کد خبر: 192200
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴

روز گذشته گروه خودروسازی سایپا از جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. کوییک خودرویی است که پیش از این با نام پروژه ۲۱۲ یا X200 شناخته می‌شد.

به گزارش اخبار خودرو ، کوییک یک خودرو از خانواده کراس‌ها است. این خودرو یک هاچ‌بک کراس شناخته می‌شود. در اصول مهندسی چند خودروی هاچ‌بک کراسی که در بازار وجود دارند، خودروهایی شناخته می‌شوند که در اصل هاچ‌بک هستند و تنها در بخشی از بحث‌های فنی و ظاهری با خودروهای هاچ‌بک تفاوت دارند.

[caption id="attachment_192207" align="aligncenter" width="551"]کوییک کوییک[/caption]

البته رسم براین است که وقتی یک خودروی هاچ‌بک کراس به بازار معرفی می‌شود، پیش از آن نسخه هاچ‌بکش عرضه شده و مشتریان می‌توانند با توجه به نوع سلیقه و بودجه بین نسخه ساده و کراس گزینه‌ای را انتخاب کنند. روز گذشته در سایپا محصول هاچ‌بک جدید از ابتدا در قالب یک هاچ‌بک کراس به بازار معرفی شد.

[caption id="attachment_192211" align="aligncenter" width="556"]کوییک کوییک[/caption]

معرفی این خودرو بیشتر با بحث‌های فنی و بازدید خودرو همراه بود و سایپا قیمتی در خصوص نسخه‌های مختلف کوییک اعلام نکرد. پیش از این مدیرعامل سایپا اعلام کرده بود که محصول جدیدش در محدوده قیمتی ۳۰ میلیون تومان روانه بازار می‌شود. البته این مراسم در حاشیه با معرفی ساینا اتوماتیک هم همراه بود که می‌توان قیمت محدوده ۳۰ میلیون تومانی را برای نسخه‌های مختلف ساینا اتوماتیک دانست.

[caption id="attachment_192209" align="aligncenter" width="551"]کوییک کوییک[/caption]

ولی از گوشه و کنار شنیده می‌شد که فول‌ترین نسخه کوییک قیمتی حدود ۳۵ میلیون تومان دارد. به هر حال این هاچ‌بک کراس وطنی می‌تواند دوباره نام ارزا‌ن‌ترین خودروی اتوماتیک را برای سایپا حفظ کند. با این تفاوت که این بار به جای قیمت ۴۳ میلیون تومانی برای برلیانس H200 به عنوان ارزان‌ترین خودروی اتوماتیک بازار، از این به بعد نسخه‌های مختلف کوییک می‌توانند به عنوان ارزان‌ترین اتوماتیک‌های بازار شناخته شوند و از طرفی دیگر بازار خودروهای گیربکس اتوماتیک را در رده قیمتی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان احیا کنند.

مشخصات فنی این هاچ‌بک کراس وطنی چیست؟ در این بخش قصد داریم شما را با کوییک سایپا آشنا کنیم؛ خودرویی که احتمالا از خردادماه سال آینده وارد جاده‌های کشور می‌شود و می‌تواند بازار خوبی را برای خود و سایپا فراهم کند. سایپا کوییک به همان پیشرانه تیبا و ساینا مجهز شده است. موتور ۵/۱ لیتری چهار سیلندر ۸ سوپاپ که ۸۷ اسب بخار قدرت را با ۱۲۸ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. استاندارد این موتور بر مبنای یورو۴ است و قابلیت انتقال قدرت یورو۵ را دارد.

[caption id="attachment_192212" align="aligncenter" width="364"]کوییک کوییک[/caption]

این پیشرانه به موتور M15 معروف است که دریچه گاز برقی دارد و تا حدی نسبت به نسخه‌های قدیمی این مدل ارتقا پیدا کرده است. کوییک با این موتور ۸۷ اسب بخاری قابلیت سفارش با گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای را دارد.

نسخه دنده‌ای کوییک به گیربکس پنج سرعته مجهز است که به نوعی همان گیربکس تیبا و ساینا روی آن نصب می‌شود. ولی نسخه اتوماتیک به عنوان یک مدل جدید در رده محصولات سایپا شناخته می‌شود.

گیربکس اتوماتیک کوییک از نوع CVT بوده که قابلیت تعویض دنده تیپ‌ترونیک در آن دیده شده است. این جعبه دنده اتوماتیک توسط کمپانی پانچ بلژیک طراحی و ساخته و تست‌های آن در کشور سازنده انجام شده است.

طبق گفته مدیران پانچ که به‌تازگی کارخانه‌ای را در ایران تاسیس کرده‌اند، هماهنگی موتور و گیربکس این نسخه بالا بوده و توانسته است استانداردهای روز دنیا را پشت سر بگذارد. این روزها کمپانی پانچ در حال تکمیل مراحل مهندسی ارائه گیربکس اتوماتیک دنا در ایران خودرو است.

[caption id="attachment_192208" align="aligncenter" width="364"]کوییک کوییک[/caption]

سیستم تعلیق کوییک در جلو از نوع مک‌فرسون و در بخش عقب از سیستم تورشن بیم یا با سازه H استفاده شده است. مهندسان سایپا می‌گویند سیستم تعلیق عقب این خودرو تا حد زیادی با تیبا هاچ‌بک و سایر خودروهای تولیدی این شرکت متفاوت است.

وزن کوییک با توجه به نسخه‌های مختلف حدود ۱۰۶۳ کیلوگرم اعلام می‌شود و با این پیشرانه می‌تواند مصرف سوخت ترکیبی ۷ لیتر به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را برای نسخه دنده‌ای ثبت کند.

نسخه اتوماتیک این هاچ‌بک کراس این مسافت را به صورت ترکیبی ۲/۷ لیتر سوخت مصرف می‌کند. ظرفیت باک کوییک هم ۴۱ لیتر در نظر گرفته شده است. رینگ‌های کوییک از نوع آلیاژی ۱۴ اینچی است که تا حدی زیبایی خوبی را به خودرو می‌دهد.

کوییک به چه معناست؟ کوییک نام جدیدترین محصول سایپاست ولی در اصل در جغرافیا و تاریخ ایران از نام یک محل گرفته شده است. در استان کردستان و بخش «موچش» شهرستان «کامیاران»، روستایی وجود دارد که نامش «کوییک» است.

این روستا در دهستان «عوالان» قرار دارد ولی اگر دقت کنیم، شاید این نامگذاری هدفی را دنبال می‌کند. بدیهی است که ما هم از نام‌گذاری محصولات ایرانی به سبک خاص و ملی حمایت می‌کنیم زیرا این کارها باعث می‌شود آشنایی بیشتری از زبان فارسی برای مردم کشور و سایرین ایجاد شود.

[caption id="attachment_192213" align="aligncenter" width="625"]کوییک کوییک[/caption]

ولی وقتی به ابعاد و اندازه کوییک نگاه می‌کنید و نوع محدوده قیمتی، مشخصات فنی و برخی ویژگی‌های آن را می‌سنجید، ناخواسته یاد واژه «کویید» می‌افتید. کویید همان رنوی ارزان‌قیمتی است که قرار است به‌زودی وارد بازار ایران شود و وقتی نام این خودرو اعلام شد، برخی آن را با «کویید» اشتباه گرفتند. زیرا احتمال داده می‌شد رنو کویید در سایپا مونتاژ شود ولی با ورود این هاچ‌بک کراس و نامگذاری کوییک روی آن، حضور رنو کویید در سایپا تا حد زیادی منطقی به حساب نمی‌آید و گویا سایپا با عرضه کوییک، می‌خواهد رقابتی را با خودروی نیامده کویید آغاز کند.

 امکانات؛ برگ برنده کوییک در بازار

سایپا با معرفی کوییک نشان داد که برای کسب بازار بیشتر، سیاست چینی‌ها را در پیش گرفته است؛ سیاستی که از آپشن زیاد سخن می‌گوید. هنوز به طور قطع تیپ‌بندی کوییک برای عرضه به بازار مشخص نشده ولی چیزی که تا حد زیادی قطعی است، کوییک در چهار تیپ به بازار عرضه می‌شود که تنها دو نسخه از آن اتوماتیک است. در نسخه فول اتوماتیک که SE A LUX نام دارد، امکانات به نسبت خوبی برای این رده قیمتی در نظر گرفته شده است. کوییک فول‌آپشن به دو کیسه هوا مجهز است و از نظر قالب سیستم ترمزها با تیبا و ساینا تفاوتی ندارد ولی وجود امکاناتی نظیر سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESC و ترمز کمکی BA باعث شده است ایمنی و قدرت کنترل این خودرو به مراتب بالاتر از سایر محصولات داخلی سایپا باشد.

[caption id="attachment_192206" align="aligncenter" width="551"]کوییک کوییک[/caption]

همچنین وجود امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی مجهز به سنسور سرعت، کروزکنترل، محدودکننده سرعت، سیستم تهویه با نمایشگر و نیمه‌اتوماتیک، مانیتور، نویگیشن، دوربین و سنسور عقب، سنسور فشار باد لاستیک، دی‌لایت، تنظیم سیستم صوتی روی فرمان، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، سامانه ورود به خودرو بدون کلید، استارت دکمه‌ای، صندلی شش حالته راننده با پشتی برقی، چراغ مشایعت تا منزل، کامپیوتر سفر پیشرفته، بلوتوث و ... باعث شده‌اند کوییک در رده قیمتی خود از هر خودروی تولید داخل و چینی فول‌تر باشد. همین امکانات باعث می‌شود مشتریان بسیاری به سمت کوییک حرکت کنند و برای خرید آن از داشتن خودروهای چینی انصراف دهند. البته در مورد کیفیت اگر بخواهیم صحبت کنیم، کمی زود است زیرا خودروهای موجود در مراسم رونمایی از نسخه‌های پروتوتایپ بودند و هنوز مدل نهایی به تایید نرسیده است ولی آنچه مشخص بود، اینکه کوییک از نظر کیفیت مواد داخلی تا حدی از ساینا و تیبا قوی‌تر ظاهر می‌شود.

[caption id="attachment_192210" align="aligncenter" width="466"]کوییک کوییک[/caption]

طراحی کوییک؛ تا حدی پیشگام

باید گفت طراحی این خودرو حداقل یک سر و گردن از سایر خودروهای ملی سایپا بالاتر است ولی به هر حال با توجه به شرایط قطعه‌سازی و قالب‌سازی کشور، نمی‌توان بیش از این را برای یک خودروی ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی توقع داشت. البته حق مردم ایران به مراتب بیشتر از این است و بارها چینی‌ها ثابت کرده‌اند که با قیمت مناسب‌تر می‌توان خودروهایی به نسبت زیبا را به دست مشتری داد.

ولی نوع طراحی عقب این خودرو تا حد قابل توجهی خوب بوده و گویا همکاری با برلیانس چین باعث شده است طراحان سایپا هم گرایشی نسبت به ب‌ام‌و پیدا کنند. طراحی قسمت جلوی خودرو بر مبنای سایناست و در بخش‌هایی فیس‌لیفتی از ساینا روی کوییک دیده می‌شود.

در نگاه از بغل هم، کوییک ترکیبی از ساینا و تیبا به نظر می‌سد و درها و بسیاری از بخش‌های طراحی مشابه این دو خودرو است. البته برخی قطعات تزئینی باعث شده است کوییک به عنوان یک خودروی زیبا تولید داخل شناخته شود.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کینگMMMM IR ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
    0 0
    عالی بهترین ماشین سایپا همینه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

آخرین اخبار

بین الملل