کد خبر: 194131
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶

چری تیگو۵ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای چینی بازار دانست. این خودرو در سال ۹۴ توسط مدیران‌خودرو به بازار ایران معرفی شد و نخستین محصول مونتاژی بود که ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی به آن تعلق گرفت.

به گزارش اخبار خودرو ، در همان سال اول، مدیران‌خودرو توانست تیگو۵ را با تیراژ ۲ هزار و ۳۸۲ دستگاه به بازار عرضه کند. ولی در سال ۹۵، رشد ۴/۵۲۶درصدی تولید این خودرو باعث شد این کراس‌اوور چینی ۱۴ هزار و ۹۹۲ دستگاه در خط تولید مدیران‌خودرو مونتاژ شود.

[caption id="attachment_191251" align="aligncenter" width="700"]چری تیگو 5 93 میلیون تومان چری تیگو ۵[/caption]

به عبارت ساده می‌توان گفت این خودرو در حال‌حاضر بیش از ۱۷ هزار مشتری در بازار ایران دارد و هر روز به جمع آن‌ها نیز اضافه می‌شود. شرایط فروش اقساطی آن را می‌توان یکی از دلایل اصلی فروش این خودرو با تیراژ بالا در این دو سال دانست.

نکته جالب‌تر این است که کمپانی چری در چین، ۵۵هزار و ۷۵ دستگاه از تیگو۵ را در سال ۲۰۱۶ تولید کرده و با این تیراژ تولید، عنوان پنجاه‌و‌پنجمین کراس‌اوور محبوب چین را برای این خودرو به دست آورده است.

با نگاهی ساده می‌توان فهمید امروز سیاست چینی‌ها در بازار ایران جواب داده و باعث شده است بخش قابل‌توجهی از صادرات را به بازار ایران و با مشارکت شرکای ایرانی، سطح بالایی از تولید را در بازار کشورهای هدف داشته باشد.

چند ماه پیش، شرکت مدیران‌خودرو تیگو۵ فیس‌لیفت را به بازار ایران معرفی کرد. این خودرو از نظر طراحی و برخی امکانات رفاهی تغییر کرد و با قیمت ۹۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نسخه اکسلنت روانه بازار شد. با آغاز سال ۹۶، مدیران‌خودرو افزایش قیمتی را برای خودروهای تولیدی خود اتخاذ کرد و باعث شد قیمت تمام‌شده تیگو۵ اکسلنت به ۱۰۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل