کد خبر: 236389
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
موتورسیکلت برقی

یک کارشناس صنعت موتورسیکلت گفت:هر خریدار باید بداند موتورسیکلتی که خریداری می کند، ساخت کدام کشور است.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدعلی نژادیان کارشناس صنعت موتور سیکلت گفت: اطلاع از ساخت کشور سازنده هر وسیله نقلیه ای، حق مصرف کننده است و هر خریداری باید از آن مطلع باشد.

او با بیان اینکه وزارت صمت و دیگر سازمان‌ها هنوز ساز و کار دقیقی برای تشخیص کشور سازنده موتورسیکلت تعبیه نکرده اند، گفت: نبود سازو کار برای شناسایی کشور سازنده موتور سیکلت منجر شده است تا مونتاژکننده هر ادعایی داشته باشد.

این کارشناس صنعت موتورسیکلت ادامه داد: به هر حال برای مردم سوال است وقتی ما با تحریم مواجه هستیم چگونه این محصولات با نام کشور و کارخانه مادر به فروش می رسد؟ پس اگر تحت لیسانس است یا از کشورهای ثالث از فروشگاه‌ها خریداری، دمونتاژ و وارد می شود باید این موضوع مشخص شود، چون بحث تامین قطعات و خدمات پس از فروش آن نیز مطرح است.

نژادیان ادامه داد: همچنین عطف به بند (ر) ماده ١٢٢ قانون امور گمرکی و طبق بند (ث) ماده ٢ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراهم کردن موجبات اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به سازنده یا محل ساخت یا خواص یا مشخصات اصلی آن کالا ممنوع و قاچاق محسوب می شود.

این کارشناس صنعت موتورسیکلت با بیان اینکه در خرید موتورسیکلت علاوه بر مشخص کردن کشور سازنده، باید دیگر عوامل را مورد بررسی‌ قرار داد، گفت: یکی از مسائلی که در هنگام خرید موتورسیکلت باید بررسی شود، میزان تقصیر مونتاژکنندگان موتورسیکلت در تصادفات است زیرا کارشناسان معتقد هستند این موضوع باعث دقت بیشتر در مونتاژ و تامین قطعات با کیفیت می شود.

نژادیان بیان کرد: متاسفانه در این صنعت رقابت منفی و شدیدی بین مونتاژکنندگان وجود دارد و همین موضوع ممکن است باعث شود از کیفیت کم بگذارند و از قطعات نامرغوب استفاده کنند، زیرا اساس چنین رقابت هایی کاهش قیمت است و این موضوع ممکن است برای آن‌ها با خرید قطعات ارزان‌تر توجیه اقتصادی پیدا کند.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
  0 0
  وقتی با سه ماه کار است ترمز کلاچ و ... مستهلک می شود نتیجه کیفیت است
 • محمد IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
  0 0
  جون انسان ووقت مهم نیست تورو خدا بزارید موتور خارجی ژاپنی ایتالیای بدون گمرکی وارد شه اون وقت درست وحسابی تولید میشه هندی چینی واسه کاهش جمعیت خوبه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

آخرین اخبار

بین الملل