کد خبر: 203449
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷

ساله بسیار مهمی که در مورد این اتومبیل وجود دارد، قدرت فوق‌العاده موتور آن و چهار‌چرخ حرکتی است چون سریع‌ترین اتومبیل سوپر‌اسپرت جهان به‌حساب می‌آید. باید تاکید کنم که به‌طور دیوانه‌واری سریع است.

به گزارش اخبار خودرو ،در مراسم معرفی مدل بوگاتی شیرون ۴۲ که توسط مدیر این شرکت آقای ولفانگ دورهایمر انجام گرفت، در خلال برنامه، فیلمی از ثبت رکورد این اتومبیل از سرعت صفر - چهارصد- صفر‌ به نمایش گذاشته شد. این فیلم نفس حاضران را در سینه حبس می‌کرد. به‌طوری‌که افزایش سریع سرعت از حالت سکون تا سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و سپس توقف از آن سرعت به حالت سکون، هر بیننده‌ای را مجذوب می‌کرد. پس از اتمام فیلم‌، سوالات بسیاری از راننده‌ سریع‌ترین اتومبیل سطح جاده و خیابان در ذهن تداعی می‌شود. شاید بهتر بود که راننده هم حضور داشت و احساس خود را با همه در میان می‌گذاشت. در همین لحظه، ولفانگ دورهایمر، از خوان پابلو مونتویا‌، راننده بوگاتی شیرون ۴۲ دعوت کرد که به محل نمایش اتومبیل بیاید. در این زمان نیز فرصتی پیش آمد تا با وی گفت‌وگوی کوتاهی در مورد تجریبه رانندگی با این اتومبیل ویژه و خاص داشته باشیم که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  لطفا در مورد سوابق خودتان توضیح دهید. من خوان پابلو مونتویا در شهر بوگوتا در کشور کلمبیا در سال ۱۹۷۵ متولد شدم. به کمک پدرم، در مسابقات کارتینگ شرکت کردم و توانستم با پیروزی در بسیاری از مسابقات، در جایگاه قابل قبولی قرار بگیرم. سپس در مدرسه اتومبیلرانی ایالات‌متحده ثبت‌نام کردم. از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ در گروه اتومبیل‌های F3000 رانندگی ‌کردم. فعالیت من در مسابقات فرمول‌یک از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ در تیم‌های ویلیام (۲۰۰۱ – ۲۰۰۴‌)‌ و مک‌لارن (۲۰۰۵ – ۲۰۰۶‌) بود. پس از آن نیز در مسابقات نسکار آمریکا از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ شرکت کردم. سپس به مسابقات ایندی‌کار برگشتم و تا‌کنون در این زمینه مشغول به رقابت و رانندگی هستم. قبل از اینکه رانندگی با بوگاتی شیرون را آغاز کنید، انتظار خاصی از اتومبیل داشتید که برآورده نشود ؟ مساله بسیار مهمی که در مورد این اتومبیل وجود دارد، قدرت فوق‌العاده موتور آن و چهار‌چرخ حرکتی است چون سریع‌ترین اتومبیل سوپر‌اسپرت جهان به‌حساب می‌آید. باید تاکید کنم که به‌طور دیوانه‌واری سریع است. همزمان تعادل بسیار عالی روی سطح مسیر حرکت دارد. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد اتومبیل مذکور این است که در هر زمان می‌توان با آن رانندگی کرد، برای مثال برای رانندگی در شهر یا جاده، بزرگراه و حتی یک رانندگی آرام به همراه خانواده. همچنین بسیار اتومبیل ایمن و مطمئنی است. یکی از نکات جالب‌توجه برای هر بیننده رانندگی شما، عدم‌استفاده از لباس مخصوص و کلاه ایمنی است. لطفا کمی در این مورد توضیح دهید. ابتدا دست‌اندرکاران به من گفتند که برای رسیدن به سرعت ۴۰۰‌، نیاز به استفاده از کلاه ایمنی و لباس مخصوص رانندگی است. اما من اعتقاد دارم که وقتی چنین اتومبیل مطمئن، ایمن و منحصربه‌فردی را قرار است رانندگی کنم پس نیازی به استفاده این لوازم نیست. حتی شما هم می‌توانید سوار شوید و رانندگی کنید. این اطمینان کامل است که به من اعتماد به‌نفس لازم را برای دستیابی به این سرعت می‌دهد. به‌همین علت نیز در زمان آزمایش ۰-۴۰۰-۰ با همین لباس معمولی که بر تن دارم، این رکورد را زدم. با اطلاعاتی که از سابقه این اتومبیل دارم، اتومبیلی بسیار خاص، مطمئن و قابل پیش‌بینی است. احساس شما در زمان شتاب‌گیری تا سرعت ۴۰۰ کیلومتر چه بود؟ با توجه به قابلیت و مشخصات بسیار عالی فنی بوگاتی شیرون، در سریع‌ترین زمان ممکن بر سرعت آن افزوده شد و به‌راحتی به سرعت ۴۰۰ دست پیدا کردم. با توجه به اینکه راننده حرفه‌ای هستید، آیا عملکرد بوگاتی شیرون، انتظارات شما را در این رانندگی فراهم آورده است ؟ با توجه به قابلیت‌های فنی‌، ایمنی و عملکرد این مدل منحصربه‌فرد، باید با قاطعیت بگویم، بله، به‌طور کامل. در هنگام رانندگی با این سرعت و فراتر از تجربیاتی که در پیست اتومبیلرانی در آمریکا دارید، تغییرات فیزیولوژیکی مانند افزایش ترشح آدرنالین در بدن و تغییرات دیگر را داشتید‌؟ همانطور که قبلا به آن اشاره کردم، با توجه به اطمینانی که از این اتومبیل وجود دارد و تجربه‌ای که در رانندگی دارم، هیچ‌گونه تغییری در من ایجاد نشد و بسیار آرام رانندگی را انجام دادم. در زمان ترمزگیری در سرعت ۴۰۰ ، آیا اطمینان کامل و کنترل مورد نیاز را داشتید؟ فقط با فشار روی پدال ترمز، بلافاصله با بازشدن اسپویلر عقب و به کمک دیسک‌های سرامیکی و سیستم پیشرفته عملکرد ترمز، فشار لازم روی اکسل عقب و چرخ‌ها وارد و باعث شد به‌راحتی اتومبیل تعادل داشته باشد و امکان توقف را در بهترین حالت بدون هیچ‌گونه نگرانی داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

آخرین اخبار

بین الملل