کد خبر: 232266
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
روح‌الله ایزدخواه

با ویرایش جدید طرح خودرویی مجلس قرار است موضوع سهام‌های چرخشی و تودلی خودروسازان به‌زودی تعیین تکلیف شود. همچنین با اصلاح صورت‌گرفته در طرح مجلس، شورای رقابت باید هر 6 ماه یک‌بار خودروهای مشمول طرح عرضه در بورس را براساس تیراژ و میزان تاثیرگذاری بر بازار مشخص کند.

به گزارش «اخبار خودرو»، با اصلاحاتی که اخیرا توسط طراحان آن در مجلس و کمیسیون صنایع صورت گرفته، قرار است شورای‌رقابت خودروهای مشمول طرح ساماندهی عرضه در بورس را مشخص کند.

درواقع در ویرایش جدید این طرح که مبتنی‌بر عرضه تنظیم‌شده خودرو در بورس است، شورای‌رقابت موظف است هر 6 ماه یک‌بار خودروهای مشمول این طرح را با توجه به‌شاخص‌هایی مانند تورم، شدت فاصله قیمت کارخانه و بازار، تیراژ خودرو و میزان تاثیرگذاری در بازار و قیمت مشخص کند.

عضو کمیسیون صنایع‌ومعادن ضمن اشاره به‌تصویب کلیات طرح تحول در صنعت‌خودرو اظهار داشت: «با وجود تصویب کلیات طرح قرار است اصلاحاتی روی برخی مواد این طرح خودرویی مجلس صورت گیرد که طی هفته گذشته نظرات دستگاه‌ها و متولیان این حوزه دریافت شده و در حال ویرایش است.»

روح‌الله ایزدخواه افزود: «جزئیات جدید طرح تحول در صنعت‌خودرو و اصلاحات صورت‌گرفته این هفته در کمیسیون صنایع مطرح می‌شود.»

وی همچنین با توجه به نشست هفته گذشته کمیسون صنایع گفت: «نشست هفته گذشته کمیسیون صنایع که با دعوت کمیته صنعت از دستگاه‌های مختلف صورت گرفت، صرفا با هدف دریافت آخرین مباحث و نظرات وزارت صمت برگزار شد.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

آخرین اخبار

بین الملل