کد خبر: 220916
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲

علی رغم گذشت بیش از دو ماه، سازمان ملی استاندارد ایران کماکان ۴۲ مدل موتورسیکلت غیراستاندارد که خط تولیدشان متوقف شده را اعلام نکرده است.

به گزارش «اخبار خودرو​» به نقل از ایسنا، هرچند در مورد توقف خط تولید خودروهای غیر استاندارد مسیر شفاف و روشنی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مدنظر قرار گرفتف اما به هیچ وجه این رویه در خصوص موتورسیکلت هایی که خط تولیدشان متوقف شده است صورت نگرفته است.

سازمان ملی اساتاندارد ایران در مرحله اول استانداردهای ۸۵گانه خودرویی از توقف تولید ۲۵ خودروی سواری و سنگین جاده‌ای و خبر داد و اسامی آن‌ها را نیز به صورت رسمی اعلام کرد. پس از آن نیز در مرحله دوم این طرح اعلام شد که خط تولید هیچ خودرویی متوقف نشده است؛ مسئله‌ای که در مورد موتورسیکلت‌های غیر استاندارد رعایت نشده و مشخص نیست سازمان ملی استاندارد ایران به چه دلیلی اطلاع رسانی لازم و کافی را در خصوص موتورسیکلت‌های غیر استاندارد در دستور کار قرار نمی‌دهد.

خبرگزاری ایسنا، پیگیری های مختلفی را در مورد لیست ۴۲ مدل موتورسیکلت که به دلیل عدم رعایت استانداردهای ۲۵ گانه با عدم تایید از سوی سازمان ملی استاندارد و توقف شماره‌گذاری روبرو شدند، مدنظر قرار داد که نتیجه ای نداشت. حتی در این خصوص در نشست خبری رییس سازمان ملی استاندارد ایران که به تازگی برگزار شد با طرح این پرسش که به چه علت اسامی ۴۲ موتورسیکلتی که خط تولید آنها از ابتدای تیرماه سال جاری به دلیل عدم رعایت استانداردهای ۲۵گانه مربوطه اعلام نمی‌شود، به جوابی بهتر از اینکه موتورسیکلت‌های مربوطه مشخص شده‌اند و انواع و مدل آنها بعدا اعلام می‌شود، نرسید.

گفتنی است با اضافه شدن هشت عنوان استاندارد برای موتورسیکلت‌ها از ابتدای دی‌ماه سال گذشته، تعداد استانداردهای مربوط به موتورسیکلت‌ها از ١٧ به ۲۵ مورد افزایش یافت و اعلام شد که هر موتورسیکلتی نتواند تا ابتدای فروردین‌ سال ۱۳۹۷ این تعداد استاندارد را رعایت کند، شماره‌گذاری نخواهد شد. با این حال در ابتدای سال جاری مجددا از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مهلتی سه ماهه برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شد تا آنها بتوانند استانداردهای مربوطه را رعایت کنند.

در نهایت اما با اعلام سازمان ملی استاندارد، تعداد ۴۲ مدل موتورسیکلت از ۱۶ واحد تولیدی در سراسر کشور به علت عدم رعایت ۲۵ استاندارد درنظر گرفته شده و عدم وجود تاییدیه‌های استانداردهای از ابتدای تیرماه سال جاری از فهرست مدل‌های مورد تایید سازمان ملی استاندارد حذف و شماره‌گذاری آنها متوقف شد.

از هشت عنوان استاندارد اجباری اضافه شده برای موتورسیکلت‌ها، پنج مورد مختص به همه موتورسیکلت‌ها بوده و سه مورد مربوط به موتورسیکلت‌های سه چرخ و چهار چرخ است. پنج مورد استاندارد لحاظ شده از هشت مورد استاندارد اجباری مذکور که مربوط به همه موتورسیکلت‌هاست به ترتیب مربوط به باک موتور، سازگاری الکترومغناطیسی، آینه، عدم دستکاری و برجستگی بیرونی است. همچنین سه مورد از هشت مورد استاندارد مذکور که مربوط به موتورسیکلت‌های سه چرخ و چهار چرخ است مربوط به شیشه‌شوی، کمربند و کوپلینگ است.

در بین هشت عنوان استاندارد جدید اضافه شده به ۱۷ مورد استاندارد اجباری قبلی موتورسیکلت‌ها پنج مورد از استانداردهای که انواع این وسیله نقلیه ملزم به رعایت آن هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به طور حتم بسیاری از موتور سیکلت‌ها را با تغییراتی در بخش قطعات، شاسی، بدنه، باک، آینه، مخزن سوخت و اتصالات الکتریکی روبرو خواهد کرد.

 دستورالعمل مربوط به رعایت استانداردهای ۲۵ گانه موتورسیکلت‌ها در همان زمان به اطلاعات تولیدکنندگان این بخش رسید و اعلام شد که هر موتورسیکلتی نتواند تا ابتدای فروردین ماه سال جاری تاییدیه استانداردهای ۲۵ گانه را اخذ کند از شماره‌گذاری آن ممانعت می‌شود؛ هرچند در نهایت این فرصت زمانی سه ماه تمدید و پایان خردادماه سال جاری به عنوان آخرین موعد زمانی برای رعایت استانداردهای ۲۵ گانه موتورسیکلت‌ها منظور شد.

حال سوال اساسی این است که به چه علت سازمان ملی استاندارد ایران که در خصوص توقف خط تولید خودروهای غیر استاندارد به صورت جدی ورود کرده چنین رویه‌ای را در مورد موتورسیکلت‌های غیر استاندارد مدنظر قرار نمی‌دهد؟

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • معین IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
    0 0
    أی بابا چه اعلامی..!؟؟ ایــنروزا ایــنقدر صنعت وابسته ما دچار آشفتگی و سردرگمی هست که فک کنم حتی یادشون رفته این اعلام مدل هارو. بعدشم کی ب کیه!! البته این سکته ناقص در بخش تولیدات وسایل نقلیه واس خاطر اینه که هیچ موقع شفاف سازی درست و حسابی و درون هسته ای خودش نمیکنه که تولیداتش از صفر تا صد با چه قانونی جلو میره. چون اولاً گردن مدیر مسئول های این بخش کلفته و نفوذ بالایی دارند و قبل ازینکه قانونی گذاشته شود از قبل دور زدنش رو فوت آبند. و جالب تر اینکه یکی از دوستان مرتبط در این حوزه شنیدم در بخش تولید موتورسیکلت؛ اکثر کارخانجات ما ۷۵% وابسته به جمهوری خلق چین هستن. و رانت خوران محترم ۵۰% محصولاتی که مونتاژ مینمایند در واقع مدل های مشابه که برای عرضه در کشور چین هست کاملاً استاندارد هست چون ملزم به رعایت تمام قوانین در کشور خود هستند اما همین مدل مذکور رو مسئول سفارش ما واسه صرفیدن بیشتر و اشتهای بالا به اونور میگن داداش بفرست بیاد ما اینجا سرهم کنیم بدیم دست ملت؛ استاندارد هم نداشت نداشت فقط شکل موتور سیکلت درآد کافیه. راستم میگه چون اینجا ایرانـه ن چین..!! و متأسفانه روزنه های دررو فراوانی در قانون ما جهت سرپیچی از مقررات است. و متأسفانه تمام این طومار که بنده نوشتم حقیقت محض است. و این صنعت تنها یک نمونه و مشتی از خروار بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

آخرین اخبار

بین الملل