کد خبر: 25711
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷

زنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید.

دنیای خودرو : با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی های آن را باز کنید. سپس آن را روی تایر قرار دهید به طوری که سر قلاب های زنجیر های عرضی به زیر قسمت جلو تایر بوده و چفت ها به سمت عقب لاستیک بیفتد. بعد نخستین زنجیر عرضی را به زیر قسمت جلو تایر قرار داده، خودرو را به طرف جلو حرکت دهید تا موقعی که از طرف عقب سر چفت و بست ها به ارتفاع تیوبی چرخ برسد.

پس از این کار باید زنجیر های عرضی را روی تایر مرتب کرده و دو سر انتهای رشته زنجیر های طولی را بلند کرده تا نزدیکی چفت بیاورید. دقت کنید کدام یک از حلقه ها باید چفت قلاب شود. پس از آن اول رشته خارجی را انداخته و بعد داخلی را محکم ببندید و با محکم کردن رشته داخلی زنجیر خارجی را دوباره بکشید و به حلقه مناسب محکمکنید.

فراموش نکنید پس از بستن زنجیر به هیچ عنوان نباید حلقه های اضافی روی لاستیک بماند. باید آنها را طوریمحکم کرد که به لاستیک صدمه نزند.

اگر خدای نکرده خودروی شما در گل و لای ماند نباید بی مورد گاز دهید. چون این کار علاوه بر این که ثمری ندارد بلکه خودرو را عمیق تر و کامل تر در گل فرو می برد. در این حالت بهتر است زنجیر را روی چرخ بیندازید، به طرفی که قلاب های زنجیر های عرضی به طرف خارج لاستیک بوده و نخستین رشته عرضی نزدیک خط برف یا گل قرار گیرد.

در این حالت باید سر زنجیر (همان رشته زنجیر عرضی نزدیک خط برف و گل) را با یک رشته محکم از سیم، طناب یا زنجیر از حفره های کاسه چرخ محکم به لاستیک بست و بعد زنجیر های افقی را روی تایر مرتب کرده و زنجیر را به سمت عقب کشید تا شلی آن گرفته و روی تایر مرتب قرار گیرد.

پس از قرار دادن زنجیر روی هر دو تایر متحرک، طبق دستور بالاباید موتور را روشن کرده، چرخ ها را بسیار آرام چرخاند تا زنجیر دور تایر کشیده شود. وقتی زنجیر کاملاً دور لاستیک ها افتاد باید چفت و بست ها را انداخت و پس از محکمکردن آنها حرکت کرد. به محض خروج خودرو از گل، برف و شن و رسیدن به زمین سفت؛ سیم، طناب و زنجیر اضافه بسته به کاسه چرخ را باز و زنجیر را دوباره بازنگری کنید.

[aparat]c6sdm[/aparat]

منبع : مکان بین

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
  1
  این که کار نمی کنه؟
 • مصطفي ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
  دلهره رو جكار كنيم
 • ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
  دستمون یخ میزنه سرما چی کنیم -کاش زنجیر راحتر از اینم بود
 • هادی ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
  چند نوع زنجیر داریم.این آموزش مربوط به زنجیر های زنبوری نیست بهتر اون باشه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

آخرین اخبار