کد خبر: 210195
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

با وجود این‌که بازار ایران برای ما بسیار جذاب است اما مسائل سیاسی ایران باعث شدند کشورهای غربی به‌رغم تمایلی که به حضور در این بازار دارند، وارد این کشور نشوند.

به گزارش« اخبار خودرو » ، فولکس‌ واگن پس از ۱۷سال دوباره به بازار ایران بازگشت و نخستین سری از خودروهای این شرکت در هفته جاری، سرانجام در مجموعه صنعتی ماموت‌خودرو تحویل مشتریان شد.

در این مراسم با حضور مهرزاد فردوس ، مدیرعامل گروه صنعتی ماموت ، میکائیل‌ کلور برشتولد ، سفیر آلمان و آندرس ساندس‌ جنسن ، مدیر پروژه فولکس‌واگن در ایران و همچنین جمعی از مشتریان این خودروها برگزار و ۱۲ دستگاه از خودروهای پاسات و تیگوان فولکس‌واگن به مشتریان تحویل داده شد.

با تداوم این مراسم که «سه‌شنبه‌های ماموتی» خوانده می‌شود، هر هفته خودروهای مشتریان را تحویل می‌دهند و با توجه به اینکه زمان تحویل خودرو در کشور معمولا بسیار طولانی‌ است، انجام این کار از سوی ماموت اقدام بسیار جالب توجهی است.

در این برنامه این امکان برای مشتریان فراهم می‌شود تا خودروهای فولکس‌واگن را در پیست شرکت تست کنند. در حاشیه نخستین «سه‌شنبه ماموتی» با مدیر پروژه فولکس واگن در ایران به گفت‌و‌گو پرداختیم.

نظر شما درمورد این برنامه چیست؟

روز خوبی بود و بسیار خوشحالیم که سرانجام این اتفاق افتاد و توانستیم خودروهای فولکس‌واگن را به مشتریان تحویل دهیم. چنین اتفاقی این روز را به‌یادماندنی کرد.

چطور شد بعد از ۱۷ سال فولکس‌واگن دوباره به ایران آمد؟

این اتفاق یک روند طولانی بود اما در‌نهایت توانستیم به ایران بازگردیم. با وجود این‌که بازار ایران برای ما بسیار جذاب است اما مسائل سیاسی ایران باعث شدند کشورهای غربی به‌رغم تمایلی که به حضور در این بازار دارند، وارد این کشور نشوند. اقدامات اخیر باعث شدند ما به بازار ایران برگردیم و ماموت را هم به‌عنوان یک شریک خوب در این بازار پیدا کردیم.

بازخورد حضورتان را در ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ایران کشوری است که تاریخچه طولانی، مردمانی خوب و فرهنگی متفاوت دارد. همچنین ایران از نظر قدرت هرچند بهترین نیست اما یکی از پرقدرت‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

شرایط ایران به گونه‌ای است که بازار آن را نسبت به سایر کشورها متفاوت ارزیابی می‌کنیم. همین موضوع باعث شده است مرحله‌‌به‌مرحله گام برداریم. امیدواریم با توجه به قدرت ایران و ساختارهای قوی این کشور، بتوانیم در بازار آن موفق باشیم.

تفاوت‌های بازار ایران را با بازار دیگر کشورها در چه می‌دانید؟

دلیل اصلی آن بسته بودن بازار ایران برای سال‌های متوالی است که باعث شده بود اقتصاد ایران با دیگر اقتصادهای دنیا ارتباط نداشته باشد و این اقتصاد محدود از پیشرفت ایران جلوگیری کرده‌ بود.

انتظار می‌رفت یک کشور بر اثر این محدودیت‌ها، محدود باقی بماند اما امروز شاهد هستیم دیگر این‌طور نیست و پیشرفت در ایران بسیار سریع اتفاق می‌افتد و مردم ایران خیلی سریع یاد می‌گیرند و جلو می‌روند. همین موضوع تفاوت بزرگ ایران با برخی کشورهاست که طبق روال عادی مورد انتظار پیش نمی‌رود.

فولکس‌واگن پیش از ورود به هر بازاری ابتدا آن‌را ارزیابی‌ می‌کند. ارزیابی فولکس‌واگن از بازار ایران چگونه پیش رفت و چه سگمنت‌هایی را برای این بازار مناسب می‌دانید؟ برای پیشروی در بازار ایران الگوی خاص خود را تعریف‌ کردید یا از کره‌ای‌ها و فرانسوی‌ها الگو گرفتید؟

فولکس‌واگن در هر بازار استراتژی‌های مختص خود را دارد اما به‌طور قطع بازارها نیز تاثیر خود را روی این استراتژی‌ها می‌گذارند. برای بازگشت به ایران بررسی‌های طولانی انجام دادیم و یک‌باره تصمیم به این کار نگرفتیم.

از اتاق‌های بازرگانی موجود در ایران و شرکت‌هایی که در ایران کار می‌کنند، اطلاعات گسترده‌ای به دست آوردیم. بنابراین براساس نیازهای بازار ایران سگمنت‌ها را برای این کشور انتخاب کردیم، این تصمیمی است که براساس استراتژی کسب کردیم.

چرا برای حضور در ایران شرکت ماموت را انتخاب کردید؟

ماموت یک شرکت اثبات‌شده است، حتی از دید کسانی که خارج از ایران کار می‌کنند، ماموت مالکیت خود را دارد، تصمیمات خود را اجرا می‌کند، به هیچ‌چیز وابسته نیست، همیشه منتظر اتفاقات جدید است و از فرصت‌ها به بهترین‌ شکل استفاده می‌کند.

این موضوع برای ما جذاب بود چراکه به دنبال شرکتی بودیم که مطمئن باشیم آماده هر چالش و فرصت جدیدی است تا بتوانیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. همچنین شناخته‌شده بودن شرکت نیز برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

برنامه شما برای ارائه خدمات پس از فروش محصولات فولکس‌واگن در ایران چیست؟

ازجمله استراتژی‌های ما در ایران، تعریف یک‌سری نمایندگی محدود بود. تمام قطعات و خدمات پس از فروش این محصولات از طریق فولکس‌واگن و نمایندگان مجاز آن ارائه می‌شود.

بنابراین تمام تلاش ما بر این است بازار دیگری در این زمینه به وجود نیاید و خدمات فولکس‌واگن از طریق دیگری ارائه نشود. باید این اطمینان را پیدا کنیم خدمات فولکس‌واگن تنها از سوی این شرکت ارائه می‌شود.

قطعات نیز باید از طریق نمایندگان تامین شود. در‌حال‌حاضر تعمیرگاه و خدمات پس‌از فروش این شرکت آماده شده است.

در زمینه خودروهای کاروتجاری هم با ماموت همکاری خواهید داشت؟

حضور ما در این کشور به این معناست که آماده انجام هر کاری هستیم. اما واقعیت این است که برنامه‌ خاصی برای کاروتجاری‌ها نداریم. در بازار ایران مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت تا ببینیم بازار چه تقاضایی از ما دارد.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضا. ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
    خودرو سازهای المانی از دیر باز در بازار ایران جایگاه خاصی داشتن بنده اگه خودرو المانی در کشور موجود باشه از خودرو المانی استفاده میکنم از خودرو دیگه ای استفاده نمیکنم فقط دغدغه ای که داریم نوسانات قیمت هاست لطفا لظفا در مورد قیمتها خیلی رعایت فرمائید....نهایتن خدمات پس از فروش ما خیلی به خودرو سازهای المانی اعتماد داریم چون درمورد کار باکسی شوخی ندارن... به امید موفغیت ماموت خودرو و خودروهای المانی و دستکاری نکردن قیمت ها......
  • محمد ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
    ماموت خودرو، خودروی ۲۳۰۰۰ دلاری پاسات رو داره به مردم میفروشه ۶۳۰۰۰ دلار (۲۷۵۰۰۰۰۰۰ تومان). چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تیگوان ۲۵۰۰۰ دلاری میفروشه ۶۵۰۰۰ دلار. (۲۸۹۰۰۰۰۰۰) چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای اینکه نظارتی وجود نداره دولت هم مثل وارد کنندگان خودرو به فکر ...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

آخرین اخبار

بین الملل