کد خبر: 229458
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
دستورالعمل شورای رقابت

رئیس شورای رقابت گفت: تشکیل کمیته‌ای برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو را تکذیب می‌کنم.

به گزارش «اخبار خودرو» به نقل از تسنیم،در طول چند روز اخیر صحبت هایی بر ایجاد کمیته ای با حضور نمایندگانی از شورای رقابت و سازمان حمایت مصرف کنندگان تحت حکمیت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو مطرح شده تا در نهایت روش قیمت گذاری خودرو مورد بازنگری قرار گیرد.

در همین ارتباط رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفته است: براساس ماده 3 ابلاغیه سران سه قوه شورای عالی هماهنگی اقتصادی "هرگونه تصمیم‌گیری در مورد نرخ و ضوابط قیمت‌گذاری و تعیین سهمیه کالا و خدمات که به‌موجب قوانین و مقررات مختلف در اختیار دستگاه‌ها و شوراهای مختلف قرار گرفته است منوط به تأیید ستاد تنظیم بازار شد". به‌موجب این ماده هر تشکیلاتی نه‌تنها شورای رقابت که در بخش قیمت‌گذاری کالا فعالیت می‌کرد، باید دستورالعمل‌ها را برای تأیید به ستاد تنظیم بازار ارسال کند اما این مصوبه به هیچ عنوان به‌معنای سلب وظیفه از شورای رقابت نبود.

وی با بیان اینکه شورای رقابت بر همین اساس با ارائه دستورالعمل خود به ستاد تنظیم بازار برای دفاع از آن در تعدادی از جلسات ستاد تنظیم بازار حاضر شد، افزود: در حال حاضر بنده تشکیل کمیته‌ای برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو را تکذیب می‌کنم و در هیچ جلسه ای برای این موضوع شرکت نکرده‌ایم.

رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه البته قرار شده دستورالعمل قیمت گذاری خودرو هر 3 ماه یکبار متناسب با نرخ تورم بخشی مورد بازبینی قرار گیرد، گفت: در حال حاضر یک ماه بیشتر از اجرای دستور العمل جدید قیمت گذاری خودرو نمی‌گذرد و هیچ جلسه ای برای بازنگری دستورالعمل برگزار نشده است.

شیوا تصریح کرد: بعد از گذشت 3 ماه از اجرای دستورالعمل در صورت تغییر نرخ تورم بخشی و درخواست خودروسازان در زیان ده بودن تولید به صورت کارشناسی بازبینی ها را در دستورالعمل قیمت گذاری انجام خواهیم داد.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  0 0
  خواهشا قانون قیمت بازار 10 درصد بالاتر از قیمت کارخانه را اجرا کنید؛ قشری که پول ماشین صفر را ندارد باید ماشین کارکرده را از صف گران تر بخرد؟ آیا پول این قشر از جامعه بدون زحمت بدست آمده و بی ارزش است؟ شما که در بخش رسانه فعالیت میکنید آیا وظیفه خود نمی بینید که مطالبات این قشر از جامعه را به گوش مسئولان برسانید؟ خواهشا رسیدگی کنید.
 • محسن IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  0 0
  خدا خیرش بده
 • رضا IR ۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  0 0
  برادر باش تا صبح دولتت بدمد.این اقا من را یاد بختیار در اخرین روزهای صدارت می اندازد که دائم می گفت من مرغ طوفانم.اخوی بازار خودرو چه سندیتی برای تو قایل است که برای قیمت تعیینی تو قائل باشد؟کسی می تواند دوبرابر قیمت تو از بازار خودرو بخرد و اگر نه این قیمت توهمی را برای که تعیین می کنی؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =