراین‌صورت قطعات گیربکس ساییده شده و به‌سرعت مستهلک خواهد شد. گفتنی است بهتر است هر 10 هزار کیلومتر سیستم پدال و سیم کلاچ تنظیم شود تا عمرمفید این قطعه افزایش یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

آخرین اخبار

بین الملل