کد خبر: 235791
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
رنو

کمپانی خودروسازی رنو قراردادی با ولکان‌انرژی به‌امضا رساند تا پنج سال خیالش از بابت تامین لیتیوم مورد نیاز برای تولید باتری راحت باشد. 

به گزارش «اخبار خودرو»،کمپانی خودروسازی رنو قراردادی با ولکان‌انرژی به‌امضا رساند تا پنج سال خیالش از بابت تامین لیتیوم مورد نیاز برای تولید باتری راحت باشد.
استارت‌آپ آلمانی-اتریشی ولکان‌انرژی خبر داد که با رنو وارد قرارداد بلندمدت شده و این نخستین‌بار است که یک خودروساز جهانی پیش از مسجل شدن رشــــد تقاضا، اقدام به‌تامین فلز می‌کند.
براساس این قرارداد قرار است ولکان انرژی، سالانه بین شش تا 17 هزار تُن لیتیوم برای این خودروساز تامین کند که در معدن جئوترمال خود در آلمان دراختیار دارد. شروع تحویل از سال 2026 به‌مدت پنج سال خواهد بود و درصورت توافق امکان تمدید آن وجود دارد.
گروه خودروسازی رنو که برندهای آلپاین و داچیا را هم شامل می‌شود، تا سال 2030 بیش از 90 درصد از محصولاتش را با فناوری‌های خودروهای برقی و باتری عرضه خواهد کرد.
رنو می‌گوید فرآیند تولید لیتیوم جئوترمال «ولکان‌انرژی»، فرآیندی پاک و عاری از آلاینده‌های کربنی است.
ولکان برنامه‌ریزی کرده است 1.7 میلیارد یورو برای ساخت ایستگاه‌های برق و نیروی جئوترمال و ساختمان‌های مخصوص استخراج لیتیوم سرمایه‌گذاری کند.
تولید این فلز سفید از سال 2024 در این تاسیسات شروع خواهد شد و سرمایه‌گذار اصلی ولکان‌انرژی، جینا راینهارت (Gina Rinehart) رئیس هیات‌مدیره هنکاک پراسپکترینگ است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

آخرین اخبار

بین الملل