کد خبر: 206674
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر صنعت درباره قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت رنو در ایران خبر داد.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایسنا ،سیده حمیده زرآبادی اظهار کرد: از آقای شریعتمداری وزیر صنعت سوالی را درباره علت عدم رعایت منافع عمومی کشور در قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتونگین ناصح مطرح کردم.

وی افزود: با توجه به امضای قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک رنو در ایران با ایدرو و شرکت پرتونگین ناصح، در این سرمایه‌گذاری مشترک رنو اکثریت سهم را خواهد داشت و این سابقه بدی دارد؛ چرا که در شرکت رنو هنوز هم موتور از خارج وارد می‌شود و منافع ملی لحاظ نشده و مدیریت در دور اول با رنو خواهد بود؛ لذا باید منافع عمومی طرفین قرارداد حفظ شود، اما با توجه به بحث قرارداد این اتفاق نیفتاده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت که درباره سهم آورده نقدی طرفین قرارداد و ارائه تاییدیه سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، شفاف شدن سهم قطعات تولید داخل، تعهد به صادرات و شفاف شدن تعداد صادرات و ارائه برنامه چگونگی تامین آورده و مصارف آن از وزیر صنعت سوال کرده و در عین حال پرسیده که طرف ایرانی قرارداد با چه توجیهی در سهم ۲۰ درصد سازمان گسترش (دولت) و ۲۰ درصد شرکت بی‌تجربه در تولید خودرو قرار دارد و منافع ایران در این قرارداد چگونه تضمین می‌شود.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمد ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
    بابا بی خیال این همه ارز به خاطر واردات تمام قطعات خودروهای بنجول چینی از مملکت خارج میشه این نمایده مدم نگرانی نداشته و نداره حالا که یک خودروساز درجه دو با کمی کیفیت می خواد بیاد شروع به فعالیت بکنه همه صداشون درامده!! واقعا من یک نفر به عنوان شهروند و علاقه مند به توسعه زادگاهم می خواهم یکنفر از مسئولین این سئوال من را پاسخ بده. ارز ارزه دیگه مگر با هم فرق دارند؟
  • حمید ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
    این خیلی خوبه مدیریت با رنو باشه شاید کمی برایتان آموزش مدیریت باشه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل