کد خبر: 249375
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸
خودرو برقی

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران از تایید مشخصات فنی ۴ خودروی برقی و دریافت مجوز پلاک تاکسی از وزارت کشور خبر داد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت برسازمان تاکسیرانی شهر تهران از تایید مشخصات فنی ۴ خودروی برقی و دریافت مجوز پلاک تاکسی از وزارت کشور خبر داد.

شادی مالکی گفت: در ادامه سیاست‌های دولت سیزدهم و شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرهای کشور به‌ویژه شهر تهران و به‌روزرسانی ناوگان حمل و نقل درون شهری و افزایش ایمنی خدمات به شهروندان شهر تهران وزارت کشور ضمن تایید مشخصات فنی ۴ مدل خودروی برقی طی مکاتبه‌ای مجوز اعطای پلاک تاکسی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی را صادر کرد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: این نخستین گام برای تایید مشخصات فنی خودروهای برقی است و دیگر خودروهای برقی وارداتی هم در حال طی مراحل فنی برای دریافت این مجوز از وزارت کشور هستند.

شادی مالکی افزود: این مهم آغاز تحولات کلان و سبز سیستم حمل ونقل عمومی شهر تهران خواهد بود.

قرار است ۲۷۵۰۰ دستگاه تاکسی برقی از محل قرارداد شهرداری با شرکت‌های چینی وارد تهران شود و ۲۷۰۰۰ تاکسی دیگر هم وزارت صمت به شهرداری تهران تحویل می‌دهد.

۴ شرکت خودروساز، خودروهای برقی خود را معرفی کرده‌اند، توافق‌نامه‌ها امضا شده و تعدادی تاکسی نیز رونمایی شده است، اما همه آنها در انتظار پلاک هستند؛ بعد از نصب پلاک «ت»، فعالیت این خودروها در خطوط تعیین شده آغاز خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =