کد خبر: 248708
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹

ویژگی های سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو

بررسی تاریخچه‌ی قیمت‌های بازار کریپتوکارنسی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت، علاوه بر حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم، باعث ایجاد بازدهی بیشتر نسبت به شوک‌های اقتصادی می‌شود و برای سرمایه‌گذاران مزیت تولید ثروت نیز دارد. با این حال، از میان حدود ۲۳,۰۰۰ پروژه‌ی فعال در حوزه‌ی کریپتوکارنسی، تعداد قابل توجهی از آن‌ها بعد از مدت کوتاهی از چرخه‌ی فعالیت خارج می‌شوند.

سرمایه‌گذاری بلند مدت

با توجه به وقوع متوقف شدن بسیاری از پروژه‌های معرفی شده در زمینه‌ی کریپتو بعد از گذشت مدت زمان کوتاه، برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت، انتخاب پروژه‌هایی که قدرت ماندگاری بالایی در زمینه‌ی بلاکچین و بازار نوظهور ارزهای دیجیتال داشته باشند، بسیار حیاتی است.

احتمالاً شما هم شنیده‌اید که پروژه‌های کوچک و میم‌کوین‌ها در بازه‌های زمانی کوتاهی، رشدهای قابل توجهی را داشته‌اند. اما زمانی که به سرمایه‌گذاری بزرگ و بلندمدت فکر می‌کنیم، منطقی است که بهترین‌های بازار با ارزش بازار بالا را در نظر بگیریم.

مزایای سرمایه گذاری بلند مدت

در ادامه قصد داریم تا برخی مزایای سرمایه گذاری های بلند مدت را مورد بررسی قرار دهیم.

1- کاهش ریسک

بازار کریپتوکارنسی معمولاً با نوسانات شدید قیمتی شناخته می‌شود. اگرچه این نوسانات بالا برای نوسان‌گیرهای روزانه و کوتاه‌مدتی فرصت‌های معاملاتی بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند، اما گاهی این نوع معاملات ممکن است با ریسک بالایی همراه باشند و ممکن است افراد را با ضررهای سنگینی روبه‌رو کنند.

بنابراین، سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و نتیجه‌گرا، به دور از نوسانات کوتاه‌مدتی بازار، می‌توانند علاوه بر کاهش استرس معامله‌گران، ریسک کمتری نیز داشته باشند. این نوع سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر به دنبال بهره‌وری بلندمدت و سودآوری پایدار هستند، به جای این‌که به دنبال سود زودبازده و ریسک‌های بیشتر باشند.

2- بازده بهتر

بررسی سابقه‌ی بازار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بهترین بازدهی را نسبت به سودهای جزئی با تعداد معاملات بالا داشته‌اند. ارزیابی برخی از پروژه‌های پایدار نشان می‌دهد که در بازه‌های زمانی بلندمدت، سودهای قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران تولید کرده‌اند. تجربه نشان داده که انتخاب‌های هوشمندانه در کنار سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت، بازدهی عالی در این بازار را به همراه داشته‌اند.

به هر حال، سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازار کریپتو نیازمند داشتن اطلاعات درست از منابع معتبر و انتخاب پروژه‌های مناسب است. همچنین، با توجه به اینکه فروش و خرید ارزهای دیجیتال به صورت غیر متمرکز و بدون نظارت نهادهای مالی انجام می‌شود، بهتر است مبادلات خود را از طریق صرافی‌های معتبر و معروف انجام دهید.

ویژگی های سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو

معایب سرمایه گذاری های بلند مدت

1- قفل شدن سرمایه

سرمایه‌ها، شرایط زندگی، درآمدها و مشکلات افراد با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین، وقتی از سرمایه‌گذاری بلندمدت صحبت می‌کنیم، نباید از نقش اتفاقات غیرمنتظره و نیازهای مالی که به دنبال دارند غافل شویم. برخی از افراد پس از انتخاب پروژه‌ی مناسب و تعیین مدت زمانی که قصد دارند در آن سرمایه‌گذاری کنند، اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند و تا پایان بازه‌ی زمانی مشخص شده سرمایه‌شان را خارج نمی‌کنند. اما برخی دیگر ممکن است به دلیل نیازهای مالی قبل از رسیدن به هدف مورد نظر، مجبور به خروج از بازار شوند. در این موارد، افراد ممکن است به دلیل نوسانات منفی ارزهای خریداری شده، علاوه بر اینکه سود مورد نظر را دریافت نمی‌کنند، زیان نیز را تجربه کنند.

2- تصمیم گیری های پر از استرس

سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت نیز دارای نگرانی‌ها و استرس‌های خود هستند. اغلب شاهد داستان‌ها و تجربیاتی از افرادی هستیم که به طور ناگهانی از بازار خارج شده‌اند یا در لحظاتی از رشد قیمت دارایی‌های خود را فروخته‌اند. بعضی از افراد پس از احساس کردن عقب افتادن از بازار، به فروش دارایی‌های خود می‌پردازند، در حالی که واقعاً بعد از صبر و شکیبایی، در زمانی که قیمت‌ها رشد می‌کنند، بهتر بودند.

همچنین، بعضی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که می‌توانند دارایی‌های خود را بدون تعیین حد ضرر نگهداری کنند. این ممکن است باعث شود که بعد از مدت‌ها صبر کردن، با کاهش قیمت دوباره روبرو شوند.

سرمایه گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت

نوسانات بالای بازار کریپتوکارنسی می‌تواند برای معامله‌گران نوسان‌گیر موقعیت‌های بسیار پرسود معاملاتی را فراهم کند. گاهی این معاملات کوتاه مدت حتی در بازه‌های زمانی چند ماهه، بازده بالاتری نسبت به سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت ثبت می‌کنند. اما داستان سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت کمی متفاوت است. برای این سرمایه‌گذاری‌ها باید به دنبال پروژه‌های با ثبات و ماندگار باشید. میم‌کوین‌های بازار اگرچه گاهی برای کوتاه مدت بازده خاصی دارند، اما نمی‌توانند انتخابی امن برای سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و بلندمدت باشند.

پروژه های مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت

وقتی از مرحله‌ی حذف پروژه‌های میم‌کوین و رمزارزهایی با ماهیت کلاهبرداری گذشتید، برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت باید به انتخاب پروژه و رمزارز مورد نظر خود با توجه به فاکتورهای مهمی مانند ارزش بازار، چشم‌انداز آینده‌ی پروژه، میزان ریسک و قدرت بازده‌ای بالا توجه کنید. صرافی نیپوتو با ایجاد فضایی کاربردی و ایمن، شرایط مبادله‌ی ارزهای معتبر بازار کریپتوکارنسی را فراهم کرده است.

بهترین بلند مدتی ها کریپتو

بیت کوین

بیت کوین بیشترین اعتبار را به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در دنیای کریپتوکارنسی دارد. در سال ۲۰۱۶، هر بیت کوین با قیمت ۵۰۰ دلار معامله می‌شد، اما اکنون پس از ۷ سال، در ژوئن ۲۰۲۳، هر بیت کوین به قیمت ۲۶،۰۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

اتریوم

اتریوم، علاوه بر این که یک ارز دیجیتال با بازدهی فوق‌العاده است، به عنوان یک پلتفرم بلاکچین نیز بسیار کاربردی محسوب می‌شود. ارز دیجیتال اتریوم (ETH) با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و امکان مبادلات توکن‌های غیر قابل‌تعویض (NFT) توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران فعال در این حوزه را به خود جلب کرده است. قیمت اتریوم از آوریل ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۲۳ از حدود ۱۱ دلار به ۱۶۴۵ دلار افزایش یافته است.

بایننس کوین

صرافی بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان است و ارز دیجیتال خود، یعنی بایننس کوین را پشتیبانی می‌کند. در سال ۲۰۱۷، قیمت بایننس کوین کمتر از ۱۰ دلار بود و تا سال ۲۰۲۳، هر توکن بایننس در حدود ۲۱۳ دلار معامله می‌شود.

چین لینک

چین لینک در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک پروژه با هدف ایجاد ارتباط بین داده‌های دنیای واقعی و بلاکچین طراحی شد. در ژوئن سال ۲۰۲۳، هر توکن چین لینک با قیمت ۵.۲۳ دلار معامله می‌شود. با توجه به ارزش بازاری که به مبلغ ۲.۷ میلیارد دلار ارزیابی شده است، این پروژه ممکن است آینده‌ای درخشان داشته باشد.

ریپل

ریپل، یکی از توکن‌های با ارزش زیر یک دلار در بازار کریپتوکارنسی است و برای بلاکچین خود از ارزهای فیات و کریپتو اعم از فیات و کریپتو پشتیبانی می‌کند. این توکن از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳، رشد قابل توجهی را با ثبت ۶۰۰۰ درصد افزایش قیمت تجربه کرده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۲۳، قیمت ریپل به حدود ۰.۵۳ دلار ارزش‌گذاری شده است و ارزش بازار آن به مبلغ ۲۷ میلیارد دلار می‌رسد. اگر SEC که با پرونده‌ی حقوقی آن مرتبط است از تاثیر خود بر قیمت ریپل کم کند، این ارز ممکن است به عنوان یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب شود.

همچنین بخوانید: ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

ویژگی های سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتو

حرف آخر

بدون شک، در محیط‌های سرمایه‌گذاری، اهمیت مدیریت ریسک و تعیین حدود سود و ضرر بسیار بالاست. اما با در نظر گرفتن این اصول، تحلیل داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بلندمدت در پروژه‌های معتبر بازار کریپتوکارنسی معمولاً با بازدهی بالاتری همراه است نسبت به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت. این نتیجه نشان می‌دهد که اگرچه بازار کریپتوکارنسی نوسانات زیادی دارد و ریسک‌های خاصی را در بر دارد، اما در طولانی مدت، پروژه‌های معتبر این بازار می‌توانند سود قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان بیاورند، به شرطی که اصول سرمایه‌گذاری مورد نیاز را رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =