کد خبر: 246014
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از بهره برداری آزاد راه شیراز - اصفهان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش «اخبار خودرو»،خیرالله خادمی گفت: اوایل مهر آماده ایم تا آزادراه شیراز اصفهان را به بهره برداری برسانیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این آزادراه، طولانی‌ترین آزاد راه کشور است که به صورت ممتد و به طول 212 کیلومتر زیر بار ترافیکی می‌رود.
وی افزود: این آزادراه طول مسیر را نسبت به جاده فعلی 134 کیلومتر کوتاهتر و زمان سفر را حداقل دو ساعت کاهش می‌دهد و پیش بینی می‌شود بیش از 100 میلیون لیتر در سال کاهش مصرف سوخت به همراه داشته باشد.
خادمی با بیان اینکه این آزادراه تکمیل کننده بخشی از راهگذر شمال - جنوب است گفت: بلندترین پل کشور به ارتفاع 110 و طول 264 متر در این آزادراه احداث شده و هزار و 400 متر گالری تونل در مسیر وجود دارد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تصریح کرد: شش قطعه از 8 قطعه این آزادراه آماده بهره برداری است و قطعه هفتم با پیشرفت فیزیکی 70 درصد و هنوز عملیات اجرایی قطعه هشت آغاز نشده ضمن اینکه ارزش روز ساخت این آزادراه 25 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.
وی در پایان یادآور شد: برای ساخت این آزادراه 50 درصد بخش خصوصی و 50 درصد بخش دولتی سرمایه گذاری کرده و قرارداد با بخش خصوصی برای بازگشت سرمایه 18 سال است و در دو تا سه مکان، ایستگاه دریافت عوارض آزادراهی تعبیه شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =