آدرین هالمارک، مدیرعامل بنتلی

تقاضا برای محصولات شاسی بلند در سراسر جهان 55درصد کل تقاضا برای خودروهای لوکس را تشکیل می‌دهد و برای ما که در سطح فوق لوکس فعالیت می‌کنیم هم همین نرخ صادق است. 

به گزارش «اخبار خودرو»، آدرین هالمارک ماه فوریه سال جاری به‌عنوان مدیرعامل بنتلی انتخاب شد و 12سال پس‌از ترک این برند فوق لوکس باری دیگر به آن بازگشت. بنتلی از نزدیک در ساخت و رونمایی کانتیننتال GT، نخستین خودرو بنتلی تحت مالکیت گروه خودروسازی فولکس‌واگن مشارکت داشت و زمانی که بنتلی را ترک کرد، مدیر فروش آن بود. او در ابتدا در گروه فولکس‌واگن باقی ماند و تا مقام مدیریت اجرایی برای آسیا ترفیع گرفت، اما بعد به ساب رفت و اداره فروش جهانی این برند را عهده‌دار شد. او تنها 11ماه در این سمت باقی ماند و بعد به جگوار لندروور رفت و خود را تا مقام مدیریت استراتژیک این گروه بالا کشید. هالمارک در دوران سختی به بنتلی بازگشته است، اما در گفت‌وگوی اخیرش با اتوموتیو نیوز گفته که ضررهای فعلی موقتی و کوتاه‌مدت هستند.

استاندارد WLTP (رویه تست هماهنگ جهانی خودروهای سبک) بسیاری از خودروسازان را به دردسر انداخته است. آیا تصمیم شما برای کنار گذاشتن مدل دیزل بنتیگا هم به این مربوط می‌شود؟ 

بله و خیر. دلیل اصلی تصمیم ما به کاهش تقاضا برای خودروهای دیزل ظرف چند سال گذشته برمی‌گردد. به علاوه استاندارد WLTP هم کار ما را به تعویق انداخت و می‌دانستیم تا زمانی که مدل دیزل را بر اساس این استانداردها آماده کنیم، قوانین جدیدی از راه خواهند رسید. موتور بنزین‌سوز V8 جای دیزل را پر خواهد کرد. 

گزارش‌های مالی فولکس‌واگن حاکی از آن است که عرضه کانتیننتال GT با کندی صورت خواهد گرفت. چه مساله‌ای به این تصمیم انجامیده است؟ 

چند مساله که البته هیچ کدام اساسی نه اما فرسایشی و زمان‌بر هستند. اول این‌که ما تصمیم گرفته‌ایم از عالی‌ترین سیستم دوکلاچه برای خودروهای اسپرتمان استفاده کنیم و یکی از چالش‌هایی که دست کم گرفتیم، اصلاح این سیستم برای یک خودرو فوق لوکس بوده است. دومین نکته عمده استاندارد WLTP بود.

و علاوه بر آن ما وسواس زیادی در خصوص فواصل پنل‌ها و انحنای آن‌ها داریم و تا به چیزی که از نظرمان درست باشد نرسیم، رضایت نمی‌دهیم. البته ضربه نهایی تغییرات در استاندارد WLTP را نیز نباید نادیده گرفت. 

 آیا مدل GT کاملا آماده است؟

این مدل از ژوئیه گذشته آماده بوده و فقط به خاطر مسائل مربوط به استاندارد WLTP متوقف شده است. ظرفیت تولید ما در سطح مطلوبی است و این ماشین نظر کارشناسان را به خود جلب کرده و می‌دانیم که در بازار برنده خواهد بود. قبلا هم این کار را کرده‌ایم. سال‌ها پیش نیز عرضه GT را 8ماه به تعویق انداختیم تا به بهترین خودرو در نوع خود بدل شود. 

 فروش بنتیگا از فروش مدل قبلی کانتیننتال GT پیشی گرفته است. آیا فکر می‌کنید با عرضه مدل جدید، دوباره GT به پرفروش‌ترین محصول بنتلی بدل شود؟

خیر. تقاضا برای محصولات شاسی بلند در سراسر جهان 55درصد کل تقاضا برای خودروهای لوکس را تشکیل می‌دهد و برای ما که در سطح فوق لوکس فعالیت می‌کنیم هم همین نرخ صادق است. 

با در نظر گرفتن این‌که رولز رویس با کولینان و لامبورگینی با اوروس وارد بازار شاسی بلندها شده‌اند، می‌توانید به الگوی مشابه پی ببرید. کوپه‌ها یکی از کوچک‌ترین بخش‌های بازار هستند. ما شاسی بلند بنتیگا را پرچمدار فروش بنتلی می‌دانیم. هرچند کانتیننتال GT محصولی است که تصویر برند ما را ارائه می‌دهد. 

آیا نگران رقابت بنتیگا با محصولات لامبورگینی، رولز رویس، فراری و آستون مارتین نیستید؟ 

به هیچ وجه. زیبایی برندهای فوق لوکس این است که آن‌ها هرکدام به خوبی جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. تمام پژوهش‌ها در زمینه خودروهای لوکس نشان می‌دهد که تنها 1 تا 2درصد از خریداران محصولات فوق لوکس به سراغ برندهای دیگر می‌روند. رولز رویس کارش را از جایی شروع می‌کند که ما تمام کرده‌ایم و به همین خاطر است که نسبت فروش جهانی ما به آن ســـــــه به یک است. 
آستون مارتین داستان کاملا متفاوتی است. 

ما در گذشته درباره خودروهای اسپرت صحبت کرده‌ایم، اما فکر نمی‌کنم به خودروهای اسپرت نیازی داشته باشیم. در گروه خودروسازی فولکس‌واگن به اندازه کافی خودرو اسپرت وجود دارد. 
لامبورگینی و پورشه برندهایی اسپرت هستند. ما جایگاه خاص خودمان را داریم و در هر بخشی یک مدل GT نیز عرضه می‌کنیم. 

 آیا فروش سالانه‌تان به 10هزار دستگاه محدود خواهد ماند یا می‌خواهید آن را افزایش دهید؟

بازار از زمان معرفی کانتیننتالGT،  4برابر شده و حجم تولید ما نیز به همین نسبت افزایش پیدا کرده است. 

گمان نمی‌کنم که بتوانیم ظرفیت تولیدمان را به 4هزار دستگاه افزایش دهیم، این کار دیوانگی است. می‌توانیم به جوانان این دوره امیدوار باشیم اما نمی‌توانیم با قاطعیت نظر دهیم. 
 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

آخرین اخبار

بین الملل