image-20240209003010-1.jpeg

بخشی از اتفاقات جالب و اخبار پر سروصدایی در این دوره از نمایشگاه خودرو تهران متعلق به غرفه‌های برند فونیکس و زیر برند فونیکس NEV بود که نه تنها جدیدترین خودروهای خود را به نمایش گذاشتند، بلکه با طراحی ویژه روی بدنه خودروها و المان‌های خاص هر غرفه، از شلوغ‌ترین بخش‌های اتو اکسپو تهران بودند.

برند فونیکس و زیر برند فونیکس NEV با نمایش محصولات متنوع و در فضای متفاوت در اتو اکسپو تهران، از شلوغ‌ترین غرفه‌های این دوره از نمایشگاه بودند و پای بسیاری برای تماشای جدیدترین پیشرانه‌ها و تکنولوژی‌های صنعت خودرو به این غرفه باز شد.

استقبال کم نظیر از لوکس‌ترین سدان مونتاژی ایران

آریزو 8 به عنوان بزرگترین، لوکس ترین و جدیدترین محصول صنعت خودرو، برای نخستین بار به نمایش عمومی درآمد و در هنگام پرده برداری از محصول، بازدیدکنندگان بسیاری گرد این خودرو درآمده بودند و از نزدیک شکوه هنر و ظرافت طراحی بدنه و کابین را لمس کردند.

غافلگیری فونیکس و فونیکس NEV برای بازدیدکنندگان از اتو اکسپو تهران

این خودرو مجلل که طی روزهای گذشته در فرآیند تست درایو و رونمایی قرار گرفته، در تست‌های اولیه شتاب بی‌نظیر و عملکرد بی‌نقص خود را با بهره بردن از پیشرانه 2 لیتری مجهز به توربوشارژر و توان تولید بیش از 250 اسب بخار و 390 نیوتن گشتاور را به نمایش گذاشته و با شتاب 7.6 ثانیه‌ای نظرات مثبت کارشناسان دنیای خود را به خوب جلب کرده است.

جلب توجه سریع‌ترین‌های بازار

با فاصله اندکی آریزو 6 GT با طراحی خاص بدنه که جلوه خاصی از جنون سرعت و قدرت را به مخاطب القا می‌کرد، توجهات را به خود جلب کرده بود و جوانان و عاشقان بیشتر از هر قشری طراحی لوکس خودرو را نظاره کردند و پشت فرمان آن نشستند.

غافلگیری فونیکس و فونیکس NEV برای بازدیدکنندگان از اتو اکسپو تهران

دیگر خودروهای غرفه فونیکس که علاوه بر جذابیت‌های بدنه و ظاهری خود با یک پوشش ویژه توجهات را به خود معطوف کرده بود، FX یا سریعترین کراس اوور بازار بود که ثبت سفارش این خودرو و علاقه مندانی که دور آن جمع شده بودند، نشان از توجه بالای جوان‌ها به این خودرو دارد.

دو دیفرانسیل محبوب برند فونیکس در محاصره مردم

شاید تیگو 8 پرو مکس IE را باید تنها خودرویی دانست که برای هر گروهی جذابیت دارد. بازار خودرو ایران روز به روز به سمت فروش بیشتر کراس اوورها می‌رود و در این شرایط تیگو 8 پرو مکس به عنوان یکی از پرقدرت‌ترین و مجلل‌ترین دو دیفرانسیل بازار مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان از غرفه فونیکس قرار داشت.

تیگو 7 پرو (در قالب خودرو امداد مدیران خودرو)، تیگو 7 پرو مکس و آریزو 6 پرو از دیگر خودروهای غرفه فونیکس بود که با توجه به توان اقتصادی و سلایق بازدیدکنندگان از توجهات دور نمانده بود و استقبال خوبی از این خودروها صورت گرفت.

خودروهای پاک در غرفه متفاوت فونیکس NEV

اگر وارد سالن A4 مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب می‌شدید، نکته قابل توجه و بارز وضعیت خاص غرفه فونیکس NEV بود که متناسب با ماهیت خودروهای این زیر برند، با تلفیق گیاهان، درختان و المان‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر مانند پنل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی جذابیت ویژه‌ای را با خودروهای پاک خلق کرده بود.

غافلگیری فونیکس و فونیکس NEV برای بازدیدکنندگان از اتو اکسپو تهران

تیگو 8 پرو ای پلاس به عنوان اولین پلاگین هیبرید مونتاژی در ایران، به جهت تکنولوژی پاک و داشتن دو پیشرانه برقی – بنزینی برای هر بازدیدکننده‌ای از این غرفه با توجه و اشتیاق زیادی همراه بود. به خصوص وقتی پشت فرمان این خودرو نشستند، به جهت موتور بدون صدای این خودرو، با تعجب و حیرت درباره تیگو 8 پرو ای پلاس صحبت می‌کردند.

نمایش پلاگین هیبرید آینده بازار

جدیدترین محصول فونیکسNEV یعنی تیگو 7 پرو ای پلاس که هنوز به مرحله رونمایی رسمی نرسیده، روی جایگاه مدور و متحرک می‌درخشید و برای علاقه‌مندان بیشمار تیگو 7، عرضه نسخه پلاگین هیبرید این خودرو به نام تیگو 7 پرو ای پلاس با هیجان زیادی همراه بود.

غافلگیری فونیکس و فونیکس NEV برای بازدیدکنندگان از اتو اکسپو تهران

آریزو 5 برقی هم سومین محصول به نمایش درآمده بود تا سبد محصولات پاک این برند پربارتر از نمایشگاه‌های گذشته شود و نشانگر جدیت و امید برند فونیکس به رقم زدن آینده‌ای پاک و امیدبخش برای همه نسل‌های فعلی و آینده ایران باشد.

برند فونیکس و زیر برند فونیکس NEV با ارائه خودروهای مجلل، ایمن و سریع و احترام به محیط زیست نویدبخش بهبود کیفیت صنعت خودرو و احترام به هوای پاک و زندگی سالم است.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امید IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
  10 1
  شکوه هنر و ظرافت 😅😅😅خوب مردم بدبخت مجبور به خرید لنگای چینی میکنید دزدا
  • سلام IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
   0 0
   چرا فکر می کنید همه جا باید حرف بزنید اونم بدون اطلاعات چین امسال بزرگترین صادر کننده خودرو شد و ژاپن رو پشت سر گذاشت دقیقا مثل گوشی همراه که چین یکی از مهم ترین تولید کننده هاست ای کاش ما جای چین بودیم ولی در هر صورت واقعیت اینه که تولیدات چین با ده سال پیش اونا فرق کرده
  • محمدرضا IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۶
   0 0
   چین یکی از کشورهای پیشرفته جهان هستش مزخرف نگو
 • حمید IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
  1 0
  جناب شکوه هنر...فکرکنم تو عمرت یکبار هم شده از کشور خارج نشدی،،،داداش دبی و اروپا هیچ،یه سفر برو کربلا هم زیارتی کن و هم ماشینایی که عراقیا استفاده میکنند ببین....بعدا نظرت درباره لگن های چینی عوض میشه
 • همایون کوهی IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
  0 0
  با اینهمه اسم و شماره مدل‌ها بیشتر برای انتخاب گیج میشویم بایستی در گزارش جدولی مقایسه ای از مشخصات فنی همه خود روهای نمایشگاه تهیه و ارابه شود و طرز خرید مستقیم از نماینده بدون سامانه و دلال بازی و نوبت مشخص شود عکس ها هم گویا نیست
 • حمید IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
  0 0
  انگار داره از طراحی بنز حرف میزنه زارت 🍌
 • پیمان IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
  0 0
  جیلی آزکارا زودتر از این رونمایی شد ... نگید اولین. هر چی باشه ۱۰ سال جلوتر از فونیکس مردم ایران میشناسن جیلی رو.
 • طاها IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
  0 0
  همین تویی که داری میگی چینی آشغاله نهایت همون پراید رو‌ بتونی بخری اخه تو اول دست کن جیبت بعد نظر بده بابا هر ننه قمری کارشناس شده همین چینی ها اگه نبودن کل ایران پراید و ۴۰۵ سوار بود قبل از حرف زدن خوب مزه مزه کن،نداشته هاتو به عقده تبدیل نکن
 • آهنگ IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  0 0
  هرچی هست از محصولات داخلی بهتر و تو چند سال چین پیشرفت چشم گیری در صنعت خودرو وهر چیز دیگه شده الان ابر فدرت مای یا چین مالی که زمان شاه پیکاه و... داره داشتیم چین نداشت الان پس رفت تو هرچی برای ما و ملت بوده الکی هم چیزی نگید بخدا
 • امید IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
  1 0
  مافیا و رانت، ماشین های داغون بی کیفیت چینی رو سه برابر قیمت واقعی می چپونن تو جیب مردم، خون مردم رو کردن تو شیشه. نمایشگاه تهران شده نمایشگاه خودروی چین. بعد میگین شکوه و هنر و ظرافت. تویوتا و نیسان رو بیارید توی نمایشگاه بعد ببینید کسی اصلا میاد سمت این لگن ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =