کد خبر: 242567
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
بازار خودروهای وارداتی

یکی از اهداف وزارت صمت از ابتدای دولت سیزدهم کنترل بازار خودرو و رفع نارضایتی مردم از موضوعات مربوط به نابسامانی های بازار خودرو بوده، به‌این منظور یکی از ابزارهای موثر جهت جبران فاصله بین عرضه و تقاضا، واردات خودرو از کشورهای خارجی با اولویت عرضه خودرو برای عموم اقشار کشور است.

به گزارش «اخبار خودرو»،وزارت صمت درخصوص واردات خودرو اظهار کرد:‌ «یکی از اهداف وزارت صمت از ابتدای دولت سیزدهم کنترل بازار خودرو و رفع نارضایتی مردم از موضوعات مربوط به نابسامانی های بازار خودرو بوده، به‌این منظور یکی از ابزارهای موثر جهت جبران فاصله بین عرضه و تقاضا، واردات خودرو از کشورهای خارجی با اولویت عرضه خودرو برای عموم اقشار کشور است. از این‌رو موضوع واردات خودرو از ابتدای دولت سیزدهم در دستور کار وزارت صمت قرار گرفت.
این وزارتخانه اظهار کرد: «شرایط ارزی کشور در سال گذشته به‌گونه‌ای نبود که این موضوع در سال ۱۴۰۰ به ثمر بنشیند. بنابراین با تغییر مسئولان حوزه حمل‌ونقل وزارت صمت در ابتدای سال ۱۴۰۱ این ماموریت مهم به این حوزه سپرده شد و از ابتدای سال جاری با جدیت مورد پیگیری قرار گرفت. واردات خودرو در شرایطی که بیش‌از چهار سال انجام نشده بود، نیاز به ریل‌گذاری درستی داشت که به‌دور از شتاب‌زدگی با اقدامی عقلایی با در نظر گرفتن همه مسائل مربوطه به نتایج مطلوب دست پیدا کند. هم زمان با ایجاد سازوکارهای لازم برای واردات خودرو لازم بود تا مساله تیراژ خودرو تولید داخل افزایش یابد تا التهاب بازار کاهش یابد تا خودروهای وارداتی بتوانند به‌عنوان ابزار کمکی وارد شوند. در غیر این صورت ممکن بود خودروهای وارداتی خود یک بازار دوم با شرایط ویژه‌خواری و واسطه‌گری به‌وجود بیاورند که التهابات بازار نه‌تنها کنترل نشود بلکه ملتهب تر هم بشود. همچنین مسائل تیراژ و کیفیت تولید داخل باید افزایش می‌یافت تا ضربه پذیری لازم را در شرایط واردات به دست می آورد.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • راد IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
  0 0
  آقای وزیربی و جوجه روآخرپاییزمیشمارندددد.هیچ مسئول باکیفیت وانسان ومدبری درسرکارنیست.وکسی هم به فکرمردم وسلامت مردم نیست.فقط همه مسئولین به فکرپرکردن جیب خودشان هستن
 • کریم IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  0 0
  هر کی باور میکنه یا ساده لوح است یا چیزی گرفته و این متن رو نوشته

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =