کد خبر: 237026
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
گیربکس خودکار

تفاوت کلیدی گیربکس های دستی و اتوماتیک در این است که در گیربکس دستی برای دستیابی به نسبت دنده‌های مختلف، مجموعه‌ی چرخ‌ دنده‌ های متفاوتی به محور خروجی پیشرانه قفل می‌شوند.

گیربکس خودکار جایگزینی برای گیربکس دستی

گیربکس های اتوماتیک پس از جعبه‌دنده‌های مکانیکی و در جهت رفع مشکلات آن‌ها طراحی شدند. یکی از بزرگترین مزیت‌های گیربکس های اتوماتیک این است که به‌طور خودکار دنده ها را تعویض می نماید و وظایف راننده را کاهش می دهد در نتیجه راننده مجبور نخواهد بود در تعویض دنده‌ها مهارت خاص رانندگی را دارا باشد و تناسب با مقاومت مسیر که بستگی به وزن، سرعت و موقعیت خودرو دارد به‌ طور خودکار در مواقع لزوم تعویض دنده‌ها انجام می‌گردد در گیربکس های معمولی بر اثر سرعت از حد معمول یا عدم ایجاد هماهنگی بین سرعت چرخ‌ دنده‌ها، هنگام درگیر شدن توسط یک راننده غیر ماهر باعث فرسایش سریع قطعات خواهد گردید در صورتی که در جعبه گیربکس های اتوماتیک راننده به یک اهرم تغییر وضعیت دنده‌ها و پدال گاز احتیاج دارد. مانند فشار دادن به پدال گاز در گیربکس اتوماتیک تعویض دنده‌ ها به‌ طور خودکار انجام می‌گردد.

هدف از ساخت جعبه دنده خودکار چیست؟


دقیقا همانند گیربکس های دستی، وظیفه‌ ی اصلی گیربکس های اتوماتیک تولید بازه‌ ی وسیعی از سرعت و گشتاور با وجود بازه‌ ی کوچک سرعت و گشتاور تولیدی توسط پیشرانه است.

به بیان دیگر، هر پیشرانه بازه‌ ی محدودی از سرعت و گشتاور را تولید میکند که گیربکس ها با کمک چرخ‌ دنده‌ ها یا سیستم‌ های مشابه این بازه را وسیع‌ تر میکنند.

بدون سیستم گیربکس خودروها به یک نسبت دنده محدود می‌شوند و این نسبت دنده باید به گونه‌ای باشد که به خودرو اجازه دهد با حداکثر سرعت مورد نظر حرکت کند.

برای مثال، اگر قصد دارید حداکثر سرعت خودروی شما ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت باشد، نسبت دنده باید مشابه دنده‌ی ۳ در اکثر گیربکس های اتوماتیک باشد.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک آنلاین گیربکس

شاید هیچ‌ وقت تا به حال با یک خودروی مجهز به گیربکس دستی، تنها با دنده‌ی ۳ رانندگی نکرده‌اید. اگر این کار را کرده باشید بلافاصله متوجه شده‌اید که در آغاز حرکت تقریبا هیچ شتابی ندارید و در حداکثر سرعت، پیشرانه‌ی شما در محدوده‌ی قرمز رنگ دور موتور در حال فریاد کشیدن است. خودرویی در این شرایط به سرعت خراب شده و تقریبا غیرقابل استفاده خواهد شد.

بنابراین سیستم انتقال قدرت از چرخ‌ دنده برای استفاده‌ی هرچه مفیدتر از گشتاور پیشرانه و حفظ سرعت آن در یک بازه‌ی مناسب استفاده می‌کند. در هنگام کشیدن یا حمل بارهای سنگین، سیستم انتقال قدرت خودرو می‌تواند به‌حدی داغ شود که به راحتی روغن گیربکس را بسوزاند. برای جلوگیری از این مشکل راننده‌هایی که شغلشان کشیدن یا حمل‌ و نقل بارهای سنگین است باید از خودرو های مجهز به خنک‌ کننده‌ ی سیستم انتقال قدرت استفاده کنند.

تفاوت کلیدی گیربکس های دستی و اتوماتیک در این است که در گیربکس دستی برای دستیابی به نسبت دنده‌های مختلف، مجموعه‌ی چرخ‌ دنده‌ های متفاوتی به محور خروجی پیشرانه قفل می‌شوند.

این در حالی است که در گیربکس های اتومات تمام نسبت دنده‌ های مختلف تنها با مجموعه‌ای از چرخ‌ دنده‌ ها حاصل می‌شود. این کار با استفاده از مجموعه‌ی چرخ‌ دنده‌ های سیاره‌ای امکان‌ پذیر شده است.

چگونه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مناسب را انتخاب کنیم؟


قبل از اینکه برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروی خود اقدام کنید، لازم است بدانید که تعمیرات گیربکس های اتوماتیک کاری پیچیده بوده و نیازمنده دانش و مهارت بالایی از سوی تعمیرکار لازم است.

باید به این نکته توجه کرد که که تعمیر گیربکس اتوماتیک کاری تخصصی بوده و سپردن آن به مکانیک ساده عملی اشتباه ست چرا که در بسیاری از موارد باعث میشود شما دوبار برای تعمیرات گیربکس خود هزینه کنید و مجددا آن را به پیش متخصص ببرید.

نکته قابل توجه دیگر این است که فرق زیادی بین تعمیرکار گیربکس اتوماتیک و تعویض کار گیربکس اتوماتیک است و بسیاری از قطعات آن قابل تعمیر بوده که متاسفانه بسیاری از دوستان به علت نداشتن تجربه و تخصص کافی آن را تعویض میکنند.

نکته ای دیگر برای دارندگان خودرو های چینی ، گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی کمی تخصصی بوده لطفا هرجایی آن ها را تعمیر نکنید. ما در آنلاین گیربکس با سالها تجربه و تخصص در خدمت شما دوستان هستیم تا خودروی شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت همانند روز اول تحویل دهیم.

تعمیر گیربکس اتوماتیک تخصص ماست . نکته آخر این که همه تعمیرگاه ها برابر نیستند. برای بهترین خدمات و بالاترین کیفیت کار ، کمی وقت بگذارید و در مورد گزینه های نزدیک خود تحقیق کنید.

آنلاین گیربکس تعمیرگاهی با تخصص منحصر به فرد


آنلاین گیربکس فعالیت خود را ازسال ۱۳۸۹ و با تکیه بر تجربه ۱۰ ساله مدیران خود در حوزه تعمیرات انواع گیربکس های اتوماتیک چینی ، کره ای ، ژاپنی ، آلمانی ، امریکایی ، فرانسوی ، ایتالیایی و … آغاز کرد تا افقی جدید را پیش روی خریداران خودروهای وارداتی قرار دهد.

مجموعه ای از کارشناسان خبره که شما را یاری خواهند کرد که دیگر نگران اتومبیل های خود نباشید. آنلاین گیربکس با اطلاع رسانی تخصصی و دقیق در زمینه خدمات تخصصی گیربکس های اتوماتیک توانسته است در این مدت به یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات تخصصی انواع گیربکس های اتوماتیک در کشور تبدیل شود.

ارائه خدمات مشاوره ای برای رسیدن به بهترین خدمات در کنار انجام به موقع و بدون تاخیر تعهدات ، سبب گردیده تا آنلاین گیربکس در بازار رقابتی خدمات، سهم قابل توجهی از مشتریان رابه خود اختصاص دهد.

مجموعه ما با تکیه بر مدیران دوره دیده و مجرب خود این اطمینان رابه شما می دهد که با خیالی آسوده از انتخاب خود لذت ببرید.

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پیشنهاد می دهیم آنلاین گیربکس را انتخاب نمایید.

https://onlinegearbox.com/peugeot-206-gearbox-repai

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

آخرین اخبار

بین الملل