کد خبر: 249604
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۶
اسد کرمی ، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران

به‌گفته رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران از ۱۵ خرداد تاکنون قیمت‌ها سیر ریزشی داشته‌اند به‌طوری‌که اکنون با کاهش ۳۵درصدی قیمت انواع خودروهای خارجی و کاهش ۲۵درصدی خودروهای داخلی مواجه هستیم.

اسد کرمی، رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران در تشریح آخرین وضعیت بازار خودرو کشور از افت چشمگیر قیمت‌ها خبر داد و گفت: کاهش نرخ دلار به کاهش قیمت خودرو در بازار انجامیده و این شرایط اوضاع ناخوشایندی را برای نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو رقم زده است.

کرمی در ادامه ارزیابی خود را از تاثیر واردات خودرو در بازار تشریح کرد و گفت: بازار همچنان راکد است و اقدام دولت برای واردات خودرو و فراهم آمدن امکان ثبت‌نام برای خودروهای وارداتی به این دلیل که در شمار محدود صورت گرفته است، نتوانست آنچنان که باید تغییر مطلوبی در بازار ایجاد کند زیرا بازار خودرو برای متعادل شدن نیاز به عرضه گسترده‌تری دارد.

وی افزود: همچنین واردات نباید تنها به افراد حقیقی و حقوقی خاص محدود شود، اگر شمار بیشتر و متنوع‌تری از مردم بتوانند به خودروهای وارداتی دسترسی داشته باشند بازار متعادل‌تری خواهیم داشت و این تعداد پاسخگوی تقاضایی که برای خودرو در کشور وجود دارد نیست.

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران همچنین تصریح کرد: واردکنندگان بدون نظارت وزارت صمت حواله خودروهای وارداتی را با هر قیمتی که می‌خواهند معامله می‌کنند و این امر نیز به نوبه خود بازار را به طور منفی متاثر می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =