کد خبر: 203886
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶

جالب است بدانید یکی از مالکان اصلی کمپانی لادا در روسیه، رنو فرانسه به حساب می‌آید و خودروهای این برند این روزها با مهندسی رنو به بازار جهانی عرضه می‌شوند.

به گزارش اخبار خودرو ، این روزها برخی رسانه‌ها به این مساله پرداخته‌اند که احتمالا جایگزین رنو تندر۹۰ نسل فعلی در بازار ایران، یکی از خودروهای اقتصادی لاداست. برخی مخاطبان رسانه‌ها هم فکر کردند که با این کار سهم بازار رنو در ایران کاهش پیدا می‌کند و دیگر قرار نیست سودی از تولید یک سدان اقتصادی در ایران به جیب رنو فرانسه برود.

[caption id="attachment_203891" align="aligncenter" width="700"]آیا لادای روسی واقعا جایگزین تندر90 می‌شود؟ آیا لادای روسی واقعا جایگزین تندر۹۰ می‌شود؟[/caption]

اما جالب است بدانید یکی از مالکان اصلی کمپانی لادا در روسیه، رنو فرانسه به حساب می‌آید و خودروهای این برند این روزها با مهندسی رنو به بازار جهانی عرضه می‌شوند.

اما مساله اینجاست که چرا باید رنو بازار خودروی اقتصادی خود را با نام و نشان دیگری در ایران دنبال کند و زحمتی را که برای نام خود کشیده است، در زمان بهره‌برداری برای یک برند روسی خرج کند؟

رنو فرانسه می‌تواند برای جایگزینی تندر۹۰ به فکر مونتاژ سیمبل فیس‌لیفت یا لوگان جدید در ایران باشد تا با قیمتی مشابه نسل فعلی و پیشرانه‌های برابر، لوگوی خود را در محصولات اقتصادی بازار ایران زنده نگه دارد.

برخی شنیده‌ها حاکی است که رنو قصد دارد سیمبل فیس‌لیفت را در خط تولید بن‌رو از سال آینده تولید کند و برای همین احتمال آن کم است که همزمان این خودرو را برای مونتاژ به ایران‌خودرو و پارس‌خودرو بفرستد.

همچنین خط تولید بن‌رو در روزهای اول نمی‌تواند پاسخی مناسب به خریداران تندر۹۰ بدهد. بنابراین احتمال دارد خودروهای لادا را به پارس‌خودرو و ایران‌خودرو برای مونتاژ جایگزین تندر۹۰ بسپارد.

اما به هر حال همه می‌دانیم که رنو به‌آسانی نام خود را در بازار ایران جا نینداخته و احتمال آن کم است که بخواهد خودرویی با نشان روسی را در ایران قدرتمند جلوه دهد. هنوز مقامات لادا و گروه رنو درخصوص انتشار اخبار روزهای گذشته واکنشی نشان نداده‌اند و معلوم نیست که برنامه آن‌ها برای جایگزینی تندر۹۰ به چه صورت است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

آخرین اخبار

بین الملل